• 29 Червня, 2022

Микола Томенко: Партія регіонів демонструє, що вона залишається партією одного регіону

«Це мені, це мені та ще раз мені!», – схоже такий принцип одного шахрая з відомого радянського кінофільму взяла на озброєння нинішня влада. Іншого порівняння важко знайти, коли бачиш, як розподіляються бюджетні кошти за окремими регіонами», – стверджує голова комітету з питань свободи слова ті інформації, народний депутат фракції «Батьківщина» Микола Томенко.

За його словами, свідченням цього є розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 липня 2013 року № 472-р з додатками «Збільшення обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» і «Перелік бюджетних призначень, що передаються головним розпорядникам бюджетних коштів».
 
«Коли аналізуєш ці документи, бачиш, що гроші йдуть лише на регіони та округи, лояльні до Партії регіонів, або проголосували за цю політичну силу, всім іншим виділяються копійки. Чималі подарунки отримують округи народних депутатів, родичі яких знаходяться при владі», – стверджує Микола Томенко.
 
За його словами показово, що колосальну суму – 29 мільйонів 900 тисяч грн. отримало місто Слов’янськ, що на Донеччині, де балотувався син Прем’єр-міністра України Миколи Азарова – Олексій Миколайович Азаров.
 
«Слов’янська матиме в кілька разів більше, ніж для цілих окремих областей! Гроші йдуть на Донецьку, Харківську області, які Партія регіонів вважає своє вотчиною. Натомість ігнорується Захід і Схід України», – коментує Томенко.
 
Народний депутат наводить загальні цифри розподілу: так на Донецьку область Уряд виділив майже 210 мільйонів грн., Автономна республіка Крим – 134 мільйони 567 тисяч грн.. Луганську – 44 мільйони грн., Харківську –   24 мільйони грн.
 
При цьому ізгоями при такому розподіли урядом Азарова-Януковича бюджетних коштів стали: Тернопільська область – всього 5 мільйонів грн., Черкаська – 9 мільйонів 500 тисяч грн., Хмельницька – 15 мільйонів 600 грн, Чернівецька – 25 мільйонів 20 тисяч грн. та інші. Ці та інші області «не люблять» в уряді та залишають поза увагою під час фінансового поділу», – зауважує Томенко.
 
«Кабінет міністрів уже традиційно звертає увагу не на дитячі садки, школи, поліклініки, чи, зрештою, заклади культури, а на добудову приміщень для правоохоронних і силових відомств. Так Вищий господарський суд України отримає для ремонту будівель аж 95 мільйонів 500 тисяч грн. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ матиме реконструкцію приміщень 48 мільйонів 900 тисяч грн. Така щедрість виконавчої влади у ставленні до судової можна пояснити лише очкуванням зворотної подяки», – стверджує Микола Томенко. 
 
За його словами, як і минулого разу, втілюється сумно відоме гасло «Євро-2012 немає, а його здобутки залишаються – в кишенях чиновників». Так виділяються кошти на нібито будівництво об’єктів, які зводилися ще до підготовки до самого «Євро», або погашається заборгованість. Міністерство внутрішніх справ матиме 64 мільйони – «для здійснення видатків на поточне утримання та погашення кредиторської заборгованості минулих років, яка виникла в рамках виконання Державної цільової програми підготовки та проведення в України фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
 
Парламентар прогнозує, що хоч розпорядження Кабміну нині і не погоджене з Верховною радою України, але, як і в минулі рази, буде затверджене у заочному режимі та почнеться розподіл коштів.          
 
«Теперішня влада доводить повну нездатність справедливо розподілити кошти. Партія регіонів демонструє, що вона залишається партією одного регіону. Проти інтересів усіх інших», – наголошує народний депутат Микола Томенко.

Попередня

Як польські волонтери впорядковували кладовище на Тернопільщині

Наступна

Мінюст роз’яснив законні повноваження та питання компетенції місцевих рад та їх голів