• 9 Грудня, 2021

Микола Томенко: Рішення Конституційного суду провокує безвідповідальність у системі місцевого самоврядування

«Рішення Конституційного Суду України № 13-рп/2009 від 04.06.2009 р. щодо офіційного тлумачення положень частин першої, другої статті 141 Конституції України, що встановлює відповідно п’ятирічний (для депутатів) та чотирирічний (для голів) строки повноважень незалежно від того на яких виборах (чергових чи позачергових) вони були обрані, – призводить до розбалансованості у системі виборів до органів місцевого самоврядування в Україні», – сказав сьогодні під час брифінгу у парламенті Заступник Голови Верховної Ради, член БЮТ Микола Томенко.

«Важко пояснити причини, якими керувався Конституційний Суд, але факт залишається фактом. Вперше в історії української державності вибори до органів місцевого самоврядування не будуть відбуватися в один день», – сказав він.


Микола Томенко зазначив, що «складається враження, що, намагаючись допомогти команді Леоніда Черновецького, судді Конституційного Суду створили ситуацію можливої анархії в системі формування та діяльності органів місцевого самоврядування».


Заступник Голови ВР сказав, що за попередніми підрахунками, після виборів органів місцевого самоврядування у 2006 році, в силу різних суб’єктивних обставин, Верховна Рада була вимушена ухвалити рішення про проведення позачергових виборів 679 міських, сільських та селищних голів та 5 обласних та місцевих рад.

«Десятки підготовлених постанов знаходяться на розгляді у Верховній Раді. Це означає, що в разі проведення планових виборів до органів місцевого самоврядування, не менше як в тисячі селах, селищах, містах, областях та районах, вибори не відбудуться, а будуть проходити відповідно у різний термін в наступні роки», – сказав Микола Томенко.

«Безумовно, це не просто анархія, – це абсурд, який призведе до розбалансування системи місцевого самоврядування», – наголосив М.Томенко.

Віце-спікер також зазначив, що «ми розуміємо, що рішення Конституційного Суду не оскаржується, тому, для того, щоб навести порядок в системі місцевого самоврядування, необхідно вносити відповідні зміни до Конституції». За словами М.Томенка, через внесення змін до розділу 11 про систему організації роботи місцевого самоврядування, можна впорядкувати і повернути норму, яка призведе до того, що всі вибори до органів місцевого самоврядування будуть відбуватися, як в кожній цивілізованій країні і як це завжди було в Україні, в один день. «Я сподіваюся, що абсолютна більшість сесійної зали підтримає внесення змін до Конституції в частині організації відповідальної системи місцевого самоврядування», – сказав він.

«Водночас, я переконаний, що вибори всіх міських, сільських та селищних голів відбудуться весною 2010 року, а обласних та місцевих рад – 2011, так як це і передбачено чинним законодавством», – наголосив Заступник Голови ВР.

Попередня

Юлія Тимошенко про основні переваги нової Конституції

Наступна

Юлія Тимошенко: Заради країни я готова була відмовитися від балотування на президентську посаду