• 20 Січня, 2022

Андрій Шевченко: Закриття програми «Толока» – це повернення в часи темників і цензури

«Це безглузде повернення в часи темників і цензури», – так голова парламантського Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко прокоментував закриття програми «Толока» на «Першому національному» телеканалі.

«Я спілкувався з президентом НТКУ Віталієм Докаленком, і для мене його аргументи непереконливі. Він каже, програма закрита, бо ведучий вів програму непрофесійно. Коли так говорять про канал, на якому претензію до професійності можна пред\’явити абсолютній більшості програм, мені це звучить як слабка відмазка. Тим більше, коли керівник компанії так говорить про свого віце-президента Віктора Павлюка, чия програма незмінно дає високий – як на НТКУ – рейтинг», – сказав Шевченко.


Андрій Шевченко вважає, що рішення про закриття програми було «очевидно політичним».


«Воно прямо зв\’язано з тим, що вчора в ефірі «Першого національного» дуже потужною виглядала опозиція на чолі з Юлією Тимошенко та В\’ячеславом Кириленком. Я точно знаю, що цей ефір вчора шалено роздратував деяких діячів з Партії регіонів. Для мене тільки питання, хто влаштував за це виволочку Докаленкові. І чому замість того, щоб звернутися до громадськості за підтримкою, керівництво НТКУ здало редакційну незалежність державного телеканалу», – сказав голова Комітету з питань свободи слова та інформації.


Андрій Шевченко вважає, що «журналістам Національної телекомпанії це мусить нагадати про часи, коли державне телебачення було рупором влади і коли журналісти озиралися через кожне слово в ефірі».


«Мені шкода, що на «Першому національному» більше не діють Засади редакційної політики, які у травні 2005 року були підписані командою Стецьківа з урядом Тимошенко», – сказав Шевченко.


«Той документ виключав подібні втручання влади в інформаційні програми», – додав він.


«Для України ця історія – ще один аргумент, чому країні якнайшвидше необхідне суспільне мовлення. Тільки воно може гарантувати незалежність від тиску влади та політиків, що не цінують свободу слова», – вважає Андрій Шевченко.

Попередня

Інформація про роботу фракції «Блок Юлії Тимошенко» за період з 12 по 16 березня 2007 року

Наступна

Микола Томенко, Андрій Шевченко та Віктор Павлюк засудили відновлення цензури на УТ-1