• 14 Квітня, 2021

Передвиборна програма кандидата у Президенти України Юлії Тимошенко

Я захищу Україну!

Громадяни України різної мови, віри, соціального походження, регіону проживання і національності – силою незламності свого духу, мужністю та самопожертвою здолали кримінальну диктатуру. Після Майдану країна стала іншою, люди справедливо вимагають справжніх, а не бутафорських змін. Усвідомлюю і свою відповідальність за те, що політики досі не побудували гідного життя. Тому, прошу пробачення за власні помилки. За довгий час незаконного політичного ув’язнення я ще більше утвердилася в тому, що справедливість, захист прав людини, її життя та здоров’я мають стати безумовною цінністю. Боротьба за це – ось моє головне завдання. Українці здолали диктатуру, проте в наш спільний дім прийшла інша біда. Російська Федерація, всупереч усім міждержавним договорам та нормам міжнародного права, здійснила військову агресію проти України. Нам потрібно негайно посилити армію та захистити державу. Я можу це зробити. Радикальні реформи потрібно розпочинати негайно – не чекаючи дня виборів. Нехай передвиборчі обіцянки роздають інші, а я відразу буду робити реальні справи. Весь час, відведений на виборчу кампанію, я і моя команда використаємо на втілення конкретних рішень, які дозволять вже сьогодні запустити стратегічні реформи та зміни в ключових сферах нашого життя.

_APX0665ЗАБЕЗПЕЧИТИ НАЦІОНАЛЬНУ БЕЗПЕКУ І ОБОРОНУ

1. Затвердити нову воєнну доктрину, яка відповідає сучасним військовим загрозам та дозволить дати гідну відсіч військовій агресії проти України.

2. Підвищити витрати країни на оборону та державне замовлення для армії до 5% ВВП.

3. Створити добре оснащену, сучасну професійну контрактну армію та боєздатну Національну гвардію.

4. Розпочати будівництво житла для військовослужбовців та їх родин, зокрема для тих, хто виконував свій військовий обов’язок в АРК.

5. Надати статус учасника бойових дій усім військовослужбовцям, які не зрадили присязі на вірність народу України в АРК. Надати відчутну державну фінансову допомогу сім’ям поранених і загиблих військовослужбовців в АРК.

6. Підписати вже до кінця 2014 року в повному обсязі угоду про асоціацію України з Європейським Союзом, включно із зоною вільної торгівлі та безвізовим режимом для громадян України. Створити механізм координації політики євроінтеграції.

7. Домогтися членства України в Європейському Союзі у найкоротші терміни. Посилити співробітництво з ЄС у сфері Спільної політики безпеки і оборони та Спільної зовнішньої і безпекової політики.

8. Ратифікувати Римський статут для забезпечення Україні права звернення в Міжнародний кримінальний суд у м. Гаага. Звернутися до суду для зупинення військового захоплення України та притягнення до відповідальності тих, хто вчинив злочини проти людяності.

КРИМ – ЦЕ УКРАЇНА

1. Звільнити Крим від російської окупації.

2. Добиватися компенсації за завдані збитки Україні в Криму через міжнародні суди.

3. Ліквідувати всі елементи залежності України від Росії – енергетичної, економічної, інформаційної. Побудувати дружні відносини з непутінською, демократичною Росією.

4. Створити власний замкнений ядерно-паливний цикл. Збільшити видобуток вітчизняних нафти та газу, розвивати галузь альтернативної енергетики. Зробити основним пріоритетом енергозбереження та прозорість енергетичного сектора.

_APX2028СТВОРЕННЯ ПРИНЦИПОВО НОВИХ ПРАВИЛ УПРАВЛІННЯ КРАЇНОЮ ЗА УЧАСТІ ГРОМАДЯН ТА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Після того як українці, ризикуючи своїми життями, довели, що вони гідні жити у європейській, демократичній країні, політики більше не мають права ізолювати їх від впливу на ухвалення державних рішень. Воля громадян повинна бути вище волі політиків і враховуватися постійно, а не лише раз на 5 років, коли люди віддають свій голос за кандидатів на виборах. Тому необхідно:

1. Запровадити механізм приватного обвинувачення, коли громадяни можуть напряму звертатися до суду для притягнення до відповідальності чиновників, які порушують права людини та закони.

