• 19 Січня, 2022

Аби завадити олігархічному криміналітету Юлія Тимошенко поновить єдність демократичної команди

Витяги з прес-конференції Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. від 20 січня 2010 року

Перший тур виборів показав загальне стратегічне спрямування України – демократія, яка не сприймає криміналітету.


«Перше – перший тур виборів показав, що суспільство має усталені симпатії, має достатньо чітку позицію і має чітке бачення, хто мусить керувати Україною і як мусить розвиватися шлях України. Я цей висновок роблю тому, що вже багато виборів поспіль за кандидатів від демократичних сил голосує абсолютна більшість людей в державі. Так було за всі останні виборчі роки за всі останні виборчі перегони, незалежно від того, це були президентські чи парламентські вибори.


Так вийшло і зараз. Ми побачили, що за єдиного, монолітного кандидата від олігархії проголосувало як завжди, трошки більше 30% голосів. Але в той же час за кандидатів від демократичної громади України, яких, до речі, як демонстрація демократії, була достатня кількість, проголосувало значно більше 60%. Це говорить про те, що люди можуть по-різному бачити кандидатів від демократичних сил, вони можуть по-різному симпатизувати тому чи іншому політику, який уособлює головні демократичні європейські справедливі цінності нашої держави. Але їх уподобання стосовно шляху України є стабільним.


І я переконана, що відповідь буде, безумовно, на стороні демократичного європейського шляху розвитку.»


 


Ми маємо надзвичайно загрозу приходу до влади маріонетки від олігархії, мафії і криміналітету.


«Другий висновок, який я б хотіла зробити, що в той же час не можна применшувати загрози, які виникають перед суспільством, перед Україною відносно того, що єдиний кандидат від олігархії, мафії, криміналітету, все ж таки, може вплинути на свідомість людей через залежні, замовні засоби масової інформації, які їм належать, я підкреслюю, я не ототожнюю це з журналістами, я вважаю, що в Україні журналісти мають честь, мають право на свободу слова і я говорю тільки про приналежність деяким представникам олігархії конкретних засобів масової інформації, на яких вони здійснюють свою маніпуляцію.


Саме тому, маючи таку загрозу, ми мусимо також оцінювати, що в боротьбі проти потужної, згуртованої, об’єднаної, добре профінансованої і добре озброєної в усіх напрямках олігархії, боротьба буде непростою. Саме тому я хотіла б зараз чітко визначити, що для мене В.Янукович – це не є самостійний лідер, це не є людина, яка може за своїм власним баченням, інтелектом, натхненням розвивати країну.


Це є, без будь-яких сумнівів, ставленик, маріонетка, яка уособлює якраз інтереси олігархічних кіл.»


 


З приходом Януковича до влади розпочнеться процес втрати незалежності України і масштабний перерозподіл залишків стратегічних ресурсів держави(вони вкрадуть Енергоатом, Укрзалізницю і все інше)


«І тому його можливий гіпотетичний прихід до влади на президентську посаду я пов’язую з декількома дуже важливими речами, які недопустимі в нашій рідній Україні.


Перше – я переконана, що почнеться процес втрати незалежності України. І я хочу, щоб зараз всі люди, для яких незалежність України є цінністю, замислися і просто зрозуміли всю відповідальність, яка лежить на кожному з нас.


Другий наслідок можливого гіпотетичного приходу Януковича до влади – це повний перерозподіл залишків стратегічних ресурсів держави на користь тих самих родин, які панували при Кучмі. Це значить, що їм будуть належати безкоштовно і назавжди найкращі і найбільші родовища нафти і газу, газотранспортні системи. Так, як вони починали, вони завершать тіньову приватизацію Енергоатому. Так, як вони починали, так вони і завершать, тіньову приватизацію Укрзалізниці.»


 


Прихід кандидата від олігархії до влади знищить країну, її європейський шлях і надії на справедливість


«І це далеко не повний перелік того, що Україна втратить в перші декілька років.


Я думаю, що це раз і назавжди виключить можливість створення в Україні енергетичної незалежності, тому що Україна просто не буде нічого цього мати, воно все буде по їх кишенях. По-друге, ми не зможемо подолати колосальний розрив між доходами найвищої олігархії, яка вже виміряється десятками мільярдів доларів, а скоро буде вимірятися сотнями, якщо вони прийдуть до влади, і тими людьми, які батрачать у них на підприємствах за заробітну в 4-6 разів нижчу, ніж на подібних, аналогічних підприємствах Європейського Союзу.


Я думаю, що наслідком подальше розмежування радикальне людей в доходах буде продовжуватись, і стримати цей процес несправедливості буде просто неможливим. Я переконана в тому, що прихід консолідованого кандидата від олігархії призведе до того, що європейський шлях України так само, як і побудова європейських норм, правил і законів в Україні просто припиниться. І думаю, що від перших кроків, які ми зробили до демократії, почнеться відлік акуратно в зворотному напрямку. І ви всі це знаєте. Це знають всі журналісти, це знають політики, аналітики, політологи. І якщо фальшива реклама, яку фабрикують для Януковича все ж таки, для деяких людей закрила очі і не дала можливість побачити сутність процесів, які відбуваються, то більшість людей в державі чітко розуміють ситуацію.


