• 9 Грудня, 2021

Якщо місцевий бюджет не здійснює компенсації собівартості теплокомуненерго – КРУ розпочинає перевірки бюджетних витрат, закупівель і тендерів

Витяги зі вступного слова Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. Селекторна нарада по теплозабезпеченню від 23 листопада 2009 року
В перший же день відновлення масових заходів та навчання Уряд проводить селектор по теплозабезпеченню – аби упевнитися що люди навчаються на працюють в нормальних температурних умовах, адже 2 і 3-тя хвилі епідемії залишаються актуальним прогнозом для нас.
… ми будемо слухати звіт Міністра житлово-комунального господарства, будемо слухати звіт окремих областей, які мусять нам доповідати про те, чи опалюються всі дитсадочки, всі школи, всі учбові заклади всіх рівнів навчання, чи сьогодні у нас до осель людей доведено тепло і гаряча вода, чи тепло у нас сьогодні в країні, чи правильно працює “Теплокомуненерго”, правильно працюють “Теплокомуненерго”, правильно працюють облгази і НАК “Нафтогаз”.
Ще раз хочу підкреслити, що, враховуючи прогнози ВОЗ, для нас 2, 3 хвиля епідемії грипу, ГРВІ, як і для всього світу, залишається, на жаль, прогнозом, актуальним прогнозом, і нам потрібно все зробити для того, щоб люди наші були в нормальних по температурному режимі приміщенням, і вчилися, і працювали, і жили.

Ситуація в ЖКГ парадоксальна – люди сплачують за отримані послуги 100%, а гроші за газ Нафтогазу не оплачують місцеві компанії і бюрократія.
… люди розраховуються за тепло і за гарячу воду, а як наслідок, за природний газ, розраховуються в повному обсязі.
Навіть, хотіла би назвати декілька важливих показників, наприклад, Кіровоградська область люди розраховуються на 122,5%. Більше 100% платять, включаючи і погашення боргів попередніх періодів. І найгірший показник, який є, це 100% платять в місті Києві. Це найгірший показник по країні, це значить, що питання не в людях, а питання сьогодні в чиновничий команді і іще раз говорю від уряду НАК „Нафтогазу” до місцевої влади.

Юлія Тимошенко сьогодні розбереться чому рівень розрахунків від теплокомуненерго складає всього лише 57% а борг вже сягає 5 млрд. грн.., в той час коли навіть в минулому році рівень розрахунків був 77%.
І зараз я хотіла б, щоб на цій селекторній нараді, ми чесно, абсолютно щиро розібралися де у нас проблематика є. І чому, якщо ми дивимось на рівень платежів за природний газ від „Теплокомуненерго” , то можемо порівняти, наприклад, 2008 і 2009 рік і якщо в 2008, коли також нажаль була політична вакханалія в країні, то все одно за газ було заплачено в країні 77% на цей період. Зараз ми вже прожили певну частину опалювального періоду і маємо сьогодні рівень розрахунків за газ від „Теплокомуненерго” 57% всього. Я хочу нагадати вам, що вже зараз на цю хвилину, борги „Теплокомуненерго” досягли майже 5 млрд. грн. – 4,8 млрд.
Шановні друзі, я хотіла б, щоб всі хто присутній на селекторній нараді, всі хто присутній сьогодні в кожному приміщенні Укртелекому, просто, замислились над тим, якщо тільки „Теплокомуненерго” не заплатили майже 5 млрд. грн. НАК „Нафтогазу” за газ, то хоч хто не будь дав пораду, як при такому борзі в 5 млрд. грн. вчасно розраховуватись з Російською Федерацією. І саме тому, героїчні вчинки робить кожний місяць НАК „Нафтогаз” і уряд, розраховуючись за газ без платежів з міст в достатній кількості.

Навіть найкраща по розрахунках область, Полтавська, не розрахувалася на 100% – такий колапс у розрахунках прем’єр-міністр терпіти не збирається.
Якщо ви побачите цю таблицю, то ви зрозумієте, на скільки по-різному розраховуються всі без виключення області у відсотках до спожитого обсягу газу. Можу сказати, що найкращий показник, але він в той же час також не 100-відсотковий, але найкращий показник Полтавська область. 85% Полтавська область розрахувалася від обсягу спожитого газу.
Краще ніхто не розрахувався. Це говорить про те, що якщо найкраща область також не платить 100%, це говорить про те, що є повний колапс в розрахунках, які я як Прем’єр-міністр просто не маю права терпіти. І далі я пункт за пунктом викладу вам, як я збираюся боротися з цим таким стихійним лихом.

