• 25 Травня, 2022

В стилі НКВС працює СБУ та прокуратура на Тернопільщині (документ)

Тиск, залякування та терор застосовують представники спецслужб по відношенні до партійців і прихильників «Батьківщини» та Юлії Тимошенко. 

Сьогодні вже другий день працівники СБУ, прокуратури, слідчих органів їздять районами Тернопільської області (Підволочиський та Теребовлянський), змушуючи людей свідчити про факти правопорушень виборчого законодавства, яких не було. Відверту провокацію правоохоронці, очевидно, чинять за вказівкою представників влади та чинного Президента. На зустрічі з спецслужбами людей кличуть старости територіальних громад, представники влади на місцях.

«На протязі трьох годин мені зателефонували 6-ть наших партійців з різних сіл Теребовлянського району. Люди дуже залякані! Їх кличуть на зустріч з представниками прокуратури та СБУ в сільради, приходять до людей на роботу. Жодних повісток чи запрошень, лише допит з тиском», – розповіла голова Теребовлянської районної парторганізації ВО «Батьківщина» Ольга Трапова.

Партійців змушують зізнатися в отриманні 500 гривень, показують фальшиві відомості. Для переконливості, правоохоронці демонструють фото волонтерів, які працюють в районній організації та розвозять агітматеріали по селах району.

За словами Ольги Трапової, людям ніхто не представляється, лише кажуть, що з СБУ, прокуратури чи просто – слідчі органи.

Схожа ситуація у Підволочиському районі Тернопільської області. Працівники СБУ викликають на допити партійців «Батьківщини» та прихильників Юлії Тимошенко.

За словами керівника Підволочиської районної організації ВО «Батьківщина» Миколи Скуйбіди, в Підволочиському районі почався справжній терор Служби безпеки проти партійців «Батьківщини». Як зазначає чоловік, спецслужби “пресують” не тільки членів партії, але й прихильників Юлії Тимошенко. Людей викликають в приміщення сільрад, навідуються до помешкань. Тільки за вчорашній день сигнали про «наїзди» поступали з сіл Токи та Пеньківців, Кошляки.

Працівники СБУ наполегливо домагаються від людей відповідей на запитання щодо агітаційної мережі “Батьківщини”, схеми її роботи, джерела фінансування тощо.

Варто зазначити, що згідно з законодавством, питанням дотримання законності у виборчому процесі опікується Міністерство внутрішніх справ, тоді як Служба безпеки України відповідає за питання національної безпеки.

Нагадаємо, що 22 лютого ЦВК затвердили роз’яснення, в якому йдеться про те, що участь виборців у здійсненні передвиборчої агітації, зокрема на основі договорів на її проведення, гарантована Конституцією України і не може бути обмежена.

Попередня

«Спільно з поліцією викрито механізм дискредитації Ю.Тимошенко та ВО «Батьківщина», – Василь Облещук

Наступна

“Батьківщина” заявляє про небезпеку зриву виборів на Тернопільщині (документ)