Я переконана в тому,  що з приходом Януковича, як представника обмеженої, закритої олігархії України, припиниться процес інвестицій в Україну так, як це було до 2004 року. Інвестиції не приходили тому, що в  Україні панувало рейдерство, тіньове захоплення підприємств, повна руйнація будь-яких ринкових основ розвитку держави. І все це ми переживали до 2004 року.  І якщо вони в абсолютному вигляді прийдуть до влади, то все це поновиться в масштабах, які зараз важко передбачити.  Я не хочу, щоб діти в Україні виховувались в умовах панування жорсткого криміналітету. Це нажаль, якщо ми будемо не пильними і якщо ми будемо  безвідповідальними, це може стати реальною загрозою для України після другого туру президентських виборів. Я просто хочу, щоб ми всі почали думати. Щоб ми всі почали це усвідомлювати. Щоб ми зрозуміли всі ризики.»


 


Аби завадити олігархічному криміналітету Юлія Тимошенко поновить єдність демократичної команди


«В першу чергу я маю чіткий намір поновити єдність демократичної команди. І вважаю в цьому є одна із запорук успіху президентської компанії в другому турі. Так, були між різними політиками, між різними лідерами від демократичних сил були не зрозумілі протистояння, в основі яких лежали  виключно амбіції. І нічого, що служило би Україні.


Зараз, коли рішення людей в першому турі зрозуміло,  я звертаюся до всіх демократичних сил, до всіх лідерів демократичного табору, які себе такими вважають. Я просто пропоную вам спільну командну роботу. Я пропоную вам спільний захист України в цей важкий час випробувань і викликів. Я пропоную забути будь-які протистояння, будь-які образи.»


 


Юлія Тимошенко запропонувала Сергію Тігіпко посаду прем’єра, аби це зцементувало поступ демократичних сил


«Саме тому я вже зустрілася із Сергієм Тигіпком, провела переговорний процес, і я  йому чітко запропонувала вивчити всі наші програмні засади, і я переконана, що вони у нас на 90% є спільними. По крайній мірі, я уважно прочитала програму Сергія Тигіпка. І можу сказати, що на 90% це є і моя передвиборча програма, яку можна почитати на сайтах кандидату в Президенти. Можна почитати цю програму у Верховній Раді, яка туди була направлена ще 2 роки тому, коли прийшов новий Уряд, але Парламент не спромігся цю програму прийняти. І саме на 90% із Сергієм Тигіпком, з Арсенієм Яценюком, з Анатолієм Гриценком, з Людмилою Супрун, з усіма кандидатами від демократичного сектору ми маємо на 90% схожі програми, і це можна чітко перевірити по проголошенню мною програми, яка складається із п’яти найголовніших пріоритетів, які потім визначені в конкретний план дій. Я запропонувала країні радикально новий шлях розвитку. І те, що програмні засади у нас співпадають, мені стало це абсолютно зрозуміло після вивчення всіх програмних документів кандидатів від демократичних сил.


Я запропонувала Сергію Тигіпко не тільки об’єднати наше бачення розвитку України, не тільки бути йому надійним партнером в цій важкій, але вдячній роботі, я запропонувала йому також посаду Прем’єр-міністра, якщо у нього є така амбіція. Саме тому я думаю, що зараз рішення і відповідь за ним.


Якщо коротко, я запропонувала йому чітко дві речі. По-перше, гармонізувати наші програми розвитку України і бачу, що вони на 90% співпадають. І друге – об’єднати зусилля для втілення цих програм у життя.


Якщо С. Тігіпко, все ж таки, не захоче визначатися до другого туру, я можу всім людям, які голосували за Сергія Тігіпко, сказати, що після перемоги на президентських виборах, я обов’язково повторю йому цю пропозицію.»


 


Юлія Тимошенко закликає всіх людей, які голосували за альтернативних кандидатів, тепер голосувати за неї


«Я також хочу звернутися до тих людей, які голосували за всіх кандидатів від демократичних сил, коли ви обирали нові прізвища, нові обличчя, ви хотіли змін, нових перетворень в нашій державі. Я можу сказати вам, що я ці зміни в життя запроваджу, будьте впевнені, і те, що я не змогла це зробити за ті два роки, поки була на посаді Прем’єр-міністра, це тільки тому, що три чверті влади в країні не тільки не працювали в єдиній системі, а працювали строго для саботажу і руйнації роботи. Ви це добре знаєте і я ніякої новини вам зараз не говорю.


