• 16 Жовтня, 2021

«Батьківщина» не голосувала за державний бюджет на 2016 рік

В ніч на 25 грудня Верховна Рада фактично в авральному режимі ухвалила Закон про Державний бюджет на 2016 рік. За таке рішення проголосували 263 депутати. Фракція «Батьківщина» не дала за цей законопроект жодного голосу.

Головний фінансовий документ держави має визначати стратегію розвитку країни на найближчий рік – щоб економіка зростала, а громадяни ставали заможнішими. Однак, внесений урядом і підтриманий Радою Держбюджет-2016 не створює, по суті, навіть ілюзії боротьби з кризою, є руйнівним для економіки країни, несе смертельну загрозу для малого і середнього бізнесу та сільського господарства. В ньому також закладено безліч необґрунтованих витрат та корупційних схем.

Тому «Батьківщина» просто не мала права за нього голосувати.

Коментуючи ухвалений документ, Юлія Тимошенко вкрай негативно оцінила скорочення видатків держави на підтримку економіки. Зокрема, лідер фракції озвучила висновок Рахункової палати по структурі видатків бюджету, згідно якого на економічну діяльність спрямовується коштів на 30,9% менше. І це в той час, коли в країні продовжується рецесія.

Існує також висока ймовірність, що Держбюджет-2016 поставить крапку на децентралізації та призведе до банкрутства більшості районних та обласних бюджетів, оскільки на них перекладається фінансування левової частки пільг та соціально важливих видатків, в т.ч. закладів медицини. На це у місцевих громад просто немає грошей. З бюджетів сіл, селищ і міст районного підпорядкування забрали навіть податки на доходи фізичних осіб.

Проголосований Держбюджет залишає податок на пенсії для працюючих пенсіонерів, але водночас не змінює 5%-й податок на дивіденди (хоча в розвинутих країнах його ставка коливається в межах 20-25%). Таким чином, уряд продовжує захищати найбагатших і утискати найбідніших. Ми таку політику категорично не підтримуємо.

Видатки на охорону здоров’я, порівняно з минулим роком, зменшені на 2,5 млрд. грн., хоча вартість лікарських засобів, медичних виробів через інфляцію істотно зросли.

Замість того, щоб підтримати в Україні культуру, духовність, освіту скорочено видатки майже всіх освітніх та гуманітарних програм. Більш того, згідно пункту 6-го прикінцевих положень всі закони, які регулюють підтримку і функціонування освіти, культури, спорту, чорнобильські проблеми уряду дозволяється виконувати «ручному режимі» – в  залежності від наявних у його розпорядженні грошей.

За словами Юлії Тимошенко, прийнятий бюджет також містить багато негативних «родзинок». Наприклад, 95 млн. грн.. закладено на ремонт декоративних приміщень для влади, що втричі більше, ніж на утримання всієї системи омбудсмена. Вона також звернула увагу на «особливу спеціальну родзинку» – «на утримання адміністрації Вінницької області спрямовується більше, ніж на утримання адміністрації Києва».

Прийняття Держбюджету не означає, що бюджетний процес в країні остаточно завершено. Тому фракція «Батьківщина» зробить все, щоб найближчим часом бюджет-2016 був переглянутий, а всі його корупційні, антиринкові та антинародні норми були змінені.

Попередня

«Батьківщина» проти збільшення податкового тиску на людей, – Юлія Тимошенко

Наступна

Прийнятий бюджет – це бюджет продовження хаосу, – Юлія Тимошенко