• 2 Липня, 2022

Опозиція за ніч напрацювала новий компромісний законопроект щодо лікування ув’язнених за кордоном

Опозиція за ніч напрацювала новий компромісний законопроект щодо лікування ув\’язнених за кордоном, яким пропонується внести зміни до Кримінального, Кримінально-виконавчого та Кримінально-процесуального кодексів України.

Про це повідомив член робочої групи, голова Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем`якін.

За його словами, протягом ночі представники робочої групи від опозиції напрацювали новий проект, головним нововведенням якого є стаття 84 з позначкою 1 Кримінального Кодексу про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у зв\’язку з необхідністю лікування особи за кордоном.

Пунктом першим вказаної статі передбачається: «Особа, яка під час відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк або обмеження волі захворіла на передбачену частиною другою статті 84 цього кодексу чи іншу хворобу, що унеможливлює дотримання нею встановленого кримінально-виконавчим законодавством режиму відбування покарання, та впродовж не менше ніж 365 днів безперервно знаходилася на стаціонарному лікуванні в установі охорони здоров\’я України за межами пенітенціарних закладів та якщо таке лікування не призвело до її повного одужання, може бути звільнена від відбування покарання, якщо належне лікування такої хвороби може бути проведено в іноземній медичній установі, а перебіг хвороби без такого лікування створює небезпеку для життя особи чи настання тяжких наслідків для її здоров\’я.

При цьому іншими пунктами цієї ж статті передбачається, що звільнення від відбування покарання у зв\’язку з необхідністю лікування особи за кордоном не застосовується до особи, яка, за вироком суду відбуває покарання у виді позбавлення волі на певний строк  за умисні та особливо тяжкі злочини.

Згідно з пунктом 5 «якщо після звільнення особа без поважних причин не розпочала або припинила лікування, залишила медичний заклад або іншим чином ухиляється від лікування, суд за поданням центрального  органу виконавчої  влади України,  що  реалізує державну політику у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших   органів (посадових осіб), приймає рішення про направлення особи для відбування невідбутої частини покарання».

Також законопроектом пропонується внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу України, зокрема, до статті 537 «Питання, які вирішуються судом під час виконання вироків» та передбачити, що під час виконання вироків суд  має право вирішувати питання про звільнення від покарання за хворобою та про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у зв\’язку з необхідністю лікування особи за кордоном.

Статтю 63 Кримінально-виконавчого кодексу України «Медичне обслуговування засуджених до обмеження волі» пропонується доповнити пунктом 3, згідно з яким у передбачених законом випадках лікування засуджених може здійснюватися за кордоном.

На початку сьогоднішнього засідання робочої групи всім її учасникам було роздано порівняльну таблицю до документу, після чого на вимогу представників Партії Регіонів у засіданні оголошено перерву до 13.40 для ознайомлення з законопроектом.

«Законопроект ми напрацювали, ми готові працювати і вдень і вночі – тепер слово за групою», – зазначив Кожем’якін.

http://byut.com.ua

Попередня

Не можна допустити, щоб особисті фобії Януковича знищили європейський шлях України, – Юлія Тимошенко

Наступна

Партія Регіонів відмовилась працювати над розробкою компромісного законопроекту про лікування ув\’язнених за кордоном