Проти керівників найгірших областей – Кіровоградської (25% розрахунків) і Рівненської (30%) – мають бути відкриті кримінальні справи прокуратурою – Тимошенко.
є найгірша область серед всіх, і на мій погляд це вже є просто, те, що відбувається в Кіровоградській області – це просто боротьба проти країні, проти нашої національної гідності, тому що це все приводить до недостачі розрахунків за газ з Росією. Кіровоградська область заплатила 25% всього від обсягів розрахунків за природний газ. Так само у нас один з найнижчих показників має Рівненська область – 30%, майже, можна сказати, одне й те саме. В тому числі, Закарпатська область у нас показник має 43%, Херсонська область – 44%, Луганська – 45% і т.д., приблизно такий набір у нас є унікальних даних.
І тому перше, що я хотіла б, найгірша область – Кіровоградська і Рівненська, там також 30%, я просила б, щоб вже сьогодні НАК „Нафтогаз” спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів підготував лист на Генеральну прокуратуру для того, щоб Генпрокуратура порушила кримінальні справи за абсолютне нехтування своїми посадовими обов’язками, за абсолютно нікчемну роботу, по суті справи, за зловживання своїми посадовими обов’язками, тому що коли мають владу і так працюють, то хочу вам сказати, що це не влада. Це просто люди, які чинять для країни злочин.

Області, очолювані регіоналами не дотягують розрахунки навіть до 50% – якщо в ПР такі добрі господарники – нехай продемонструють це при розрахунках за газ.
І в тому числі хотіла б також наголосити, що у нас найгірша ситуація, яку я бачу, як мінімум, зараз, в тому числі і по Східній Україні – це Луганська, Харківська, Донецька області, де навіть до 50% не доходить рівень розрахунків. То я хочу нагадати всій країні, що добрі господарники при місцевій владі знаходяться якраз в цих областях, я маю на увазі Партію регіонів. Нехай вони там покажуть, як треба працювати і давати результат.

ПР не має морального права називатися опозицією – адже вони мають абсолютну владу в областях і генпрокуратурі.
Ще хочу підкреслити, що Партія регіонів по суті в країні не є опозицією, тому що вони мають владу по всіх регіонах, де у них більшість в місцевих радах. Там вони є абсолютна влада, вони є абсолютна влада в Генпрокуратурі, де потрібно наводити порядок, коли бачимо, що всі показники абсолютно розрахунків руйнуються. Як наслідок, це стабільність бюджету і НАК „Нафтогазу”, його самодостатність.

Уряд приймає нову комплексну систему контролю за розрахунками – по-перше, буде введена посада уповноваженого КРУ для контролю витрат облгазів, а по-друге, за новою схемою буде здійснюватися податковий контроль реального обігу грошей.
ми приймаємо в середу на засіданні Уряду комплексне рішення Уряду у вигляді постанови, який започатковує спеціальну систему контролю.
Перше – в кожному Теплокомуненерго, в кожному облгазі, де проходять безпосередньо фінансові ресурси, як плата від споживачів, одразу в середу, коли буде випущена постанова, скоріше за все це з четверга цього тижня, буде введена спеціальна посада представника КРУ, без підпису якого не буде здійснюватись жоден платіж з Теплокомуненерго, з облгазів, з райгазів, міськгазів. Якщо не буде підпису – не буде здійснюватись платіж. Це перше.
Друге – ми цією ж постановою переуступаємо борги НАК Нафтогазу до бюджетів всіх рівнів, переуступаємо на Теплокомуненерго, на облгази, і Податкова адміністрація з четверга починає відстежувати кожну копійку кеш-фло – це реального обігу грошей – який заходить і який виходить на ті чи інші підприємства Теплокомуненерго, облгазів, райгазів, міськгазів, повнісю вся система буде взята під контроль

