[an error occurred while processing the directive]

Штефан Фюле пообіцяв зробити все, щоб українське питання розглядалося на саміті G-20 в Санкт-Петербурзі

На зустрічі з українською опозицією в Брюсселі єврокомісар із питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле пообіцяв, що зробить усе можливе для того, щоб українське питання було піднято на засіданні «Великої двадцятки», яке відбудеться в Санкт-Петербурзі.

Про це повідомив голова Політради ВО «Батьківщина», голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на прес-конференції за підсумками цієї зустрічі.

Він відзначив важливість сьогоднішньої зустрічі. «Це зустріч про майбутнє України. На порядку денному підписання доленосної Угоди для української держави та для українського народу. Це угода про те, що Україна стане членом великої європейської сім’ї», – сказав голова Політради «Батьківщини».

На цьому шляху, зазначив Арсеній Яценюк, є «суттєві складності, в першу чергу пов’язані зараз із позицією Російської Федерації по відношенню до суверенного права української держави визначати своє майбутнє». «Ми вважаємо неприпустимим російський тиск на українську державу і вважаємо, що це є виклик не тільки Україні, а це є виклик нашим європейським партнерам. Ті самі фрази, ті самі підходи президент Путін використовував, коли Україна вступала до СОТ. Ми можемо підняти його виступи, які говорили про те, що Україні немає що робити у СОТ, що вступ України до СОТ буде мати жахливі наслідки для української економіки. Щоправда Росія дуже швидко бігла за Україною для вступу в СОТ», – підкреслив він.
 
Арсеній Яценюк повідомив, що опозиція окремо звернулася до Штефана Фюле з проханням, щоб українське питання було піднято на засіданні «Великої двадцятки», яке відбудеться в Санкт-Петербурзі. «Ми отримали запевнення від комісара Фюле про те, що він зробить все можливе для того, щоб це питання було піднято на саміті G-20», – повідомив він.
 
«Ми як українська опозиція переконані у правильності курсу України на ЄС і зробимо все для того, щоб угода була підписана і очікуємо аналогічності рішень від української влади та персонально від українського президента Віктора Януковича», – підкреслив Арсеній Яценюк.
Відповідаючи на запитання журналіста, він наголосив, що дії Росії – це не торгівельна війна з Україною, а відкрита політична війна. «Росія розпочала політичну війну не лише з Україною, а й Європейським союзом, і, на мою думку, – проти Західного світу. Берлінський мур упав понад 20 років тому, і не потрібно зводити новий. Але Росія намагається збудувати його на кордоні України та ЄС», – сказав голова Політради ВО «Батьківщина».
 
«Після Вільнюського саміту я звернуся до президента Януковича, щоб той нагородив президента Путіна почесною медаллю – за європейську інтеграцію України. Адже дії Російської Федерації підняли проєвропейські настрої в Україні», – підкреслив голова Політради «Батьківщини».

[an error occurred while processing the directive]