• 20 Вересня, 2021

Ми готові брати на себе відповідальність за долю країни, але на тих умовах, які виставляємо ми, – Арсеній Яценюк

“Ми готові брати на себе відповідальність за долю країни, але на тих умовах, які виставляємо ми”, – наголосив Арсеній Яценюк на брифінгу в Штабі національного спротиву, коментуючи пропозицію Януковича до опозиції очолити уряд.

“Ми не відкидаємо пропозицію, але ми її і не приймаємо. Ми проводимо серйозні консультації на рівні трьох опозиційних сил. Це наше спільне рішення. Ми приймемо це рішення”, – наголосив він.

Він підтвердив, що Янукович “запропонував опозиції взяти частину відповідальності і очолити уряд”: “Ми, м’яко кажучи, не в захваті від цієї пропозиції. Я чудово усвідомлюю, що зараз відбувається в Україні. Країна на межі банкрутства. Вони пограбували країну за останні 3,5 роки до того, що казна держави пуста, країна ними заведена в повний і тотальний хаос. І саме тому вони хочуть уникнути відповідальності і очікують від нас відповіді, чи приймемо ми відповідальність, чи ні”.

“Якщо ми скажемо, що ми відмовляємось від відповідальності, вони нас звинуватять в тому, що вони пропонували, щоб ми отримали владу і вели країну до Європи, але ми відмовились. Якщо ми приймаємо цю пропозицію, то вони і люди також звинуватять, у тому, що відбувається зрада і таким чином люди не добились того, що хотіли”, – зазначив він.

“Будь-яке рішення з цього приводу можуть ухвалюватись виключно фракціями і повинно отримати схвалення людей”, – наголосив він.

“Будь-яка відповідь Януковича може лежати в наступній площині – у нас є наші умови, а не ваші. Для країни необхідне підписання Угоди з Європейським союзом. Тому перша ключова вимога – підписання Угоди з ЄС. Друге – звільнення всіх політичних в’язнів, до яких зараз прираховуються тисячі людей, які незаконно утримують владою. І основним політичним в’язнем в країні є Юлія Тимошенко”, – підкреслив Арсеній Яценюк.

Він пояснив, що під час переговорів для врегулювання кризи стосовно частини ключових вимог опозиції було отримано позитивні відповіді.

Насамперед, за його словами, йдеться про звільнення з-під варти всіх активістів у найкоротші терміни, “незалежно від того, чи вони були заарештовані в Києві, чи в будь-якому іншому місті України.

Ще одна вимога стосується “закриття кримінальних справ щодо тисяч людей, по відношенню до яких цей режим порушив політичні справи”: “У парламенті у вівторок повинен бути проголосований закон про амністію, і всі люди повинні бути на свободі. По відношенню до кожної людини повинна бути закрита кримінальна справа без будь-яких правових наслідків”.

Наступна вимога, за словами Арсенія Яценюка, стосується питання внесення змін до Конституції: “Ця умова прийнята, але ми хочемо чітко зрозуміти правовий механізм повернення до Конституції 2004 року. Сьогоднішня система влади, яка передбачає концентрацію влади в руках однієї особи, є неприйнятною для країни”.

“Що стосується диктаторських законів, які були ганебно проголосовані в українському парламенті, ми наполягаємо на тому, щоб закони були скасовані в цілому. Будь-які пропозиції щодо внесення змін і доповнень до цих законів чи створення робочих груп, ми вважаємо неприйнятними”, – підкреслив Арсеній Яценюк.

http://batkivshchyna.com.ua

Попередня

Скоєно напад на поліграфічне підприємство, яке друкувало видання «Донецька Батьківщина»

Наступна

Тернопільська обласна організація ВО «Батьківщина» висловлює щирі співчуття з приводу втрати Володимира Кузика