• 3 Липня, 2022

Микола Томенко: Вибір між Європейський Союзом і Митним Союзом – як вибір між вузом і армією

«4 вересня 1991 року над приміщенням Верховної Ради було вперше піднято синьо-жовтий прапор. І я дуже хотів би, щоб сьогодні ми подумали про те, що ми сидимо в приміщенні українського парламенту і про те, що доля України та її незалежності сьогодні на кону так, як і у 1991 році», – зазначив народний депутат, член фракції «Батьківщина» Микола Томенко під час свого виступу в парламенті.

На його переконання, сьогодні немає дискусії про Європейський Союз і Митний Союз. «Сьогодні питання – чи Україна залишається незалежною державою, чи вона втрачає цю незалежність», – зазначив політик.
 
«Як кажуть у народі, вибір між ЄС і Митним Союзом – це як вибір між вузом і армією: якщо в перший не вступиш, то в другу заберуть… Я би хотів, щоб ми не потрапили в таку «армію», бо варто лише почути відгуки і висновки країн-нинішніх членів Митного Союзу про ефективність і «користь» такого співробітництва», – зазначив Микола Томенко.
 
За його словами, якщо в парламенті знаходяться люди, які вважають, що їм потрібно захищати інтереси не України, а іншої держави та іншого президента, який навіть не вважає українців окремим народом, то їм варто створити собі окрему фракцію, назвати її Фракцією Володимира Путіна «Русский выбор». «Адже не може фракція в українському парламенті захищати інтереси сусідньої держави», – вважає народний депутат.
 
«Немає братських народів чи братських держав. Є держави, які захищають національні інтереси, і державі, які не здатні цього робити. Росія – це держава, яка здатна захищати свої національні інтереси. А Україна, на жаль, поки що не здатна цього робити. Тож ми мусимо об’єднатися для того, щоб Україна, яка відсвяткувала вже 22 річницю незалежності, змогла захищати свої національні інтереси. Тож дискусію про Європейський Союз і Митний Союз треба перевести в площину захисту українського народу, української держави та української нації», – підсумував Микола Томенко.  
 

Попередня

Фракція «Батьківщина» взяла участь у відкритті сесії парламенту (ФОТО)

Наступна

\”Батьківщина\” проголосує за всі законопроекти, необхідні для асоціації з ЄС, – Сергій Соболєв