• 29 Червня, 2022

Опозиція вимагає створити в парламенті тимчасову спеціальну комісію з питань внесення змін до Конституції України

Про це заявив на погоджувальній раді в парламенті у понеділок, 7 жовтня, голова Політради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

За словами Арсенія Яценюка, основне питання щодо внесення змін до Конституції України – це питання незалежності і відповідальності суддів.

Він підкреслив, що проект закону, внесений опозицією  за підписами понад 160 народних депутатів, не зареєстрований у Раді. В той же час, президентський законопроект не вирішує питання відповідальності суддів, на чому неодноразово наголошувала опозиція: «Для того, щоб цей закон отримав конституційну більшість у парламенті, відповідно до закону про Регламент пропонуємо завтра проголосувати законопроект про створення тимчасової спеціальної комісії з питань внесення змін до Конституції України і негайно доопрацювати президентський законопроект».

«Ми готові розгляд цього законопроекту базувати саме на президентському проекті закону і подати узгоджений законопроект з направленням його терміново до Конституційного суду та прийняттям його фактично у першому читанні», – наголосив він.

Арсеній Яценюк також підкреслив, що опозиція внесла пропозиції до владного законопроекту про прокуратуру щодо низки статей, «які не відповідають в першу чергу нашим зобов’язанням перед ЄС і перед народом України, якими прокуратура далі отримує право здійснення загального нагляду і працівники прокуратури поставлені в набагато кращі соціальні умови, ніж інші державні службовці України».

«Ми відправили відповідні пропозиції як нашим політичним опонентам, так і нашим європейським партнерам, в тому числі й у Венеціанську комісію, з тим, щоб пропозиції трьох опозиційних фракцій були враховані, і законопроект про прокуратуру отримав дійсно європейське обличчя, а Україна отримала прокурорів, які займаються не бізнесом, а охороною прав і свобод людини і громадянина», – додав Арсеній Яценюк.

 http://byut.com.ua

Попередня

Понад 80 тисяч підписів тернополян та жителів області зібрано на підтримку Юлії Тимошенко

Наступна

16 жовтня відбудеться з’їзд «Батьківщини» з висунення кандидатів в округах