• 3 Липня, 2022

“Батьківщина” Тернопільщини взяла участь в урочистостях з нагоди Дня Соборності України

22 січня Україна відзначає День Соборності. Цього дня у 1919 році на Софійській площі у Києві був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Із нагоди цієї події в Тернопільській області відбулися урочистості, в яких взяли участь керівники й активісти Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина».


Традиційно День Соборності відзначали у Підволочиську. «Батьківщинівці» разом із жителями цієї громади колоною вирушили до кордону Тернопільської області. Там зустрілися з представниками Хмельниччини. Вперше участь в акції єднання взяли представники Чернівецької області. На мості, що з’єднує дві області, учасники заходу обмінялись короваями та з’єднали українські стяги в один.


«У цей визначний день ми зібралися на історичному місці – мості через річку Збруч, на межі Тернопільської та Хмельницької областей, щоб відтворити символічний ланцюг Злуки, – каже голова Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» Степан Горуц. – Наша Батьківщина – Українська самостійна соборна держава! Від Заходу до Сходу, від Донбасу і Криму до величних Карпат. Але соборність – це не лише про географію чи історію. Це про сучасне і прийдешнє, про розвиток і захист, а головне – про єдність. Ми мусимо, як писав Іван Франко, навчитися чути себе Українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів. І це почуття не повинно у нас бути голою фразою».
Також уперше поблизу села Окопи на Чортківщині в День Соборності зустрілися три області – Тернопільська, Хмельницька та Чернівецька.
«Окопи – ворота Святої Трійці, де півень кукуріє на три регіони. В минулі часи тут сходився кордон трьох держав, які впливали на формування українського світогляду, – каже активіст Тернопільської «Батьківщини», голова фракції в обласній раді Роман Мороз. – Сьогодні спільно з однопартійцями в історичних Окопах Мельнице-Подільської об’єднаної громади Чортківського району ми демонструємо і підтверджуємо ланцюгом єднання ті самі прагнення, ті цінності , які 103 роки тому показали світу наші славні прабатьки. Так уже склалося, що українцям потрібно постійно боронити свою Соборність. Боротьба за єдину Україну триває. А тому єднаймося, бо лише у єдності сила нашого народу!»

Попередня

Степан Горуц: «Влада повинна зупинити зростання цін!»

Наступна

«Батьківщина» Тернопільщини звернулася до керівників місцевої влади надати інформацію щодо роботи підприємств області