• 29 Червня, 2022

Янукович через суди вбиває парламентаризм, – заява партії «Батьківщина»

Рішення Вищого адміністративного суду України щодо позбавлення мандата народного депутата Ігоря Маркова є свідченням знищення парламентаризму в Україні.

Про це заявили в партії «Батьківщина».

«Попри те, що Ігор Марков є нашим ідеологічним опонентом та належить до фракції Партії регіонів, ми вважаємо, що сьогоднішнє рішення є антизаконним та несправедливим, оскільки суди не можуть перебирати на себе право корегувати вибір народу», – йдеться в заяві партії.
 
«Чергове рішення ВАСУ про позбавлення мандату народного депутата свідчить, що Янукович продовжує практику знищення парламентаризму через кишенькові суди. За 22 роки незалежності України інститут парламентаризму ніколи не опинявся під такою серйозною загрозою знищення», – наголосили в «Батьківщині».
 
У партії нагадали, що в аналогічний спосіб, через суд, Янукович позбавив мандата захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка, а також депутатів Павла Балогу, Андрія Веревського та Олександра Домбровського.
 
«Партія висловлює глибоке занепокоєння подібною практикою, коли «ручні» суди заднім числом спотворюють результати виборів. Таким чином Янукович планує розправлятися з будь-яким неугодним депутатом, і це не має жодного відношення до демократії та європейських стандартів», – підкреслили в «Батьківщині».
 
«Нагадуємо також, що до Європейського суду з прав людини вже спрямовані скарги на незаконне позбавлення депутатських повноважень, зокрема від Сергія Власенка, і ми не сумніваємося в тому, що рішення ЄСПЛ покладе край судовому свавіллю та авторитарним замашкам Януковича», – йдеться в заяві.

Попередня

«Завдяки» екс-меру-перебіжчику, Збараж стоїть на порозі перевиборів

Наступна

Григорій Немиря: Влада повинна виконати головний критерій для підписання угоди з ЄС