• 24 Травня, 2022

Уряд Юлії Тимошенко розпочинає другий етап боротьби з корупцією

Наша спільна демократична команда, коаліція демократичних сил у Верховній Раді України в ході парламентської виборчої кампанії перш за все обіцяла людям подолати корупцію в країні.

За загальним визнанням, в країні є два головні тотальні мегацентри корупції. Один такий центр опанував сектор тіньової торгівлі газом, інший – оселився в Києві, в кабінеті так званого міського голови Черновецького та в залі засідань Київради, більшість якої обслуговує корупційні ініціативи мера та його родини у автоматичному режимі.


З газовою корупцією ми з часу нашого приходу до влади та формування нового Уряду, впоралися. Посередники прибрані, підстави для зловживань ліквідовано, національні інтереси захищені. Вже завтра на енергетичній політиці можна буде ставити штамп „Перевірено. Корупції немає”.


Сьогодні ж, 16 березня, ми проголошуємо наступ на інший корупційний редут – на київську корупцію імені Черновецького, яка дійсно сягнула космічних масштабів.


Тотальна корупційні роздача комунального майна, власності, земель у Києві становить загрозу національній безпеці. За оцінкою Держкомзему, тільки внаслідок махінації з землею кланом Черновецького київський міський бюджет недоотримав 15 мільярдів гривень. Це – ще один річний бюджет міста.


Саме у Києві сьогодні тестуються глобальні тіньові схеми, які вже завтра підуть в регіони, пов\’язуючи корупційними зв’язками всі інститути місцевої влади в країні.


Сьогодні всім політичним силам зрозуміло, що цей корупційний зоопарк час закрити. Зрештою – це обіцянка, дана людям демократичними силами під час парламентських виборів, це – один із пунктів нашої коаліційної угоди. Зробити це, виконати свої обіцянки ми можемо лише у один спосіб – переобрати мера Києва та склад Київради на позачергових виборах, забезпечити дію імперативного мандату, що позбавить депутатських повноважень корумпованих депутатів.


На жаль, це, з першого погляду, нескладне і логічне завдання, сьогодні виконати неможливо через саботаж Центральної виборчої комісії та її керівника. ЦВК, порушуючи норми законів та Конституції України, просто не бажає збиратися на засідання. Абсолютно неприйнятну позицію в цій ситуації зайняв голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал. З одного боку він бідкається про бездіяльність ЦВК, а з іншого – сам створює підстави для її недієздатності. Члени ЦВК, за погодженням з головою комісії перебуваються будь-де – у відрядженнях, відпустках, на лікарняному, – але не на своєму робочому місці. Фактично мова йде про те, що В.Шаповал, отримуючи інструкції ззовні, блокує роботу Центральної виборчої комісії, не дає ухвалювати рішення про оновлення складу Київради, перетворює виборчу комісію на берегиню корупційних схем у столиці. Ситуація наближається до абсурду – доленосні для міста рішення сьогодні ухвалюють люди, які позбавлені депутатських повноважень згідно з Законом України „Про статус депутатів місцевих рад”.


В цій ситуації ми – демократичні сили – повинні діяти швидко і рішуче. Саботаж голови ЦВК став фактом, що не викликає заперечень. Тому ми наполягаємо на негайній відставці з посади В. Шаповала, як такого, що не здатний забезпечити роботу Центральної виборчої комісії та виконати вимоги законодавства. Ми не можемо допустити, щоб ЦВК перетворилася на орган прикриття та захисту корумпованого київського мера.


Після відставки голови ЦВК, Центральна виборча комісія зможе ухвалити рішення про оновлення складу Київради, позбавлення депутатських мандатів депутатів-корупціонерів. Оновлена Київрада з демократичною не корумпованою більшістю висловить недовіру меру і позбавить його можливостей і далі керуватися корупційними інтересами


Окрім того, я повинна повідомити, що на суддів Конституційного суду України сьогодні, в тому числі з боку високопосадовців, чиниться несамовитий тиск з метою примусити їх ухвалити рішення щодо неконституційності закону про імперативний мандат для депутатів місцевих рад. Судді по одному викликаються на килим, де присягаються виступити проти імперативного мандату і, таким чином, забезпечити зелене світло для тотальної корумпованості всієї місцевої влади в Україні.


Я звертаюся до суддів Конституційного суду з проханням не піддаватися незаконному тиску, не руйнувати справжню боротьбу з корупцією, а також нагадую про неминучу відповідальність, яка наступить за ухвалення заздалегідь неправосудних рішень.


Наша політична команда не буде підтримувати обрання нових членів Конституційного суду у авральному режимі. У нас є всі підстави вважати, що частина суддів, запропонованих до складу КСУ буде діяти політично заангажовано і заздалегідь налаштована на ліквідацію конституційної норми про імперативний мандат для депутатів місцевих рад. Ми цього зробити не дамо.


Ми вважаємо, що спочатку треба внести зміни до Конституції, які змінять принципи формування Конституційного суду, виключать замовність його рішень, а вже потім – обирати нових суддів КСУ.


У вівторок, 18 березня, наша фракція вноситиме на розгляд Верховної Ради України проект постанови про проведення дострокових виборів мера міста Києва та Київської міської ради. І не приступить до роботи у парламенті доти, доки це питання не буде розглянуто першим.


Я хочу попередити всіх політичних опонентів, політиків і чиновників. Пустопорожні балачки про боротьбу з корупцією закінчилися. Починаються реальні дії. Ми подолаємо політичну корупцію і в Києві, і в Україні, як би нам не намагалися заважати у нашій боротьбі.


Юлія Тимошенко

Попередня

Заява

Наступна

Народний депутат Андрій Павловський вважає за норму використання інвалідами сучасних авто