• 2 Липня, 2022

За сприяння БЮТ буде відреставрована унікальна пам’ятка козацької доби – гетьманський прапор кінця XVII ст.

Унікальна пам’ятка козацької доби – прапор гетьмана Івана Самойловича (кінець XVII сторіччя) – буде відреставрована за сприяння Блоку Юлії Тимошенко.

Про це Юлія Тимошенко повідомила під час відвідування Харківського історичного музею, де зберігається прапор.


За словами лідера БЮТ, в Україні збереглося всього 5 гетьманських прапорів. \”Цей прапор є символом слави нашої козацької держави, і щоб всі змогли його побачити, проводиться реставрація\”, – сказала вона, додавши при цьому, що всі українські прапори повинні бути повернені на батьківщину.


Також Юлія Тимошенко наголосила на необхідності збереження музейного фонду та пообіцяла взяти під особисту опіку Харківський історичний музей.


Крім того, вона підкреслила, що представниками БЮТ, зокрема Олександром Фельдманом, вже понад 10 років надається допомога музеям та творчим фондам.


Гетьманський прапор Івана Самойловича – це єдиний гетьманський прапор XVII ст. у всьому музейному фонді України. Прапор був переданий УРСР у 30-х роках XX ст. з Палати зброї Московського Кремля.


Нині пам’ятка перебуває у катастрофічному стані і потребує термінової реставрації. Останній раз заходи по збереженню та відновленню раритету проводилися в середині XIX ст.


Прапор буде відреставровано за рахунок коштів Фонду інтелектуальної співпраці «Україна — ХХI сторіччя».

Попередня

БЮТ знайшов можливість для проведення конституційного референдуму, – Юлія Тимошенко

Наступна

Старі добрі трюки? Стаття в журналі Business Ukraine