• 29 Листопада, 2021

В Тернополі Володимир Яворівський порівняв Юлію Тимошенко з героїнею свого роману

Народний депутат України, відомий політичний діяч, голова Національної спілки письменників Володимир Яворівський презентував у Тернополі свою нову книгу «У мене вечеряв Ісус».

Літературна зустріч відбулася 13 березня в Тернопільській обласній філармонії.

Поділився письменник думками про те, чому ми, українці, мусимо прочитати новий історичний роман “В мене вечеряв Ісус”, в якому головна героїня — свята княгиня Ольга.

“Аби написати цей роман, мені довелося багато досліджувати, щоб усі події та історичні постаті були правдиво відтворені, — зазначив Володимир Яворівський. — Княгиня Ольга, перебуваючи на чолі держави, перша прийняла християнство, бо розуміла, що це зовсім інший рівень цивілізації. Вона перша окреслила кордони держави, яку, саме за правління Ольги, всі почали називати Окраїною – Україною. Всі кроки моєї героїні – правдивої історичної постаті княгині Ольги свідчать про її мудрість, силу характеру та талант державотворення”.

За словами Володимира Яворівського, за всі ці риси, а також за вміння жінки бути справжнім чоловіком у політиці, княгиню Ольгу сьогодні дуже нагадує Юлія Тимошенко.

«Вона пройшла чимало випробувань, переслідувань. Вона заробила чималий політичний досвід. Вона має команду. А це значить, що вона – Юлія Тимошенко має все для того, щоб стати гідним Президентом для свого народу, згуртувати українську націю», – підкреслив відомий письменник.

Колись Іван Франко назвав Лесю Українку «чи не єдиним мужчиною на всю новочасну соборну Україну, де нині немає поета, що міг силою і різносторонністю свого таланту зрівнятися з нею». Теж саме, вважає Володимир Яворівський, можна сказати і про сьогодення української політики.

«До княгині Ольги завітав Ісус, який сказав: “Ти є володаркою великого народу, я твоєму народові віддам найдорожче, що в мене є, — землю, бо в ній усе, що потрібно для процвітання. Поряд з вами живе народ ледачий, який дуже любить загарбувати чуже, і я вас зробив його сусідами. Довгий час він нехтуватиме вами, заважатиме, але вам треба це пережити, щоб зміцніти і ще більше об’єднатися», – цитата з роману Володимира Яворівського «У мене вечеряв Ісус».

Попередня

Тернопільська «Батьківщина» заявляє про застосування «чорного» піару виборчим штабом Порошенка (Документ)

Наступна

Заява Тернопільського обласного виборчого штабу кандидата в Президенти України Юлії Тимошенко