• 8 Грудня, 2021

Юлія Тимошенко: Якщо рівень довіри до влади падає – неминучі позачергові вибори

Якщо рівень довіри до політика складає менше 10% – у цивілізованих країнах, як правило, відбуваються позачергові вибори.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила сьогодні під час веб-конференції.

«У розвинутих демократичних, вільних країнах, де існують моральні та відповідальні політики, коли рівень їхньої підтримки стає нижчим 10%, то вони або самі йдуть, або за власною ініціативою проводять дострокові вибори, щоб підтвердити свій мандат довіри від людей. Це, по суті, є загальна практика», – заявила політик.

На її переконання, моральні політики «не доводять людей до революції і не примушують народ боротися на майданах за право звільнитися від корумпованого і недемократичного режиму».

Юлія Тимошенко наголосила, що українці очікують на повне перезавантаження влади, зокрема,парламенту, звільнення продажних силовиків, прокурорів, суддів, тож вона як відповідальний політик перебуває на боці людей.

«Я вважаю, що потрібне повне перезавантаження влади», – наголосила лідер «Батьківщини».

На запитання щодо термінів перебування Петра Порошенка на президентській посаді і дострокових виборів глави держави Юлія Тимошенко відповіла: «Президент буде на посаді стільки, скільки ви йому дозволите».

На її думку, у чинного президента, так само, як в Януковича, «вже підготовлені і шляхи відходу, і шляхи перемоги під час балотування на другий термін».

«Якщо ви хочете думати про своє життя, про життя своїх дітей, то не дозвольте далі так довго знущатися над вами. Без вас та без вашої волі він (Порошенко – ред.) нікуди не піде», – звернулася до українців Голова партії.

Окрім цього, Юлія Тимошенко висловила переконання, що «мажоритарні вибори є виборами кланів та олігархів», тому, щоб очистити від них країну, вибори до Верховної Ради мають бути пропорційними, за відкритими списками.

«Якщо ми хочемо здобути право будувати Україну без інтересів тих, хто її розглядає як тіньовий та корумпований бізнес, то нам зовсім не потрібна мажоритарна система. Нам потрібна вдосконалена система пропорційних виборів за відкритими списками. І тоді ми зможемо змінити країну», – підсумувала лідер «Батьківщини».

Повністю переглянути web-конференцію Юлії Тимошенко можна за посиланням: http://conference.ba.org.ua/.

Попередня

Тернопільська обласна рада просить “вищу” владу залишити кошти громадам, а не “централізувати” їх в Києві

Наступна

Юлія Тимошенко: На позачергові парламентські вибори «Батьківщина» піде самостійно