• 29 Червня, 2022

Кременецька районна рада просить Верховну Раду невідкладно прийняти Закон про імпічмент Президента. ДОКУМЕНТ

Ініціатором проекту рішення щодо звернення до Верховної Ради України
з вимогою про невідкладний розгляд та прийняття проекту Закону України «Про порядок імпічменту Президента України» виступила фракція «Батьківщина» у Кременецькій районній раді. Всі присутні депутати на сесії (не залежно від політичної приналежності) підтримали даний проект рішення.

КРЕМЕНЕЦЬКА     РАЙОННА    РАДА

ШОСТЕ      СКЛИКАННЯ.    ДВАДЦЯТЬ ТРЕТЯ  СЕСІЯ.

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я 

Від «03» жовтня 2013 року                                         № 294

м. Кременець

Щодо звернення до Верховної Ради України з вимогою про невідкладний розгляд та прийняття проекту Закону України «Про порядок імпічменту Президента України»

Керуючись ст.10., 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до статей 5, 140 Конституції України, з метою усунення на законодавчому рівні існуючих прогалин та недоліків, які унеможливлюють практичну реалізацію положень частини першої статті 111 Конституції України щодо усунення Президента України з поста в порядку імпічменту, розглянувши звернення депутатської фракції  політичної партії ВО «Батьківщина», враховуючи рекомендації постійної комісії з питань регламенту , депутатської етики, місцевого самоврядування та адміністративно- територіального устрою, районна рада вирішила :

  1. Звернутися до Верховної Ради України з вимогою невідкладного розгляду та прийняття проекту Закону України «Про порядок імпічменту Президента України» (п.н. 2220 від 07.02.2013 року), ініціаторами якого є народні депутати України Яценюк А.П., Кличко В.В., Тягнибок О.Я.(Додається)
  2. Опублікувати дане рішення в районній газеті « Діалог» та передати по районному радіомовленні.

Голова  районної ради                                      

А.А.ГУСЛАВСЬКИЙ

 

Звернення

до Верховної Ради України з вимогою про невідкладний розгляд та прийняття проекту Закону України «Про порядок імпічменту Президента України»

Відповідно до статті 5 Конституції України носієм і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Ніхто не може узурпувати державну владу.

Статтею 102 Конституції України проголошується, що Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.

Одночасно, Основний Закон України закріплює особливі правові гарантії діяльності Президента України. Так, у відповідності до статті 105 Конституції України Глава держави користується правом недоторканості на час виконання повноважень.

Стаття 108 Конституції України закріплює вичерпний перелік підстав дострокового припинення повноважень Президента України. Однією з таких підстав є усунення його з поста в порядку імпічменту.

Загалом, процедура імпічменту є одним із елементів системи стримувань і противаг, а тому виконує ряд важливих функцій. Однією з них є каральна функція за вчинення президентом державної зради або іншого злочину. Але, не менш важливою с також превентивна (попереджувальна) функція, сутність якої полягає у тому, що імпічмент – механізм контролю суспільства за інституціями публічної влади, який одночасно забезпечує реалізацію частини четвертої статті 5 Конституції України про недопустимість узурпації державної влади. Крім того, зазначене положення повинно спонукати президента не вчиняти діянь, що можуть посягати на основи національної безпеки.

Конституція України у статтях 85 та 111 визначає правові засади усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.

Чинне законодавство, що визначає порядок усунення Президента України з поста в порядку імпічменту, містить ряд невизначеностей та суттєвих недоліків, без усунення яких практична реалізація цього порядку є малоймовірною та, взагалі, може бути визнана незаконною. А це, у свою чергу, нівелює систему стримувань і противаг при взаємодії Президента України та Верховної Ради України. Крім того, відсутність дієвого механізму реалізації положень Конституції України про імпічмент Президента України робить неможливим виконання Конституції в цілому, що є прямим порушенням проголошеного статтею 8 Конституції України принципу верховенства права.

Слід зазначити, що 7 лютого 2013 року за ініціативи керівників опозиційних депутатських фракцій Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком таОлегом Тягнибоком зареєстровано проект Закону України «Про порядок імпічменту Президента України» (п.н. 2220)

Таким чином, прийняття єдиного нормативно-правового акту має на меті усунути зазначені колізії та прогалини, а також уніфікувати положення чинного законодавства, що визначає порядок усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.

Тому ми, депутати Кременецької районної ради, від імені жителів територіальної громади звертаємось до Верховної Ради України з вимогою невідкладно розглянути та прийняти Закон України «Про порядок імпічменту Президента України» тим самим забезпечивши виконання основної функції парламенту – законотворчої, з метою усунення прогалин в діючому законодавстві та створення дієвого механізму виконання положень Конституції України в частині реалізації процедури імпічменту Президента.

Прийнято  двадцять третьою сесією

Кременецької  районної ради

шостого скликання

 

Попередня

Президент Німеччини закликає Януковича негайно звільнити Юлію Тимошенко

Наступна

За ініціативи опозиційних фракцій, Кременецька районна рада виступила на захист Почаївської Лаври від приватизації