• 21 Вересня, 2021

Спільна заява голів ВРУ, Сейму Литви та Сенату Польщі

Спільна заява Голів Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сенату Республіки Польща

Київ, 17 березня 2014 року

Ми, Голови парламентів України, Литви та Польщі,

висловлюючи рішучу підтримку суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України, визнаючи легітимність нинішнього Уряду України,

засуджуємо акт агресії російських збройних сил і фактичну окупацію частини території України. Ці дії є порушенням Статуту ООН і Гельсінського заключного акту ОБСЄ, а також зобов’язань Росії поважати суверенітет і територіальну цілісність України, закріплених у Будапештському меморандумі 1994 року і двосторонньому Договорі про дружбу, співпрацю і партнерство 1997 року. Ми вважаємо, що це найсерйозніший виклик глобальній безпеці з часів закінчення холодної війни.

Ми закликаємо Російську Федерацію негайно вивести свої збройні сили у місця їх постійної дислокації, розпочати безпосередні консультації з Урядом України і скористатися пропозиціями щодо міжнародного посередництва та спостереження. Також закликаємо Російську Федерацію зупинити поширення пропаганди, що розпалює ворожнечу, і неправдивої інформації про своїх сусідів.

Історичний досвід окупації та анексії 1939-1940 років свідчить про те, що агресивні дії повинні мати адекватні наслідки для тих, хто їх вчиняє, та зобов’язує нас використовувати всі можливі інструменти для запобігання повторенню історії. Ми підтримуємо цільові заходи проти відповідальних за порушення української територіальної цілісності та суверенітету, а також проти осіб, діяльність яких дестабілізує ситуацію в Україні і загрожує правам людини.

Ми вітаємо зусилля Уряду України щодо стабілізації ситуації. Ми вважаємо, що рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим провести так званий референдум 16 березня 2014 року про майбутній статус цієї території порушує Конституцію України і, таким чином, є незаконним. Ми оцінюємо декларацію про незалежність, прийняту Верховною Радою Автономної Республіки Крим 11 березня 2014 року, як таку, що суперечить зусиллям з деескалації ситуації.

Ми твердо віримо, що Угода про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі між Європейським Союзом і Україною, є важливим кроком у поглибленні відносин, а також відкритті перспектив для інтеграції України до Європейського Союзу і закликаємо до її підписання за першої нагоди. Ми готові надати всіляку підтримку Верховній Раді України у її подальших євроінтеграційних кроках та закликаємо її до проведення реформ самоврядування в Україні, гармонізації українського законодавства з правовою системою ЄС, прийняття законодавства щодо запровадження безвізового режиму з ЄС та започаткування без зволікань необхідних економічних реформ.

 

Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов

Голова Сейму Литовської Республіки Лорета Граужинєнє

Маршалок Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич

 

Попередня

Парламент має сьогодні ухвалити Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію»

Наступна

Юлія Тимошенко: Про ситуацію в Криму та місію України