2. Провести люстрацію і притягти до відповідальності суддів, прокурорів, працівників міліції, всіх посадовців, причетних до політичних переслідувань, порушень прав людини, неправосудних рішень, невиконання рішень Європейського суду з прав людини та до корупції.

3. Скасувати недоторканість народних депутатів, суддів та Президента України. Запровадити дієвий механізм імпічменту Президента.

4. Запровадити механізм відкликання народного депутата та щорічне декларування чиновниками своїх доходів та видатків.

5. Вдвічі скоротити витрати на утримання влади.

6. Забезпечити безумовне виконання норми Конституції щодо права громадян на проведення мирних зібрань та протести без будь-яких дозволів та обмежень. Заборонити використання міліцейських спецпідрозділів для будь-якого обмеження цих прав.

7. Розширити межі застосування Закону “Про доступ до публічної інформації” та відповідальність за його невиконання.

8. Закріпити створення незалежних експертних громадських рад при органах влади із правом голосу та функціями здійснення громадського контролю.

d3629713ac8c3fc4683777b7e1814046ВІЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО – УСПІШНА ДЕРЖАВА

1. Запровадити економічну політику, керуючись принципами “Акту малого бізнесу для Європи”.

2. Зменшити на порядок кількість дозвільних документів і ліцензій для ведення бізнесу.

3. Запровадити заявницький принцип відкриття власної справи. Достатньо лише повідомити контролюючі органи і розпочинати бізнес.

4. При створенні нових виробничих потужностей та робочих місць в Україні – звільняти інвесторів від податків при реалізації продукції на експорт.

5. Сповідувати принцип найменшого втручання держави в справи бізнесу. Ліквідувати податкову міліцію.

6. Запровадити систему електронного уряду, у т.ч. електронний документообіг та дистанційну форму надання послуг, коли кожна людина може звернутись до органів влади за допомогою Інтернету.

7. Ухвалити новий закон про державні закупівлі без корупції.

8. Визначити одним із головних пріоритетів держави недопустимість продажу неякісних продуктів харчування та питної води. Запровадити тотальну перевірку їх якості.

9. Провести державний екологічний аудит підприємств, провести їх примусову реконструкцію та модернізацію задля забезпечення екологічної безпеки країни.

0d3449303da2b47d421f1099287b1737РОЗУМНІ ПОДАТКИ, РОЗВИНЕНА ЕКОНОМІКА, ЗАМОЖНІ ГРОМАДЯНИ

1. Радикально зменшити кількість існуючих податків та зборів – із більш ніж ста до семи, а процедуру їх сплати – максимально спростити.

2. Після стабілізації соціально-економічної ситуації розглянути питання про зменшення ставок основних податків.

3. Встановити податкове сприяння підприємствам, які вкладають кошти в розвиток високотехнологічного виробництва та IT-сфери.

4. Демонополізувати економіку шляхом переходу від олігархічної системи до економіки середнього класу.

_APX25845. Продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Одночасно забезпечити можливість продажу державі земельних паїв за ринковою ціною.

6. Право володіння землею надавати тільки українським громадянам та обмежити концентрацію землі в одних руках. Річну орендну плату за сільськогосподарську землю законодавчо закріпити на рівні 10% її ринкової вартості. Продовжити безкоштовну видачу актів права власності на землю.

7. Запровадити накопичувальну пенсійну систему, ліквідувати спеціальні пенсії та пільги для всіх високопосадовців.

8. Поступово збільшити розмір прожиткового мінімуму, який повинен відповідати реаліям сучасного життя.

9. Заборонити стягувати пеню за заборгованість із комунальних платежів, поки істотно не підвищиться рівень життя громадян.

10. Забезпечити гарантований рівень первинної та невідкладної медичної допомоги за рахунок бюджетного фінансування.

11. Надати пільги роботодавцям, які добровільно фінансуватимуть медичне страхування своїх робітників.

12. Запровадити фінансову та економічну політику, яка призведе до суттєвого зниження відсоткової ставки по кредитах на розвиток підприємництва.

cc809cf335934cfab6681b34bd0f0492ЛІКВІДУВАТИ КОРУПЦІЮ

1. Надати широкі повноваження, зокрема, право на провокацію хабара незалежному Національному антикорупційному бюро.

