• 2 Липня, 2022

Медична «реформа» влади – це шлях в нікуди, – депутати від «Батьківщини» (оновлено)

Медична реформа, яку пропонує нинішня влада, – це профанація і шлях в нікуди. «Батьківщина» наполягає на введенні страхової медицини і лише за такої умови підтримає медреформу.

Про це заявив перший заступник керівника фракції Сергій Соболєв в інтерв’ю журналістам, коментуючи урядові ініціативи з реформування медичної галузі.

«Медина реформа, яку сьогодні розглядає парламент, на жаль, не можна назвати реформою, оскільки в ній відсутні елементи страхової медицини. Як при таких заробітних платах і таких мізерних пенсіях громадяни будуть оплачувати ці послуги, не дає відповіді жоден із доповідачів цієї так званої «медичної реформи», – обурився він.

Сергій Соболєв зауважив, що «Батьківщина» наполягає на введенні страхової медицини.

«Те що, запропоновано, – це найгірше, що можна було придумати. Це введення платних послуг без страхової медицини», – зауважив перший заступник керівника фракції «Батьківщина».

Також, за словами Сергія Соболєва, запропонована медична реформа несе тільки мінуси як для пацієнтів, так і для лікарів: «заробітні плати і пенсії залишаються низькі, а запроваджуються платні медичні послуги».

Народний депутат Вадим Івченко зі свого боку заявив, що фракція «Батьківщина» буде вивчати всі матеріали, документи і представлені розрахунки, а також пропонуватиме вичерпну власну аналітику щодо проведення реформування у галузі медицини.

«Система охорони здоров’я потребує проведення докорінної реформи.Проте ухвалювати відповідну реформу у запропонованому вигляді – категорично неприпустимо. Реформою забирають медичну субвенцію, акумулюють кошти у певні структури, і відповідна служба без тендерів буде розподіляти гроші лікарням за актом виконаних робіт. І сімейні лікарі повинні виконати певну роботу, за яку будуть отримувати кошти. Це означає – розподіл коштів в ручному режимі», – зазначив представник «Батьківщини».

Парламентар вважає, що сьогодні немає єдиного розуміння щодо того, як буде розвиватись первинна медицина, яку планують частково виплачувати із страхового фонду, а частково – з надання послуг.

«Це буде таке собі комунальне підприємство, яке буде надавати послуги, і матиме прайс-лист, що суперечить Конституції щодо безкоштовної медицини. І 85% людей значно втратять від проведення цієї реформи»,  – підсумував Вадим Івченко.

Як заявив зі свого боку народний депутат від фракції Валерій Дубіль з парламентської трибуни, усі українці чекають найголовнішого – медичної реформи, яка «потрібна всім, яка  докорінно змінить систему охорони здоров’я».

Він також звернув увагу на запровадження співоплати за медичні послуги.

«Постачальники медичних послуг мають право вимагати від пацієнтів оплати  чи забезпечення оплати тарифу співоплати за надані таким пацієнтам медичні послуги та лікарські засоби. А якщо в людини нема коштів, то вони повинні помирати?» – обурився Валерій Дубіль.

Попередня

Влада розпочала репресії проти опозиції, – Юлія Тимошенко

Наступна

«Батьківщина» вимагає звіту президента та уряду за розвал України