[an error occurred while processing the directive]

Пенсійна реформа влади є вбивчою для наших пенсіонерів, – Юлія Тимошенко

Пенсійна реформа Гройсмана нічого доброго пенсіонерам не дасть.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «112 Україна».

Вона звернула увагу на той факт, що пенсія в Україні у 16-20 разів нижча, ніж у будь-якій країні Європи.

«Такої низької пенсії, як в Україні, ніде у світі більше нема: у нас середня пенсія – 70 доларів. Наших пенсіонерів вбивають свідомо, цинічно. Вони вважають, що чим менше буде пенсіонерів, тим краще  житиме країна і тим більше бюджетних грошей вони зможуть вивезти в офшори», – зазначила політик.

За словами Юлії Тимошенко, започаткована владою реформа мала би виправити цей жахливий стан з пенсіями в Україні.

«Однак Гройсман розповідає про те, що пенсії будуть збільшені на 1 тис. грн, але він не говорить, що для всіх пенсіонерів буде введений податок на доходи фізичних осіб – тобто з пенсій тепер братимуть податки. Ось їхня пенсійна реформа!» – пояснила лідер «Батьківщини».

Як зазначила Тимошенко, пенсійна реформа влади ґрунтується на вимогах, записаних у меморандумі з МВФ: «Кожна реформа, яка сьогодні  робиться цією владою, робиться на скорочення видатків для громадян та для збільшення грошей, які йдуть в офшори. Це не реформа! Це остаточне добивання наших пенсіонерів! Може вони якійсь кількості людей і докинули якісь копійки, але вони мали докинути значно більше, оскільки за три роки їх правління рівно втричі зросли ціни на все і індексація, яка передбачена діючими законами, так і не була проведена протягом трьох років».

Окрім того, народний депутат зауважила, що такого дефіциту Пенсійного фонду в Україні ще не було – «це загнана економіка, це зруйнований середній бізнес.

«І це означає, що країна рухається до колапсу і виводити її треба складними комплексними програмами», – додала вона.

Лідер «Батьківщини» переконана, що пенсійна реформа має виглядати як перехід з солідарної пенсійної системи на персоніфіковану, коли людина отримуватиме на свій особистий приватний  рахунок усі відрахування, які робитиме до Пенсійного фонду та на свій розсуд  розпоряджатиметься грошима, накопиченими за все життя, «а те, що зараз робиться, – стратегічно не вірно».

Юлія Тимошенко також нагадала, що фракція «Батьківщина» подала законопроект про скасування податку на пенсії працюючих пенсіонерів та законопроект про індексацію пенсій та заробітних плат за 2014-2016 роки, однак ці законодавчі ініціативи не були підтримані провладною більшістю парламенту.

[an error occurred while processing the directive]