[an error occurred while processing the directive]

Опозиція протидіятиме ухваленню чергового проекту антисоціального Трудового кодексу

Про це заявив член фракції «Батьківщина», Секретар парламентського Комітету з питань соціальної політики та праці Андрій Павловський сьогодні на прес-конференції.

За словами Павловського, новий проект Трудового кодексу значно звужує соціальні  права найманих працівників: «якщо уважно вивчити проект, то у працівників лишаються тільки обов’язки».

Зокрема,  словами народного депутата, у новому проекті Трудового кодексу спрощується процедура звільнення працівників і тепер роботодавець може без попередження розірвати з будь-яким працівником трудовий договір, наприклад, у разі відмови від проходження медичного огляду, чи у разі відмови від профілактичних щеплень, чи, наприклад, за розголошення комерційної таємниці.

«Якщо враховувати те, що зараз роботодавці масово відносять до комерційної таємниці самі умови праці робітника та розмір  його зарплати, то якщо працівник розповість вдома дружині розмір своєї зарплати, то гіпотетично його за це можна звільняти», – підкреслив Павловський.

Він також зауважив, що всі попередні проекти Трудового кодексу, підготовлені владою,  також одностайно відхилялись як такі, що суперечать Конституції і як такі, що значно звужують права працівників.

Окрім того, під час прес-конференції, Павловський повідомив про те, що до Комітету ВР з питань соціальної політики та праці надходять скарги громадян про масові затримки соціальних виплат. Зокрема, заборгованість з виплати лікарняних станом на середину вересня становила 430 млн. грн., а заборгованість з виплати декретних -226 млн. грн; надходять скарги про затримку виплати допомоги по безробіттю, тощо. При цьому найбільше скарг надходить з Донецької, Луганської та Харківської областей. 

Павловський підкреслив, що подібна ситуація виникла у зв’язку з тим, що наразі оператором соціальних внесків та виплат стало Міністерство доходів і зборів, так званий Мінздох, проти чого категорично виступали представники опозиції у профільному парламентському комітеті.

При цьому депутат зазначив, що в України зберігається ганебна тенденція росту заборгованості з виплати заробітної плати, яка станом на сьогодні складає майже 1 млрд. грн.

http://byut.com.ua

[an error occurred while processing the directive]