• 29 Листопада, 2021

«Батьківщина» просить Генпрокуратуру «вивести на чисту воду» прокурора Тернопільщини

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Дмитро Шлемко направив депутатське звернення до Генпрокуратури, щоб з’ясувати про доцільність перебування Ю.Д.Гулкевича на посаді прокурора Тернопільської області.

Інформацію про бездіяльність Ю.Гулкевича та підігрування режиму Януковича парламентар отримав від Тернопільської обласної парторганізація ВО «Батьківщина», її голови, народного депутата України попередніх трьох скликань Василя Деревляного.

«Ю.Гулкевич до призначення на посаду прокурора Тернопільської області (до березня 2014 року) працював прокурором Бучацького району. Під час Революції Гідності відзначився тим, що виносив протести на рішення Бучацької районної, Бучацької міської та сільських рад Бучацького району про підтримку курсу України на Євроінтеграцію, вивішування на адміністративних будинках рад прапорів Європейського Союзу та інші рішення, пов’язані з ситуацією, яка склалася в Україні», – йшлося у листі тернопільських «батьківщинівців» до народного депутата Дмитра Шлемка.

Партійці також згадали про факти бездіяльності та не реагування Ю.Гулкевичем, вже як прокурором області, на порушення закону з боку місцевих представників влади.

З приводу даної інформації народний депутат Дмитро Шлемко  звернувся до Генпрокуратури з проханням: провести перевірку та вжити належні заходи правового реагування.

 

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
ШЛЕМКО ДМИТРО ВАСИЛЬОВИЧ

№ 053-03|012                                                                                                                                                                                                  18 березня2015р.

 

Генеральному прокурору України
Шокіну В.М.

Шановний Вікторе Миколайовичу!

До мене, як народного депутата України, закріпленого фракцією «Батьківщина» у Верховній Раді України за Тернопільською областю звернувся голова Тернопільської обласної організації партії «Батьківщина» народний депутат України V, V1, V11 скликань Деревляний В.Т. щодо неправомірних дій під час Революції Гідності прокурора Тернопільської області Гулкевича Ю.Д., а також щодо доцільності його перебування на займаній посаді.

Прошу Вас доручити перевірити викладені в зверненні факти, вжити належні заходи правового реагування та повідомити мене та автора звернення у встановлений термін.
Додаток: звернення на 2 арк.
З повагою,
народний депутат України Д. Шлемко
( № 219)

 

Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
Тернопільська обласна партійна організація

46001, м. Тернопіль, бульвар Т.Шевченка, 23, оф. 82, т. (0352) 43-41-32, т./ф. 52-24-19, www.19_obl_Ternopilska@byut.com.ua,

№ 10 «24» лютого 2015 року

Народному депутату України
Шлемку Д.В.

Шановний Дмитре Васильовичу!

Бюро Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» просить Вас звернутися з депутатським зверненням до Генерального прокурора України про доцільність перебування на посаді прокурора Тернопільської області Гулкевича Ю.Д.
Ю.Гулкевич до призначення на посаду прокурора Тернопільської області (до березня 2014 року) працював прокурором Бучацького району. Під час Революції Гідності відзначився тим, що виносив протести на рішення Бучацької районної, Бучацької міської та сільських рад Бучацького району про підтримку курсу України на Євроінтеграцію, вивішування на адміністративних будинках прапорів Європейського Союзу та інші рішення, пов’язані з ситуацією, яка склалася в Україні.
У випадку, якщо відповідна рада відмовлялася задовільнити протест районного прокурора,  Ю.Гулкевич подавав позов до Тернопільського окружного адміністративного суду з вимогою скасувати рішення відповідної ради в судовому порядку. А адміністративний суд, як під копірку, задовільняв позов прокурора Ю.Гулкевича і скасовував рішення місцевих рад.
Так, прокурор Бучацького району Ю.Гулкевич опротестував, а потім і оскаржив в адміністративному суді наступні рішення місцевих рад Бучацького району:
Бучацької районної ради :
– рішення №326 від 26 листопада 2013 року «Про підтримку Євроінтеграційного курсу України», яким сесія Бучацької районної ради прийняла звернення до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-Мінстра України про підтримку курсу на Євроінтеграцію України та підписання Угоди про асоціацію;
– рішення №327 від 02 грудня 2013 року «Про стан громадських прав і свобод в Україні», яким сесія районної ради прийняла звернення щодо оцінки подій, які мали місце на Майдані в місті Києві 01 грудня 2013 року;
– №349 від 25 січня 2014 року «Про нові виклики та реагування на політичну ситуацію, що склалася в Україні», яким районна рада підтримала План дій Майдану та опозиційних політичних сил до режиму Януковича, засудила закони прийняті Верховною Радою 16 січня 2014 року, підтримала вимоги дострокових виборів Президента України та інші;
– №353 від 25 січня 2014 року «Про створення Народної ради в Бучацькому районі»;
Бучацької міської ради:
– рішення №1408 від 26 листопада 2013 року «Про підтримку Євроінтеграційного курсу України».
Крім того, зі слів голів рад, Гулкевич спонукав їх скликати сесії та, в порушення чинного законодавства, скасовувати прийняті раніше рішення.
Вважаємо за необхідне повідомити про факти бездіяльності та не реагування Ю.Гулкевичем, вже як прокурором Тернопільської області, на ряд порушень закону, а саме:
– неприйняття заходів прокурорського реагування стосовно заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації Л.Бицюри, який перебуваючи за кермом службового автомобіля у вихідний день вчинив дорожньо-транспортну пригоду, що призвела до значних пошкоджень автомобіля;
– неприйняття заходів прокурорського реагування стосовно осіб,  причетних до дерибану земельної ділянки закріпленої за незавершеним будівництвом обласної наукової бібліотеки ім. М.Затонського. Внаслідок протизаконних дій того ж заступника голови ОДА Л.Бицюри та відповідального працівника ОДА, в.о. голови ліквідаційної комісії управління капітального будівництва О.Чумак, була відчужена частина вказаної земельної ділянки з метою використання для комерційного будівництва.

Голова ТОО ВО «Батьківщина»
В.Т.Деревляний

Попередня

Надію Савченко шантажують в московському СІЗО

Наступна

Сумуємо з приводу передчасної смерті редактора Зборівської районної газети Надії Пшеничняк