Також, за вказівкою Уряду податкова та КРУ разом перевірять куди дівалися гроші, сплачені за тепло, воду і газ теплокомуненерго від населення.
Крім того, Податкова, яка заходить разом з КРУ і разом зі спеціальною ціновою інспекцією, Мінекономіки перевіряють за 2007, 2008 і 2009 рік куди дівалися гроші, які зараховувались як плата за тепло, за гарячу воду, які зараховувались як плата за газ на всі місцеві відділення: Теплокомуненерго, обл, міськ, райгазів.
Я хочу вам сказати, що 2007, 2008, 2009 рік ми перевіримо кожну копійку. Перевіримо по чому закуповувались матеріально-технічні ресурси на стороні. По яким угодам і по яким причинам списувались з рахунків ці гроші. І ми знайдемо де ті гроші від Теплокомуненерго і від обл-, міськ- і райгазів, які мусили прийти в НАК „Нафтогаз” як плата за газ. І безумовно, я спокійно дивитися на те, що там відбувається, не буду.

Якщо місцевий бюджет не здійснює компенсації собівартості теплокомуненерго – КРУ розпочинає перевірки бюджетних витрат, закупівель і тендерів.
Крім того, є такі місцеві бюджети, які з одного боку залишають дуже низькі тарифи, залишаєте тарифи – це, безумовно рішення, і ми поважаємо рішення місцевих органів влади, але в той же час, якщо ставиться тариф нижче собівартості, то безумовно, місцевий бюджет мусить дотувати теплокомуненерго, дотувати всю систему. І тому там, де не було зроблено таких дотацій КРУ починає працювати з видатками місцевих бюджетів і дивитися, по яких цінах закуповувалися будь-які послуги, по яких цінах і по яких кошторисах що будувалося з місцевих бюджетів, ми просто подивимося, куди витрачалися в цей важкий кризовий 2009 рік, а в тому числі, і 2008 рік, гроші місцевих бюджетів, якщо немає грошей дотувати за природний газ.

Я вважаю, що те, що сьогодні відбувається з розрахунками за природний газ, це просто підрив незалежності України, це підрив її міцності, це підрив авторитету України, в тому числі на світовій арені, тому що це пов’язано і з транзитом російського газу в Європу, і з своєчасною оплатою Україною природного газу, який надходить до нас з Російської Федерації. Тому, безумовно, тут терпіти ніхто цього не буде.

Приватні облгази за пособництва Кучми, Ющенка і Януковича стали корумпованою, неефективною і абсолютно нікчемною ланкою в системі забезпечення всіх споживачів газу
І крім того, в цій постанові буде чітко записано, що облгази не будуть мати право постачати газ нікому більше, крім населення і бюджетних установ.
Тому що, коли після теплокомуненерго ми переходимо до того, як розраховуються облгази, то це окрема тема для розмови і в країні, і з силовими структурами. На сьогоднішній день майже всі облгази є приватними. І ця приватна власність роздавалася в різні часи, то Кучмою, то Ющенком, то Януковичем. І насправді, сьогодні без будь-якого контролю, без будь-якої державної координації, тому що не прийнято відповідних законів, через парламент такі закони не проходять, облгази сьогодні по суті стали приватні облгази, не корисною ланкою в ринковій системі забезпечення і розрахунків за газ, а стали просто корумпованою і абсолютно нікчемною і неефективною ланкою в системі забезпечення всіх споживачів, в тому числі і людей, природним газом.

