• 29 Червня, 2022

Арсеній Яценюк вимагає від Пшонки покарати правоохоронців, які побили та незаконно затримали активістів під Київрадою

Голова Політради ВО «Батьківщина», голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк вимагає від Генерального прокурора невідкладно розслідувати обставини незаконного затримання й побиття правоохоронцями активістів та перешкоджання діяльності народних депутатів біля Київради 2 жовтня, відкрити кримінальне провадження стосовно цих правоохоронців та притягнути винних до відповідальності.

У депутатському зверненні до Генпрокурора Віктора Пшонки Арсеній Яценюк наголосив, що група опозиційних народних депутатів, відповідно до закону про статус народного депутата України, мали намір пройти до приміщення КМДА, де в цей час проводилась сесія нелегітимної Київської міської ради.
 
При цьому співробітники правоохоронних органів, зокрема й спецпідрозділу «Беркут», без жодних пояснень відмовились пропускати народних депутатів до приміщення, та почали відтісняти їх від будівлі. Окрім того, як наголошується у зверненні, правоохоронці застосували фізичну силу та спецзасоби: сльозогінний газ, димові шашки та гумові кийки – по відношенню до учасників мирної акції перед будівлею Київради.
 
«У результаті таких відверто незаконних та злочинних насильницьких дій кільком громадським активістам було завдано побоїв та тілесних ушкоджень», – підкреслив Арсеній Яценюк.
 
Також співробітники правоохоронних органів незаконно затримали кількох громадських активістів та доставили їх до Шевченківського райуправління міліції.
 
Арсеній Яценюк наголошує, що подібні дії правоохоронців органів є кримінально-караним діянням та підпадають під санкції статей 351 (Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради) та 365 (Перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу України.
 
Із огляду на це, Арсеній Яценюк вимагає від Генпрокурора невідкладно здійснити розслідування обставин незаконного затримання активістів, нанесення їм побоїв та тілесних ушкоджень співробітниками правоохоронних органів, а також перешкоджання діяльності народних депутатів, які мали місце 2 жовтня біля будівлі Київради.
 
Голова Політради «Батьківщини» вимагає відкрити кримінальне провадження стосовно цих правоохоронців та за результатами вжитих заходів прокурорського реагування притягнути винних до кримінальної відповідальності.
Варто зазначити, що ще вчора усіх чотирьох затриманих під час сутичок біля будівлі Київради випустили з Шевченківського райвідділку міліції. Вони вийшли з відділку разом із головою Політради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсенієм Яценюком і депутатами фракції «Батьківщина», які добилися їхнього звільнення.

Попередня

Проти опозиції під Київрадою застосували сльозогінний газ і димові шашки

Наступна

ЄС наполягає на виконанні всіх критеріїв для підписання угоди про асоціацію, – Єврокомісар