• 25 Травня, 2022

«Батьківщина» ініціює проголошення 2022 року — Роком Патріарха Йосифа Сліпого на Тернопільщині

17 лютого минає 130 років від дня народження глави Української греко-католицької церкви кардинала Йосифа Сліпого (17 лютого 1892 – 7 вересня 1984). 18 років владика провів у радянських тюрмах і на засланні. Пережив найважчі роки переслідування церкви. Патріарх Йосиф Сліпий, а саме так його називали вірні, залишив свої спогади і «Заповіт», які побачили світ після його смерті.
Сьогодні голова Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» Степан Горуц разом з однопартійцями вшанували світлу пам’ять кардинала, відвідавши музей “Рідна Хата” у селі Заздрості, що на Теребовлянщині, звідки родом патріарх.

Разом із духовенством Української греко-католицької церкви «батьківщинівці» помолилися за світлу пам’ять кардинала Йосифа Сліпого. Згодом партійці й священнослужителі проаналізували спадщину видатного уродженця нашого краю, ознайомились з експонатами музею.
Під час спілкуванння Степан Горуц наголосив, що Йосиф Сліпий – духовний лідер української нації та будівничий української церкви. Його постать завжди об’єднувала і продовжує єднати українців по всьому світу. «Заповіт» Патріарха Йосифа надзвичайно актуальний у наш час, особливо для української молоді.

«На кардинальському гербі митрополита написані слова: «Крізь терни до зірок». Патріарх Йосиф Сліпий взяв на себе відповідальність очолити церкву у найважчий час і попри вкрадених у нього радянською владою 18 років життя, зумів пройти свій тернистий шлях до досягнення мети, – зауважує Степан Горуц. – Погляди патріарха Йосифа на національну єдність і сьогодні є нашим дороговказом».
На думку активістів «Батьківщини», потрібно належно виконувати заповіти нашого патріарха і гідно вшанувати його пам’ять. Тому політична сила «Батьківщини» ініціює проголошення 2022 року – роком Патріарха Йосифа Сліпого в Тернопільській області.

Попередня

Юлія Тимошенко: Закон, від якого постраждали ФОПи, – підробка!

Наступна

Тернопільську районну організацію ВО «Батьківщина» очолила Ольга Колос