• 29 Червня, 2022

За ініціативи опозиційних фракцій, Кременецька районна рада виступила на захист Почаївської Лаври від приватизації

Фракція «Батьківщина» у Кременецькій районній раді виступила співініціатором звернення до керівництва держави з вимогами: недопущення прийняття Закону України \”Про внесення змін до деяких законів України (щодо управління об’єктами державної власності)\”. 23-тя сесія Кременецької районної ради прийняла запропоноване звернення практично одноголосно.

КРЕМЕНЕЦЬКА     РАЙОННА    РАДА

ШОСТЕ   СКЛИКАННЯ. ДВАДЦЯТЬ ТРЕТЯ  СЕСІЯ.

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

Від « 03  »  жовтня     2013  року                                               № 295

м. Кременець

 

Про звернення районної ради

до Президента України Януковича В.Ф., 

Голови Верховної Ради України Рибака В.В.,

Прем\’єр-міністра України Азарова М.Я.,

Депутатів Верховної Ради України сьомого скликання

щодо недопущення прийняття Закону України \”Про внесення змін

до деяких законів України (щодо управління об’єктами державної власності)\”

Керуючись ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , розглянувши та обговоривши звернення депутатської фракції ВО «Свобода», ВО «Батьківщина» про прийняття звернення районної ради до Президента України Януковича В.Ф.,Голови Верховної Ради України Рибака В.В.,Прем\’єр-міністра України Азарова М.Я.,депутатів Верховної Ради України сьомого скликання щодо недопущення прийняття Закону України \”Про внесення змін до деяких законів України (щодо управління об’єктами державної власності)\” та враховуючи рекомендації постійної  комісії районної ради з питань інвестицій, промислової політики, будівництва, транспорту, зв’язку, енергетики, житлово-комунального господарства та комунальної власності, районна рада

                                       вирішила :

1. Прийняти звернення до Президента України Януковича В.Ф.,Голови Верховної Ради України Рибака В.В.,Прем\’єр-міністра України Азарова М.Я.,депутатів Верховної Ради України сьомого скликання,щодо недопущення прийняття Закону України \”Про внесення змін до деяких законів України (щодо управління об’єктами державної власності)\”

(Додається)

2.  Доручити виконавчому апарату районної ради дане звернення направити адресатам.

3. Опублікувати звернення в газеті «Діалог».

Голова районної ради                                            

А.А.ГУСЛАВСЬКИЙ

ЗВЕРНЕННЯ

щодо недопущення прийняття Закону України \”Про внесення змін до деяких законів України (щодо управління об’єктами державної власності)\”

Депутати Кременецької районної ради вкрай стурбовані черговим поданням до Верховної Ради України законопроекту (реєстраційний № 3194 від 05 вересня 2013 року) \”Про внесення змін до деяких законів України (щодо управління об’єктами державної власності)\”, поданий депутатами від фракції Партії регіонів Мірошниченком Ю.Р., Пшонкою А.В., Шипко А.Ф.

Згідно із прикінцевими положеннями цього законопроекту пропонується: Кабінету Міністрів України у тримісячний строк вирішити відповідно до закону питання стосовно передачі у власність релігійній громаді чоловічого монастиря Почаївської Свято-Успенської Лаври Української православної церкви (Московського патріархату) розташованих у Кременецькому районі Тернопільської області (без права відчуження та зміни призначення переданих об\’єктів).

Вважаємо, що законопроект є прямим зазіханням на духовну святиню української нації, продовженням тотального наступу на українське православ\’я та намаганням русифікації українського народу з допомогою московської церкви.

Адже, Почаївська лавра з часу заснування була осередком українського православ\’я. Сьогодні це молитовне місце, яке було під багаторічною окупацією комісарами \”русского міра\”, цілеспрямовано перетворюється в осередок антиукрадаства, міжконфесійної неприязні, розбрату та протистояння на Тернопільщині.

Попередні подання законопроектів про внесення змін до Закону України \”Про Перелік пам\’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації\” (щодо виключення з Переліку будівель Почаївської лаври) завершилися провалом. Вагому роль у справі захисту Почаївської лаври відіграла громадськість Тернопільщини й України загалом. Якщо ініціатори попередніх законопроектів — регіонали, комуністи і \”тушки\” говорили про \”відновлення історичної справедливості\”, то тепер напередодні підписання асоціації з Європейським Союзом вони посилаються на висновки та резолюції ПАРЕ. Вони раптом забули, що справедливість повинна існувати насамперед для української церкви, а не московської. Такі жести добре показують релігійні уподобання владної верхівки та нівелюють ідею створення єдиної помісної української церкви, яка б об\’єднала державу. Ще раз наголошуємо: наша позиція однозначна – українські святині повинні належати українському народу!

Хочемо нагадати, що 29 травня 2001 року Кабінет Міністрів України відніс комплекс пам\’яток культурної спадщини у містах Кременці та Почаєві до відання Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. Відтак, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України у 2002 році усі пам\’ятки були передані зі спільної власності територіальних громад сіл та міст Кременецького району у державну власність з віднесенням до сфери управління Держбуду України.

У липні 2003 року згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України споруди Почаївської лаври мали бути вилучені зі складу заповідника, але фактичної передачі не відбулося. В грудні того ж року був заключений договір оренди про безоплатне користування представниками Української православної церкви Московського патріархату терміном на 49 років.

З огляду на зазначене ми вимагаємо:

1 .Терміново вжити рішучих заходів щодо недопущення прийняття запропонованого проекту Закону України (реєстраційний №3194 від 05 вересня 2013 року) \”Про внесення змін до деяких законів України (щодо управління об\’єктами державної власності)\”;

Прийнято  двадцять третьою сесією

Кременецької  районної ради

Тернопільської області  YІ скликання

Попередня

Кременецька районна рада просить Верховну Раду невідкладно прийняти Закон про імпічмент Президента. ДОКУМЕНТ

Наступна

В Ланівцях репресивна регіонівська машина в дії