• 3 Липня, 2022

Григорій Немиря: Влада повинна виконати головний критерій для підписання угоди з ЄС

Заступник голови партії «Батьківщина», голова Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Григорій Немиря виступив з доповіддю під час міжнародної конференції «Київ між Європейським та Євразійським Союзами: Вплив Брюсселя та Москви на українську внутрішню політику».

Він наголосив, що Україна зробила свій вибір на користь Європейського Союзу, і зараз потрібно докласти максимум зусиль для вчасного виконання критеріїв, визначених Радою ЄС як необхідні для підписання Угоди про асоціацію під час Саміту Східного партнерства у Вільнюсі.
 
\”Верховна Рада України близька до того, щоб вчасно прийняти законодавчі акти на виконання критеріїв. Але коли мова йде про ключовий критерій – вирішення проблеми політично-мотивованих вироків, включаючи звільнення Юлії Тимошенко, – то для цього потрібна політична воля керівництва України\”, – сказав він.
 
У свою чергу Посол ЄС в Україні Ян Томбінські наголосив, що ЄС підтримує підписання Угоди про асоціацію за умови виконання критеріїв та підкреслив, що Україна повинна розробити стратегічний план свого розвитку та реалізовувати його.
 
\”Будь ласка, здійснюйте реформи, щоб перетворити вашу країну на ефективну демократію, привабливу, в першу чергу, для власних громадян\”, – сказав він.
 
За словами експерта Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександра Сушка, підписання Угоди про асоціацію без виконання умов ЄС є неможливим, а головним у цьому процесі є розробка плану імплементації Угоди.
 
\”Україна може стати першою в Європі країною, яка реалізує Угоду, що включає політичну асоціацію та економічну інтеграцію з ЄС\”, – сказав він.
 
У конференції взяли участь Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, Посли країн ЄС в Україні, міжнародні експерти та науковці.
 
Конференція організована Центром Регіональних досліджень Вільного університету Берліна, Національним університетом «Києво-Могилянська Академія», Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету ім. Т. Шевченка, у співпраці з ініціативою «Київський діалог» та Програмою академічних обмінів Німеччини (DAAD).

Попередня

Янукович через суди вбиває парламентаризм, – заява партії «Батьківщина»

Наступна

Світовий конгрес українців закликає ЄС подати пропозицію, як вирішити справу Юлії Тимошенко