• 8 Грудня, 2021

Юлія Тимошенко: Уряд зірвав бюджетний процес

Юлія Тимошенко розкритикувала уряд за порушення термінів внесення проекту Держбюджету на 2016 рік, за відсутність бюджетної резолюції, яка мала бути внесена в парламент до 1 квітня та за збільшення податкового навантаження на громадян та підприємництво, що закладено в урядовому проекті Податкового кодексу.

Про це лідер «Батьківщини» наголосила під час Погоджувальної ради керівників парламентських фракцій та комітетів.

«Країна, яка правильно та ефективно керується, має жити за Конституцією і за законом. І насамперед уряд має жити за Конституцією і за законом. Якщо уряд, як головний керівний орган держави, починає порушувати ключові засади свого життя й управління країною – наступає хаос», – заявила Тимошенко.

Вона пояснила, що подання до 1 квітня бюджетної резолюції «не є факультативом».

«З 1 квітня пройшло 9 місяців, а бюджетної резолюції в парламенті не існує і, щобільше, попираючи Бюджетний кодекс, ймовірно, нам кинуть бюджет без бюджетної резолюції», – обурено наголосила політик.

Юлія Тимошенко нагадала, що зміни до податкового законодавства, на яких має базуватися бюджет на наступний рік, мають бути ухвалені Верховною Радою до 1 липня, а проект бюджету має бути поданий до парламенту до 15 вересня.

«Скажіть будь-ласка, хто за це відповідає? Хто відповідає за хаос з бюджетним процесом? Стратегія уряду – це і є бюджет, управління країною – це і є бюджет! Я вважаю, що управління країною не відбувається. Фактично воно зірвано і не здійснюється!» – заявила вона.

Окрім того, Юлія Тимошенко обурена тим, що уряд досі не подав до парламенту проект Держбюджету на 2016 рік і тим, що депутати мають користуватись інформаційними чутками щодо цього документу.

Вона також наголосила, що за таку версію головного фінансового документу країни фракція «Батьківщини» не голосуватиме: «Поки в цьому бюджеті буде закладено підвищення на доходи фізичних осіб, поки там буде передбачено підвищення податків на нерухомість людей, скасування пільгового оподаткування для підприємств малого та середнього бізнесу, аграріїв, поки не буде індексації пенсій та заробітних плат і будуть закладені завищені тарифи на газ для людей, на тому драконівському рівні, який для людей є непосильним, наша фракція не зможе голосувати за цей бюджет. Ми не можемо власними руками нищити бюджети родин та кожного українця».

На думку лідера фракції, «проект бюджету, який буде кинутий в останні дні року в парламент, у якому пропонується скороченням видатків на охорону здоров’я, освіту та залишається стара тарифна політика, не буде ухвалений, або буде ухвалений в порушення законів та процедур».

Юлія Тимошенко не виключає, що країні доведеться готуватися до іншої процедури, коли у разі несхвалення проекту бюджету на наступний рік, країна практично фінансуватиметься за старим законом про бюджет.

За її словами, відповідальні за зрив бюджетного процесу мають бути знайдені,  бо «так бюджетні процеси не ведуться, це не європейські стандарти».

«Хто дозволив робити таку нищівну для країни політику? Ми реально розвалюємо країну, будучи співучасниками уряду в хибній практиці управління країною. І тому коаліція тримається ледве- ледве, бо ми не можемо бути спільниками такої політики та корупції», – резюмувала народний депутат.

Попередня

Україна має стати частиною сім’ї об’єднаної Європи

Наступна

Першим заступником голови Тернопільської обласної ради став голова обласної партійної організації ВО «Батьківщина»