• 9 Грудня, 2021

Прокуратура та МВС області підтвердили незаконні дії на Тернопільському ставі

В ході перевірки працівники МВС встановили, що посадовими особами Тернопільської міської ради порушено вимоги Закону України «Про місцеве самоврядування»

1 грудня поточного року Василь Деревляний направив депутатське звернення на прокуратуру та МВС Тернопільської області з приводу ймовірності проведення на плесі Тернопільского ставу будівельних робіт по спорудженню відпочинкових комплексів.


«Можливість проведення на плесі Тернопільського ставу будівельних робіт підтверджена план-схемами, погоджена начальником управління культури та туризму Тернопільської міської ради Слободянюком О. та начальником управління містобудівного та архітектурного комплексу Тернопільської міської ради Захарчуком В.  Вважаю, що будь-які будівельні дії на плесі Тернопільського ставу можуть призвести до порушення чинного законодавства та супротиву громади міста Тернополя» – йдеться у депутатському зверненні.


8 грудня начальник МВС у Тернопільській області відповів:


«…Для перевірки фактів, викладених у Вашому зверненні було залучено спеціаліста інспекції по контролю за використанням земельних ресурсів Тернопільської області, який встановив, що ТзОВ «Акватерн» самовільно захопило земельну ділянку площею 1225 кв.м. в парку ім.. Шевченка та почало використовувати її для ведення комерційної діяльності, внаслідок чого завдало шкоди державі на суму 6562 грн. По даному факту інспекцією по контролю за використанням земельних ресурсів складено акт перевірки і винесено постанову за ч.1 ст. 197-1 КУпап для притягнення керівництва ТзОВ «Акватерн» до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.»


В ході перевірки працівники МВС встановили, що посадовими особами Тернопільської міської ради порушено вимоги Закону України «Про місцеве самоврядування», в яких вказано, що питання надання, або вилучення в установленому законом порядку земельних ділянок вирішується органами місцевого самоврядування або органами виконавчої влади, а також порушено Земельний кодекс України, щодо надання земельної ділянки, що перебуває у державній або комунальній власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади шляхом укладання договору оренди земельної ділянки. В результаті, згідно проведеного розрахунку вартості орендної плати за земельну ділянку площею 1225 кв.м. в парку ім.. Шевченка встановлено, що у зв’язку з  з відсутністю укладеного договору з Тернопільською міськрадою, в міський бюджет, через незаконне використання ділянки протягом 6 місяців поточного року не поступило 6 562 грн.


11 грудня надійшла відповідь про те, що ще у листопаді, за дорученням прокуратури області працівниками державної екологічної інспекції уже проводилась перевірка за фактом спорудження ТзОВ «Акватерн» відпочинкового комплексу на потонах на водному плесі Тернопільського ставу і за її наслідками виявлено грубі порушення вимог природоохоронного законодавства.


«Зокрема, будівництво даного об’єкту розміщеного на водоймі. Територія якого відноситься до регіонального ландшафтного парку «Загребелля», розпочато ТзОВ «Акватерн» при відсутності погодження органу охорони навколишнього природного середовища і регістру судноплавства України у Тернопільській області. На адресу останнього заявка на будівництво відпочинкового комплексу узагалі не подавалася.», – йдеться у відповіді прокуратури області.


Для завершення перевірки і прийняття рішення за ст.. 97 КПК України, матеріали державної екологічної інспекції з цього приводу скеровано Тернопільському міжрайонному природоохоронному прокурору і по них у даний час проводиться перевірка.


«Що стосується законності попередніх погоджень проекту даного відпочинкового комплексу, які надано ТзОВ «Акватерн» начальниками управлінь культури та туризму і містобудівного та архітектурного комплексу Тернопільської міської ради, відповідно, Слободянюком О. і Захарчуком В., то правову оцінку діям вказаних посадових осіб буде дано Тернопільським міжрайонним природоохоронним прокурором при прийнятті рішення за наслідками перевірки в порядку ст. 97 КПК України.»


 Попередня

Щодо створення та початку роботи нової коаліції ВР у складі БЮТ, НУНС та Блоку Литвина

Наступна

Незаконні дії Чижмаря підтвердила обласна прокуратура та МВС