• 19 Січня, 2022

Микола Томенко: Сучасний інститут губернаторства повністю себе вичерпав

Народний депутат від БЮТ Микола Томенко взяв участь у відкритті ХІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість в умовах європейської інтеграції», що відбулося сьогодні у Європейському університеті.

Говорячи про нинішню політичну кризу в Україні, Микола Томенко зауважив, що головною проблемою є відсутність зрозумілої та відповідальної структури влади. «Чим швидше така система буде збудована, тим швидшим буде європейський шлях України», – зазначив Микола Томенко.


За його словами, система кількох конкуруючих центрів влади сьогодні є неефективною для України та незрозумілою для партнерів у Європі. «Ця система виникала як спроба компромісу між гіршими традиціями радянського минулого та ситуативними домовленостями сучасної політичної еліти», – зазначив Микола Томенко.


Він навів приклад з так званим інститутом губернаторства, який, на його переконання, сьогодні повністю себе вичерпав. «За повноваженнями голова обласної держадміністрації, або так званий губернатор, де факто є найвищою посадовою особою на території області. В той же час відсутня будь-яка його територіальна, політична та суспільна легітимність, адже його обирають і призначають незрозумілим ні для територіальної громади, ні для політичних гравців регіону чином. Більше того, більшість теперішніх губернаторів – це люди, які програли попередні вибори», – зазначив Микола Томенко, додавши, що ефективність діяльності губернатора оцінюється Секретаріатом Президента за кількістю невиконаних доручень Уряду, а не за якістю життя людей у даному регіоні.


«Тому очевидно, що першочерговим завданням є формування в Україні європейського місцевого самоврядування, в якому повноваження отримають територіальні громади, а не призначені із Києва голови обласних та районних адміністрацій», – наголосив Микола Томенко.

Попередня

Юлія Тимошенко всіма силами намагається зберегти демократичну коаліцію

Наступна

Українські гульки в «Алігаторі»