Приватні облгази (75% їх належать Фірташу і іншими депутатам від Партії Регіонів) заборгували Нафтогазу 5,2 млрд., ще група «Газекс» заборгувала країні 1 млрд. грн. – Уряд більше не буде цього терпіти і починає жорстко діяти – якщо вони не погасять заборгованість, вони будуть позбавлені ліцензій або націоналізовані.
І зараз я тримаю таблицю в руках – всього облгази заборгували НАК „Нафтогазу” 8 млрд. грн. Скажіть, в якій ще країні може витримувати НАК „Нафтогаз” або будь-яка інша структура, яка забезпечує країну газом, такі борги – 8 млрд. грн..? Причому це абсолютно чітко відомо, кому ці борги належать. Як ви і читали в пресі, я думаю, 75% приватних облгазів належать групі Фірташ, Бойко, Воронін і ще там декілька „героїв” – це прямі депутати Партії регіонів. Вони заборгували за газ 5 млрд. 195 млн. грн. Запам’ятайте цю цифру, все це пішло їм в кишені, тому що народ платить, всі споживачі платять, просто вони не платять і залишають це на своїх рахунках, а не на рахунках НАК „Нафтогазу”.
Крім того, у нас ще є така група „Газекс”, яка має приватні пакети в Дніпрогазі, Донецькміськгазі, Криворіжгазі, Харківгазі, Харківміськгазі, це пан Вексельберг. Він заборгував країні 1 млрд. грн., що теж немало. Хочу сказати, що такими боргами, я переконана, кожна країна, яка себе поважає, жити не буде. Тому ми також починаємо діяти.
Тому НКРЕ разом з НАК „Нафтогазом” попередили обласні газопостачальні організації, облгази, що якщо до кінця року не будуть погашені всі ці борги, вони будуть позбавлені ліцензій, тому що оренда локальних газопроводів у них вже завершилась. Насправді локальні газові мережі сьогодні вже належать державі, і побудувати на цих мережах нормальні обласні газопостачальні компанії ми зможемо. Вважаю взагалі, що було великою помилкою робити облгази, обленерго приватними, і якщо ми говоримо про облгази сьогодні, то жодна копійка, яку вони сьогодні заборгували державі, не залишиться без нормальної державної відповіді на ці речі. І перше, що ми зробимо, – не розраховуються, вони не будуть мати право ліцензіями, як на транспортування, так і на постачання природного газу. Сьогодні ми вже констатуємо, що 90% роботи вже зроблено на цю тему. Нам залишилося 10% зробити роботи для того, щоб обласні газопостачальні організації перейшли назад в державну форму власності.

Саме Партія Регіонів створила трагічну ситуацію з розрахунками за газ – у вкрадених ними підприємствах корупція процвітає.
… таку трагічну ситуацію з розрахунками за природний газ якраз і зробили власники “Росукренерго”, члени Партії регіонів, а частково і депутати.
Нагадую, Фірташ, Бойко, Левочкін. Запам’ятайте ці прізвища, щоб ми знали, хто сьогодні принижує з Партії регіонів країну, і як Янукович, який багато розповідає про добрих господарників, про те, що вони вміють працювати, як вони наведуть лад в державі.
Непогано, щоб вони навели лад хоча б тим, за що вони сьогодні відповідають. І чому вони ладу дати не можуть. Корупція у них як процвітає, так і процвітає.

Юлія Тимошенко доручила Нафтогазу вже з 1 січня бути готовим перейти на державне постачання газу кожному споживачеві.
І я хотіла би також НАК “Нафтогаз” попередити про те, що з 1 січня ви мусите мати повну бойову готовність перейти на державне постачання природного газу кожному споживачу. Складайте, будь ласка, я знаю, що у вас вже 90% роботи зроблено, всі бази даних, укладайте контракти, робіть все, що необхідно, тому, що обласним приватним газопостачальним компаніям по розрахункам за газ дається час тільки до 1 січня. Після цього вони вже не будуть в Україні обласними газопостачальними компаніями володіти, якщо власники не розрахуються.

Уряд починає війну проти газових корупціонерів, і, маючи великий досвід боротьби з «беспределом», обов’язково їх переможе.
Шановні друзі, у нашої команди є великий досвід боротьби з таким «безпределом», який називається неплатежі за газ, не від людей, я підкреслюю, і прошу і засоби масової інформації звернути увагу, що люди 100% платять, всі споживачі 100% платять. Не платять сьогодні корупціонери, які знаходяться в системі постачання і розрахунків за газ.
… в постанові також буде передбачена позиція, яка дає податковій адміністрації право списувати з рахунків всі фінансові ресурси, крім зарплати і невідкладних технічних заходів, які потрібно проплатити все інше буде просто списуватись з рахунків, ми просто не залишимо ці фінансові потоки в корупційному обігу.

Попередня

З2 державних актів на землю отримали жителі Зборівського району

Наступна

Юлія Тимошенко: „Повернення країни назад, в олігархічне минуле – не буде. Не допущу!”