[an error occurred while processing the directive]

«Наперекір пліткам, популізму та недоброзичливцям, питання Чорткова сьогодні буде підняте у парламенті»

Про це повідомив співавтор проекту Постанови «Про віднесення міста Чортків Чортківського району Тернопільської області до категорії міст обласного значення», народний депутат України Василь Деревляний.

За його словами, попри те, що попереднє голосування по даному питанні було не результативним, йому вдалося вкотре підняти це питання та повернути його на розгляд у парламент.

«Наперекір пліткам, популізму та недоброзичливцям, питання Чорткова сьогодні буде підняте у Верховній Раді України. Заручившись підтримкою інших співавторів Постанови, ми доклали максимум зусиль саме для того, щоб питання про надання Чорткову статусу міста обласного значення вкотре розглядалося та було підтримане депутатами», – прокоментував народний депутат Василь Деревляний.

До вашої уваги Пояснювальна записка до проекту Постанови «Про віднесення міста Чортків Чортківського району Тернопільської області до категорії міст обласного значення»:

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Постанови Верховної Ради України

«Про віднесення міста Чортків Чортківського району

Тернопільської області до категорії міст обласного значення»

Тернопільська обласна рада звернулась до Верховної Ради України з поданням про віднесення міста Чортків Чортківського району Тернопільської області до категорії міст обласного значення.

Чортків – місто районного значення, адміністративний, промисловий, культурний центр однойменного району Тернопільської області, що розташоване у південній частині Тернопільської області на відстані 76 км від м. Тернопіль на берегах річки Серет.

На сьогоднішній день в місті Чортків проживає 29,5 тис. осіб. В системі населених місць Тернопільської області місто Чортків займає 2 місце по чисельності населення серед 30 міських поселень.

Провідною галуззю економіки міста є промисловість, яка представлена великими промисловими підприємствами, зокрема, ВАТ «Чортківський цукровий завод», ВАТ «Чортківський м’ясокомбінат», ПП «Чортківсир», державний комбінат хлібопродуктів, ВАТ «Чортківський хлібзавод», ВАТ «Чортківський завод «Агромаш», Українсько-Австрійське спільне підприємство «Біллербек-Україна», локомотивне депо та інші підприємства, що забезпечують переробку сільськогосподарської продукції південного регіону Тернопільської області.

Господарський комплекс міста доповнюють малі і середні підприємства та приватні підприємці. У місті діє 430 підприємств торгівлі, сфери обслуговування та громадського харчування. Населення міста обслуговує 1 автотранспортне підприємство, залізнична станція з вокзалом, автобусна станція.

В місті Чорткові розміщено ряд будівельних організацій, складів та баз, автотранспортних підприємств, функції яких розповсюджуються за його межі. Це ТзОВ \”Пересувна механізована колона № 258\”, ВАТ \”Автотранспортне підприємство № 16142\”, база ВАТ \”Чортківський райагрохім\” та ін.

Систему освіти міста представляють 7 загальноосвітніх шкіл та 7 дошкільних закладів. У місті функціонують навчальні заклади І-ІV рівня акредитації: Чортківський інститут підприємництва та бізнесу, Чортківський державний медичний коледж, Чортківське обласне педагогічне училище       ім. О.Барвінського, Чортківська дяківсько-катехетична академія ім. свщмч. Г.Хомишина, які є об\’єктами регіонального значення.

Місто обслуговують 3 установи охорони здоров’я зі стаціонаром, станція швидкої допомоги, стоматологічна поліклініка.

Питання про віднесення міста Чортків Чортківського району Тернопільської області до категорії міст обласного значення погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Чортківською міською, Чортківською районною та Тернопільською обласною радами.

Віднесення міста до категорії міст обласного значення надасть змогу збільшити темпи розвитку територіальної громади, підвищить фінансово-економічну самостійність місцевого самоврядування, сприятиме інвестиційній привабливості території, що в свою чергу вимагає нових, більш ефективніших організаційно – адміністративних форм місцевого самоврядування територіальної громади.

Комітет  Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування підтримав подання Тернопільської обласної ради про віднесення міста Чортків Чортківського району Тернопільської області до категорії міст обласного значення.

 

[an error occurred while processing the directive]