• 14 Квітня, 2021

Верховній Раді пропонують закріпити терміни повноважень місцевих рад та депутатів

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який унормовує визначення термінів повноважень депутатів місцевих рад, незалежно від типу їх виборів. Парламентаріям пропонується обчислювати термін повноважень депутатів місцевих рад, обраних на позачергових, повторних або перших виборах, виходячи з визначеного Конституцією України терміну у 5 років для депутатів, обраних на чергових виборах.

Співавторами законопроекту №2241а «Про внесення змін до деяких Законів України з метою визначення чітких термінів повноважень депутатів місцевої ради, обраної на позачергових, повторних або перших виборах» є народний депутат від «Батьківщини»  Олександр Бригинець та громадська організація «Муніципальна ліга Києва».

«Сьогодні більшість ВРУ не хоче призначати вибори Київського міського голови та Київради, посилаючись на рішення КС щодо можливості продовження повноважень депутатів місцевих рад. Через це громада не може переобрати собі нову, кращу за існуючу, владу. Оскільки діяльність Київради знаходиться поза юридичним полем, цей законопроект унормовує цю ситуацію та інші, що можуть виникнути в майбутньому. Запропоновані мною зміни до законодавства унеможливлять неоднозначність в обчислювані термінів при призначенні позачергових, повторних або перших виборів» – зазначив народний депутат Олександр Бригинець. 

Його  підтримує і громадськість. «В цьому законопроекті ми намагалися на законодавчому рівні унормувати юридичні колізії щодо термінів повноважень як  місцевої ради,  так  і депутатів місцевих рад, незалежно від того, на яких виборах їх обирали – чергових чи позачергових. Київський колапс з сумнівною легітимністю Київради  став головною причиною цієї ініціативи. Експерти «Муніципальної ліги Києва» вважають, що термін повноважень місцевої ради обраної на позачергових виборах не може перевищувати термін у 5 років, встановлений Конституцією для місцевих рад, обраних на чергових виборах» – розповів голова громадської організації «Муніципальна ліга Києва» Олександр Федоренко.

Відповідно до законопроекту, термін повноважень місцевої ради, обраної на позачергових, повторних або перших виборах, не може перевищувати визначеного Конституцією України терміну повноважень місцевої ради, обраної на чергових місцевих виборах. Повноваження місцевої ради, обраної на позачергових, повторних або перших виборах, закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної ради, обраної на наступних (чергових або позачергових) виборах, а у випадку сплину терміну повноважень – в останній день встановленого терміну.

Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і припиняються в день закінчення терміну повноважень цієї ради, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

За відповідну ініціативу виступає і голова Київської партії «Батьківщина», народний депутат Юрій Одарченко. На його думку, даний  законопроект стане на заваді подальших маніпуляцій у призначення позачергових, повторних або перших виборів, та захищатиме виборців від штучного подовження діяльності ради чи депутатського складу на 2, 3 чи більше років.

«Ми маємо надію що на останньому пленарному тижні більшість Верховної Ради все-таки проголосує за призначення місцевих виборів у Києві» – додав Одарченко.

http://byut.com.ua

Попередня

Юлія Тимошенко з нетерпінням чекає німецьких лікарів, стан здоров‘я залишається важким, – захисник

Наступна

Василь Деревляний про нову “Батьківщину” та об’єднавчі перспективи на Тернопіллі