• 21 Жовтня, 2021

У присутності наших європейських партнерів Партія регіонів заявила, що не буде підписувати Угоду з ЄС – Арсеній Яценюк

«Тепер ми можемо відповідально заявити – у присутності наших європейських партнерів Партія регіонів заявила, що вона не буде підписувати Угоду з ЄС, оскільки страх перед Юлією Тимошенко переважає долю 45 мільйонів українців», – заявив голова Політради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк парламентським журналістам по завершенні зустрічі у спікера парламенту за участі представників місії Європарламенту та керівників фракцій, яка тривала понад дві години.

Він наголосив, що опозиція проявила «повний компроміс у питанні того, щоб Юлія Тимошенко отримала право на медичну допомогу і Угода була підписана».
 
Проте, за його словами, опозиція не отримала від ПР жодної відповіді, окрім однієї – «на жодні компроміси, на жодні угоди і домовленості, на відміну від опозиції, вони не готові іти».
 
«Для нас це не просто чіткий сигнал. Я вважаю, що для нас це сьогодні трагічний момент, коли стало зрозуміло, що вони не хочуть підписувати Угоду», – підкреслив він.
 
«Незважаючи на це, ми сьогодні зібрали вже 151 підпис народних депутатів із тим, щоб у вівторок провести позачергове засідання парламенту. Це – останній день, коли Україна може прийняти закони, продемонструвати, що питання Юлії Тимошенко вирішено, інші закони прийняті і що Україна у Вільнюсі руками Віктора Януковича підпише Угоду», – підкреслив він.
 
Опозиція очікує реакції Віктора Януковича – «чи дасть він своїй фракції вказівку прийти і проголосувати за відповідні законопроекти»: «Це останній шанс для країни, для 45 мільйонів українців, щоб стати членом Європейського союзу», – наголосив Арсеній Яценюк.
 
Арсеній Яценюк ще раз підкреслив, що під час зустрічі опозиція «чітко заявила, що готова на будь-які компроміси, щоб Угода з ЄС була підписана».
 
«У присутності наших європейських партнерів ми запропонували проголосувати сьогодні в першому читанні за законопроект про прокуратуру в редакції президента України та закон про вибори народних депутатів у редакції партії регіонів. Ми пішли на це», – наголосив він.
 
Опозиція також запропонувала прийняти спеціальне рішення Верховної Ради щодо негайного створення робочої групи з підготовки єдиного узгодженого законопроекту щодо звільнення Юлії Тимошенко «і завтра на пленарному засіданні розглянути в другому читанні і в цілому всі три закони, ухвалити президентський закон про прокуратуру, закон ПР про вибори народних депутатів і спільний законопроект, який дасть можливість Юлії Тимошенко отримати медичну допомогу за кордоном».
 
Проте, за словами Арсенія Яценюка, ця пропозиція не отримала жодної підтримки від керівника фракції Партії регіонів: «Він сказав, що їм потрібен час для підготовки цього закону. Їм не вистачило півтора року, щоб його підготувати».
 
Опозиція внесла ще одну пропозицію: сьогодні підтримати в першому читанні два владні законопроекти про прокуратуру та вибори, прийняти рішення щодо скликання засідання Верховної Ради на ранок вівторка «і у вівторок проголосувати всі три законопроекти в першому, другому читанні і в цілому, для того, щоб президент підписав їх у вівторок, а середу вони були опубліковані»: «А саме в четвер звітуватиме місія Європарламенту, яка дасть зелене світло Україні для підписання Угоди».
 
Проте і на цю пропозицію Партія регіонів не погодилася.
 
«Тому ми задали третє і найпростіше запитання: коли ви можете погодитися на розгляд законопроекту, який дає можливість Юлії Тимошенко отримати медичну допомогу за кордоном? Відповідь була – «не знаємо», – підкреслив Арсеній Яценюк.

Попередня

За фактом невиконання судових рішень Тернопільською ТВК під час місцевих виборів 2010 відкрито кримінальне провадження

Наступна

Василь Деревляний підсумував роботу парламенту за рік, – Тернопільський прес-клуб