• 21 Жовтня, 2021

Заява Президії Політичної ради партії “Батьківщина”

Учора голова президентської партії “Блок Петра Порошенка”, радник Президента України Юрій Луценко в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що в результаті підписаного у Мінську перемир’я окремим районам Луганської та Донецької областей буде створена “спеціальна зона” та вони будуть “ізольовані” інженерними спорудами від іншої території України. Зараз, за його словами, відбувається демаркація такого кордону між Україною та територією, яка незаконно окупована проросійськими найманцями та регулярними військами Російської Федерації.
Ми глибоко стурбовані подібними заявами офіційної особи, оскільки вони є ні чим іншим, ніж спробою підготувати суспільство до здачі значної території України та подальшого порушення територіальної цілісності держави. Це означає фактичну капітуляцію перед російським агресором.
Ми вважаємо, що чергова здача окремих українських територій означає і здачу українських громадян, які проживають на тимчасово окупованій Росією території Донбасу. Це зневага і до пам’яті усіх загиблих на Майдані та усіх тих, хто поклав своє життя, аби захистити Незалежність України.
Також нещодавно провокативні заяви голови президентської партії “Блок Петра Порошенка”, радника Президента України Юрія Луценка призвели до обурення у столицях окремих країн-членів НАТО та поставили під загрозу зриву постачання зброї та військової техніки до України.
У зв’язку з цим ми вимагаємо від Президента України негайно оприлюднити всі таємні домовленості, які були досягнути у Мінську; пояснити, чи є офіційною позицією глави держави висловлювання Юрія Луценка про створення “спеціальної зони” з окремих районів Донбасу, які тимчасово окуповані російським агресором; повідомити, за чиїм рішенням проводиться демаркація фактичного кордону між цими районами та територією України; розтлумачити, чи означає це порушення суверенітету та Незалежності України та здачу її значної території Росії.

Попередня

Командира батальйону “Прикарпаття” випустили під заставу, яку надала “Батьківщина”

Наступна

ЦВК прийняла від “Батьківщини” рішення зборів щодо референдуму про вступ до НАТО