• 24 Травня, 2022

Конгрес США може розглянути питання санкцій для України, – Сенатор Джон Маккейн

Після поїздки до України сенатор від Арізони розповів «The Daily Beast», що Конгрес розгляне питання санкцій, якщо уряд застосує силу проти протестуючих.

Якщо українська влада спробує надалі застосувати силу проти мирних протестувальників, Конгрес США може розпочати процес запровадження санкцій проти країни, – заявив Сенатор Джон Маккейн, який щойно повернувся з України.

«Санкції – це питання, яке, як ми заявляли, розгляне Конгрес», – зазначив Макейн у понеділок в інтерв’ю «The Daily Beast» після дводенного візиту до України, під час якого до нього приєднався Сенатор Кріс Мерфі. «Ми не погрожували санкціями, але ми обидва заявили, що санкції – варіант, якщо до протестувальників буде застосовано будь-яку жорстокість».

Конкретний зміст таких санкцій залишається незрозумілим, але українська влада «не повинна сумніватися, що будь-яке подальше насильство матиме наслідки», – сказав Маккейн.

Сенатор від Арізони виступив перед натовпом у 100-200 тисяч на головній площі Києва, назвавши її найбільшою аудиторією, перед якою йому коли-небудь доводилося виступати за його політичну кар’єру. Маккейн також провів двогодинну зустріч з президентом України Віктором Януковичем, повечеряв з лідерами опозиції Віталієм Кличком, Арсенієм Яценюком та Олегом Тягнибоком, а також зустрівся з лідерами церкви та громадянського суспільства.

Під час зустрічі з президентом України Маккейн висловив жаль стосовно зневажливого ставлення президента до протестного руху, який набрав обертів наприкінці листопада після початку демонстрацій внаслідок рішення уряду вийти з торговельних переговорів з Європейським Союзом.

Хоча майже дев’яносто відсотків розмови було зосереджено на торгівельних відносинах України з Росією, за словами Маккейна, коли мова заходила про протестувальників, Янукович не висловив жодної конструктивної думки.

«Він сказав, що і надалі дотримуватиметься курсу на членство в Європейському Союзі, але зневажливо говорив про протести, називаючи їх екстремістськими і такими, що порушують спокій», – розповів сенатор від Арізони.

В останні дні Янукович дав зрозуміти, що він хотів би повернутися до торгівельних переговорів з ЄС. Однак високопосадовці, які ведуть переговори від імені Європейського Союзу, відкинули ці коментарі, тому що вони не вірять у щирість бажання Януковича відновити відносини з Союзом.

Що стосується протестувальників, Маккейн зазначив: «Їхній месидж полягає в тому, що вони хочуть бути в Європейському Союзі, але насправді це означає, що вони хочуть рівнятися на ЄС, а не Росію. Вони втомилися від корупції, яка наскрізь охопила уряд. Вони хочуть кращу владу… Корупція просто буяє».

Він додав: «Наш месидж був в тому, що ми з ними, і що ми вважаємо, що вони мають право прагнути в ЄС, і що ми підтримуємо їхні зусилля».

За словами Маккейна, який також згадав візит до Києва Заступниці Державного секретаря Вікторії Нуланд, адміністрація Обами в останні тижні висловила значну підтримку прагнень українського народу щодо європейської інтеграції. Але загалом сенатор від Арізони розчарований зусиллями адміністрації стосовно протидії тому, що він назвав агресивним й експансіоністським порядком денним путінської Росії в країнах колишнього Радянського Союзу.

«Я радий, що [адміністрація] підтримує, я хотів би, щоб вони робили це раніше, і я хотів би, щоб вони стали на підтримку всіх цих країн на кордоні з Росією, на які продовжує тиснути Путін», – сказав він. – «Те, що відбувається в Україні, є дуже-дуже важливим стосовно амбіцій Путіна щодо розширення впливу Росії».

http://batkivshchyna.com.ua

Попередня

Громадська організація «Європа без бар’єрів» звернулась до європейських інституцій з проханням скасувати візовий режим для українців

Наступна

Інтерв’ю “Stern” з Юлією Тимошенко: Я навчилася дивитися крізь стіни