• 26 Жовтня, 2021

Лист до Шевченка – Юлія Тимошенко

Вітаю тебе, Тарасе! В славний весняний день 200-річчя з Дня твого народження, можемо сказати: ми виконали твою волю, ми виконали твій «Заповіт»! Ми таки порвали ті ненависні кайдани, як ти просив, заповідав і наказував.

Вибач, що тобі довелося чекати так довго!

Довгі роки німим докором ти дивився на нас з п’єдесталів. Довгі роки ходила нація до твоїх кам’яних втілень, щоб журитися та скаржитися на свою лиху долю.

Сьогодні – ми святкуємо! Святкуємо звільнення нашої рідної України від погані та скверни, що хотіла занапастити нашу землю. Сьогодні ти можеш пишатися нами, так само як і ми пишаємося тобою! Весь світ у захопленні від України!

Ми вже не «славних прадідів великих правнуки погані». Ми піднялися з колін і стали на повний зріст. Стали на бій за честь та славу України. Стали – і перемогли!

Ти, звичайно, не знав, та й не міг знати, що таке снайперський приціл, що таке світло-шумова граната чи водомет. Але все одно – в ті трагічні й великі дні ти також був там. На вулицях, на майданах і площах. Ти надихав націю на боротьбу, на битву зі злом та темрявою.

Ми заплатили велику ціну за цю перемогу. Сто синів з «Небесної сотні» пішли у вічність, полягли у боротьбі за незалежність та свободу.

Хочеться вірити, що десь там вони зараз з тобою. Хочеться вірити, що вони дивляться на нас з небес, щоб не дати нам схибити й помилитися. Ми будемо гідними Вашої пам’яті. Україна обіцяє!

… Тарасе Григоровичу, в твоєму безсмертному «Заповіті» є й такі слова: «І вражою злою кров’ю волю окропіте!»…

Ні! Не будемо. Досить крові, досить жертв та сліз. Бо ця свята земля вже так насичена кров’ю та сльозами, що по ній навіть ходити гріх.

Але ми готові до боротьби й до захисту! І сьогодні, коли Україна ще в небезпеці, коли на наших кордонах гуртуються ворожі сили і загарбники прагнуть завдати болю нашій Вітчизні, ми обіцяємо і клянемося: не відступимо ні кроку, не зламаємося, не здамося!

Період лихоліття в Україні скінчився. Ми навчилися перемагати і нікому не дамо образити нашу святу й велику Україну!

Слава тобі, Тарасе!

Слава Героям!

Слава Україні!

 

09 березня 2014 р.

Юлія Тимошенко

Попередня

Шумськ відзначив 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка на площі Героїв Майдану

Наступна

Звернення