• 8 Грудня, 2021

Олександра Кужель: Урядовий проект Податкового кодексу знищує малий та середній бізнес

Фракція «Батьківщина» заявляє, що проект Податкового кодексу, презентований урядом, знищує малий та середній бізнес в Україні.

Про це зазначила народний депутат Олександра Кужель під час обговорення проекту Закону про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні №3630.

Звертаючись до міністра фінансів, вона зауважила, що «питання не в розмірі податків, а в адмініструванні податків, бо ви – податкова, митниця – крадете в адмініструванні  податків і тому цей Податковий кодекс не може бути прийнятий, бо це повідомлення бізнесу про смерть!»

«Це політична відповідальність уряду. Чому політична? Тому що всі диктатори дуже бояться малий і середній бізнес, бо малий і середній бізнес – це основа демократії, бо малий і середній бізнес робили перший і другий  Майдан!» – прокоментувала політик норми Податкового кодексу щодо малого бізнесу.

На її переконання, немає державних коштів, «є кошти платників податків і тому найголовніший документ, який може дати будь-якому уряду основу для управління країною, – це договір між бізнесом і владою за участі профспілок та споживачів».

Олександра Кужель також звернула увагу на те, що уряд в проекті Податкового кодексу вказав на необхідність аналізу регуляторного впливу, «але ви ніхто не знаєте, що це таке!»

«Скажіть, будь ласка, чи порахували ви, що близько 400 тисяч підприємств закриються і прийдуть на біржу праці? Ви порахували, скільки вам це коштуватиме? А ви порахували, що їм не буде за що сплачувати субсидії і де ви візьмете на це кошти? Бо ви рахуєте вигадані цифри, бо живете тільки за рахунок дивідендів, з яких ви сплачуєте тільки 5%!»  – зазначила народний депутат і додала, що уряд, готуючи проект податкового законодавства, не зробив жодного кроку, щоб вивести гроші з тіні.

До того ж Олександра Кужель нагадала заяву глави НБУ, яка свого часу заявила, що 90% фірм, які працюють в Україні, мають контрагентів в офшорних компаніях.

«Уряд вчинив непорядно і в питанні ренти на газ, оскільки урядовий закон не пройшов у парламенті, а пройшов закон від фракції «Батьківщина». А ви вставляєте в Податковий кодекс знову свою редакцію – це є непорядно і є неповагою до парламенту!» – наголосила політик.

Зі свого боку заступник Голови партії Іван Кириленко заявив, що «Батьківщина» не підтримуватиме проект закону №3630, адже він «знищує одну з точок зростання».

«Точка зростання нашої країни – АПК. Сільське господарство, АПК тримають сьогодні  золотовалютні резерви, платіжний баланс та гривню.  У запропонованому документі ця точка зростання знищується», – зауважив Кириленко.

Він також додав, що сьогодні «треба підтримати не тільки виробництво аграрної сировини, але й підтримати виробництво готової продукції з великою доданою вартістю».

«Тоді ми ще більше матимемо надходжень у бюджет», – запевнив депутат від «Батьківщини».

Попередня

Юлія Тимошенко: Проект бюджету – на доопрацювання, а уряд – у відставку

Наступна

«Батьківщина» на Тернопільщині ініціюватиме широке громадське обговорення Держбюджету-2016