• 18 Травня, 2021

Корупція, відсутність незалежного правосуддя і верховенства права та наявність політв\’язнів перешкоджають підписанню угоди з Європейським Союзом

Про це заявив заступник Голови партії \”Батьківщина\”, Голова Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Григорій Немиря під час круглого столу «Європейська інтеграція України: внутрішні чинники та зовнішні впливи».

\”Угоду про асоціацію з Європейським Союзом може бути підписано, а може бути і не підписано. Зараз м\’яч на боці української влади. Але ми не повинні забувати, що Саміт Східного Партнерства є тим історичним шансом, який ми не маємо права втрачати\”, – наголосив він.
 
За словами Григорій Немирі, \”головними проблемами, які унеможливлюють підписання Угоди, є системна корупція в Україні, відсутність незалежного правосуддя і верховенства права та наявність політв\’язнів\”.
 
\”Як можна пояснити країнам ЄС необхідність підписати Угоду з країною, яка є найбільш корумпованою в Європі та в якій є політв\’язні\”, – наголосив він.
 
У цьому зв\’язку Григорій Немиря запропонував президентові, урядові, парламенту, представникам різних політичних сил і громадянського суспільства провести дискусію з метою визначення \”хто і що повинен зробити\”.
 
\”Саме тому опозиція і її лідер Юлія Тимошенко пропонують і підтримують проведення національних круглих столів, націлених на результат. Тоді ми зможемо заявити, що зробили все можливе, щоб Угоду було підписано\”, – резюмував він.
 
У свою чергу керівник відділу політики Представництва ЄС в Україні Ганнес Шрайбер, який також взяв участь у заході, закликав українську сторону використати час, що залишився до Саміту Східного Партнерства, і виконати критерії ЄС.
 
\”Це не тільки в інтересах ЄС, це в першу чергу в інтересах України\”, – наголосив він.

Попередня

Василь Деревляний став на захист жителів Великої Березовиці

Наступна

Ініціативу Юлії Тимошенко з проведення Національного круглого столу щодо євроінтеграції готовий очолити В\’ячеслав Брюховецький