• 3 Липня, 2022

Для світу Юлія Тимошенко є символом українського народу, – хорватський режисер

Хорватський режисер Яков Седлар вважає Юлію Тимошенко «людиною, яка є символом українського народу» та «цікавою людиною для усього світу».

«Є всього лише одиниці, кого можна назвати лідером, героєм….Юлія Тимошенко одна з тих, кого можна назвати таким винятком у світі, де зникли великі люди», – розповів режисер вистави «Хто хоче вбити Юлію Тимошенко?» про лідера опозиції в інтерв‘ю «Ізвестіям».

«Тема Юлії Тимошенко, думаю, не тільки українська. Вона цікава всьому світу, тому що мова йде не просто про звичайну політику. Йдеться про людину, яка багато в чому є символом усього українського народу. Я вважаю, що мистецтво також має зробити так, щоб через театр люди дізналися про цю велику жінку. Тому ми створили цей спектакль. Глядачі повинні знати, що трапилося насправді, про яку людину йдеться. Це був мій мотив», – повідомив режисер.

Яков Седлар розповів, що  з Юлією Тимошенко він знайомий вже кілька років і згадав документальний фільм про її життя, у якому про Юлію Тимошенко та роботу і спілкування з нею гарно відгукувалися такі видатні особистості, як Вацлав Гавел, Пауло Коельо, Леонід Кравчук.

«Вона, на мою думку, дуже незвичайний політик у нинішній час. Мені здається, що зараз ми живемо в ту епоху, коли є велика кількість гарних управлінців, гарних людей, які хочуть служити своїй країні. Але є всього лише одиниці, кого можна назвати лідером, героєм. Я думаю, що Юлія Тимошенко – одна з них. У світі, в якому, на жаль, зникли великі люди, вона є винятком», – підкреслив митець.

Він зазначив, що творчий колектив у цій виставі намагався описати ситуацію, у якій незаслужено опинилася Юлія Тимошенко.

«Ми в постановці хотіли описати ситуацію, в якій опинилася жінка, яка не заслужила такого покарання. Тому що вона не зробила того, в чому була звинувачена», – режисер.

Яков Седлар також розповів, що на прем‘єру вистави була запрошена донька лідера опозиції – Євгенія Тимошенко, яка була «дуже зворушена».

Режисер повідомив, що вистава збирає повні зали та отримала гарні відгуки критиків і розповів, що планує гастролювати з постановкою.

«У нас є домовленості про показ в Канаді, Америці та Хорватії. У Загребі спектакль вийде, звичайно, хорватською мовою. Ми сподіваємося, що він буде показаний і в Києві, коли в першому ряду сидітиме Юлія Тимошенко, яка побачить його наживо. Це – наше бажання».

Нещодавно на фестивалі в шотландському Единбурзі відбувся прем‘єрний проказ вистави  «Хто хоче вбити Юлію Тимошенко?».  Фестиваль мистецтв в Едінбурзі – Edinburgh Festival Fringe – проходить 2-26 серпня і є найбільшим у світі. Заснований він у 1947 році. До цього єдиним політиком, за життя якого ставилася п\’єса про нього, був Нельсон Мандела.

http://byut.com.ua

Попередня

Печерський суд вкотре підтвердив, що обслуговує інтереси влади, – заява прес-служби «Батьківщини»

Наступна

Володимир Бойко отримав подяку від УГКЦ