[an error occurred while processing the directive]

Олексій Рябчин: Газова криза – як енергетична зброя Кремля. Історія ходить по колу

У 2009 році Газпром не просто знизив тиск на 20%, він повністю перекрив подачу газу.

І тоді теж були морози, і тоді теж європейським споживачам не можна було відмовляти у транзиті.

Скажіть, тоді закривали школи?

Тоді прикручували опалення в будинках?

Уряд Тимошенко тоді зробив неможливе, запустив ГТС в реверс, щоб забезпечити густонаселений Схід і Південь газом з підземних сховищ, які фізично розташовані на Західній Україні.

Тимошенко тоді не закликала людей мерзнути в своїх оселях.

Що маємо зараз?

Восени Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив:

Ми достойно розпочнемо та пройдемо черговий опалювальний сезон. У нас достатньо запасів газу й вугілля, все буде нормально з електроенергією, все буде добре з теплом в кожній українській оселі. Водночас я прошу місцеву владу дружити з синоптичними службами, аби перший сніг не впав на голови зненацька. В оселях було затишно, світло й тепло, а люди повинні ходити чистими тротуарами“.

Подібні заяви ми чули і від інших енергетиків, які зараз при владі.

Чому не дослухались до Прем’єр-міністра та не стали “дружити з синоптичними службами” треба буде обов’язково з’ясувати, та зробити кадрові висновки.

Також з’ясувати чому при високих тарифах немає достатніх інвестицій в модернізацію ГТС.

Чому замість спрямування коштів в енергозбереження, їх спрямовують на марнотратство та субсидії, а зараз просять людей знижувати градус у котлах.

Чому замість прозорих конкурсів, газові родовища достаються провладним бізнесменам, а не компаніям із передовими технологіями, яких потребує країна.

Але це все треба з’ясовувати вже після того, як пройдемо кризу, яку нам організував Кремль, та до якої не були готові очільники держави та державних енергетичних компаній.

Напевно в високих кабінетах вже ділили шкуру недобитого газпромівського ведмедя, думаючи як “роздерибанити” ще неотримані кошти, та як ще оббрехати Тимошенко.

Ми в Батьківщині вважаємо, що зараз треба відкласти всі взаємні претензії і разом виходити з кризи, яку Газпром буде щоденно поглиблювати.

Європа повинна знати: Україна була, є і буде надійним транзитером газу, а “Північний потік-2” є політичним, а не бізнес проектом.

Команда Батьківщині має значний досвід і пропонує Уряду і Нафтогазу фахову допомогу, якщо потрібно.

[an error occurred while processing the directive]