2. Надати громадянам право вести приховану аудіо- відеореєстрацію під час спілкування з корумпованими чиновниками та звертатися напряму в оновлені, чесні суди для притягнення корупціонерів до кримінальної відповідальності.

3. Перевірити відповідність витрат і вартості майна чиновників та членів їхніх сімей задекларованим доходам.

4. Запровадити податок на розкіш не лише для фізичних, але й для юридичних осіб, на яких чиновники-корупціонери записують своє майно, уникаючи оподаткування.

5. Здійснити ревізію та міжнародний аудит результатів державних закупівель і приватизації, здійснених попередньою владою.

6. Арештувати і повернути Україні незаконно відчужену власність та кошти держбюджету, які корупційним шляхом були виведені за кордон.

7. Перекрити канали виведення олігархами з України в офшори мільярдів доларів. Змусити олігархів сплачувати податки у повному обсязі в Україні.

8. Відкрити по всій країні мережу “універсамів адмінпослуг”, щоб громадянин в одному місці, в зручний для себе час, без черг та хабарів міг отримати пакет адміністративних послуг від держави.

ЧЕСНІ СУДИ – СПРАВЕДЛИВЕ ПОКАРАННЯ

1. Відновити самостійність судової влади та незалежність суддів, поставити їх під контроль суспільства.

2. Створити рівні можливості для захисту своїх прав і свобод громадянами через суд, незалежно від їхнього соціального статусу чи майнового стану.

3. Провести реформу пенітенціарної системи, яка в сучасній Україні перетворилася з виправної на систему тортур та знущань над особистістю.

4. Істотно скоротити кількість ув’язнених, засуджених за незначні злочини, – сидіти в тюрмах повинні тільки справжні злочинці, які становлять реальну загрозу для суспільства, а не середній клас, який відмовляється платити хабарі.

_APX2225РОЗВИТОК РЕГІОНІВ – ЗАПОРУКА ЄДНОСТІ КРАЇНИ

1. Розширити повноваження та фінансову самостійність регіонів відповідно до Бюджетного кодексу, підготовленого моїм урядом у 2009 році. Більшість зароблених регіонами коштів повинні залишатися на місцях, а не перераховуватися в Київ.

2. Провести реформу місцевого самоврядування, значно розширивши права регіонів у відповідності з принципом субсидіарності та Європейською хартією місцевого самоврядування.

3. Скасувати місцеві державні адміністрації, надавши право обласним та районним радам формувати власні виконавчі комітети.

4. Зберегти статус української мови як єдиної державної. Гарантувати російській мові, іншим мовам національних меншин офіційний статус в регіонах, де за це виступає переважна більшість громадян.

5. Сприяти загальному порозумінню між церквами, гарантувати рівні права та однакове ставлення до всіх релігійних конфесій, не допускати втручання держави у внутрішні справи церков.

99ba2b982d97a7d7c45bd42590d90f90УСПІШНА МОЛОДЬ – ГАРАНТІЯ ОНОВЛЕННЯ КРАЇНИ

1. Забезпечити відразу після стабілізації фінансово-економічної ситуації – підвищення стипендій для студентів до рівня прожиткового мінімуму, їх регулярну індексацію.

2. Запровадити державні гранти на отримання вищої освіти як в Україні, так і у провідних університетах світу.

3. Вдосконалювати систему зовнішнього незалежного оцінювання, як доведену на практиці гарантію захисту від корупції при вступі до вузу.

4. Заборонити платні послуги для студентів-бюджетників. Виключити можливості свавільного підвищення оплати навчання для студентів-контрактників.

5. Гарантувати перше робоче місце випускникам ВНЗ, котрі навчалися за держзамовленням.

6. Відновити роботу закритих попередньою владою шкіл та дитсадків, почати повернення їх приміщень місцевим громадам.

Вірю, що спільними зусиллями, терпінням і важкою працею, єдністю та силою духу ми зможемо захистити нашу країну, відновити її економічну могутність, вплив та авторитет. Разом ми зробимо так, щоб кожен громадянин нашої багатоманітної держави почував себе комфортно і безпечно на своїй землі.

Ми такі різні, але ми одна єдина Україна.

Ми будемо щасливими!