В той же час криза так само уповільнила всі реформи і перетворення, які потрібно було робити невідкладно. Ви також знаєте, що більшу частину мого перебування на посаді Прем’єр-міністра не було більшості в парламенті, яка могла б прийняти важкі реформаторські закони. Більше 300 законопроектів, які подав Уряд, знаходяться у Верховній Раді без розгляду. І саме тому я переконана, що після перемоги на президентських виборах, після консолідації демократичної команди і владних структур зміни в Україні будуть досягнуті швидко і якісно. Порядок буде наведений залізний і досить швидко. І новий шлях України обов’язково буде втілений в життя.»


 


Виборці Віктора Ющенка можуть сміливо голосувати за Юлію Тимошенко – вона спроможна захистити українську культуру, відновити історичну справу і далі просувати справу патріотизму.


«Я також хочу звернутися до тих людей, справжніх патріотів, я переконана в цьому, людей, які дійсно у своєму серці тримають Україну понад все – це люди, які голосували за Віктора Ющенка. Я хочу попросити вас, щоб ви відкинули в сторону всі нечесні закиди на мою сторону, щоб ви відкинули всі брудні нечесні обвинувачення, які абсолютно не відповідають дійсності, я їх просто зараз начисто всі спростовую, і знали, що я не просто зміцню незалежність України. Я посилюю її в усіх аспектах.


Я зможу насправді без будь-яких конфліктів у суспільстві відновити історичну правду, повернути імена справжнім героям. Я зможу без будь-якого сумніву захистити нашу культуру і мову. І саме тому я хочу, щоб ви знали, що в мені ви маєте надійного партнера і людину, яка ніколи ні за яких обставин не допустить навіть мінімального послаблення України. Ми будемо тільки примножувати нашу силу і потужність як незалежної держави.»


 


Тимошенко і Янукович не однакові – а всі хто так каже, є проплаченою технологією, що маскується під «демократів» і «патріотів».


«Перша технологія. Вони знайшли підступи, знайшли, як проплатити гроші деяким “демократам”. І “патріотам”. За те, що вони будуть проголошувати “істину”, що Тимошенко і Янукович, це одне і теж. Це проплачена технологія. Запам’ятайте це.


… я ніколи, навіть, близько не була однаковою, з такими кримінальними висуванцями, як Янукович. Ми з ним в різних світах, на різних планетах, в різних вимірах. В просторах, які ніколи не перетиналися, слава Богу, не перетинаються і не будуть перетинатися, як би не закінчилися президентські вибори.


І тому я хочу, щоб всі люди України знали, що коли ви чуєте від псевдодемократів і псевдопатріотів, що не треба іти голосувати, тому, що Янукович і Тимошенко однакові, я хочу, щоб ви знали, що це проплачена технологія.


Повстаньте зараз захистити Україну. Повстаньте зараз захистити її незалежність.»


 


Друга технологія проти Юлії Тимошенко – відновлення брудних брехливих сюжетів часів Кучмівської пропаганди.


«Друге технологія, яка буде використовуватися, – будуть піднімати брудні сюжети часів репресій Кучми проти мене і проти моєї родини. Це будуть тиражувати, популяризовувати, просувати через свої замовні канали телебачення і засоби масової інформації і будуть нав’язувати ілюзію, що це були не справжні політичні репресії, які я могла б побороти, в тому числі, через не дуже вільні суди. І довести своє чесне ім’я. Це буде все використовуватися для того, щоб зараз принизити, дискредитувати і відкрити шлях назад до влади олігархії.»


 


Третя технологія – фальшива популістична нездійсненна соціальна реклама Януковича – те що він обіцяє нереально виконати зараз, в часи неймовірної кризи.


«Третя технологія, яка буде використовуватися і вона не менш небезпечна, – це технологія фальшивої реклами, це технологія неприкритої фальшивої брехні, яка вустами Януковича буде пропонувати золоті гори: великі пенсії, заробітні плати, і всі інші блага для людей, яких вони дійсно зачекалися за 18 років.


Але майте на увазі, якщо ви не відділите правду від плевел і, якщо ви не зможете зрозуміти, що ця фальшива реклама, вона лише фальшивка і що за цим нічого іншого ніде, крім повернення криміналітету до влади на чолі з їх авторитетом Януковичем і, якщо ви будете ловитися на цю фальшиву соціальну рекламу, яку вони ніколи, коли були при владі, не виконували, то як мінімум запитайте у Януковича, чому, коли він двічі був Прем’єр-міністром, він мав найнижчі рівні пенсії і найнижчі рівні заробітних плат за всю історію України, безумовно, у співставних показниках.»


 


Янукович готує найпотужніші фальсифікації «по-ківалівські» – це буде така ж масштабна фальсифікація що і у 2004-му році.


«Четверта технологія, яка буде використовуватися і не потрібно тут оманюватися солодкими заявами, що вибори вже в Україні чесні і непохитні, тому що 500 спостерігачів, звідки б вони не приїхали, за 33 тис. дільниць якісно прослідкувати і зробити висновок, що фальшування не було, просто фізично не можуть. І тому наступна технологія, яка буде використовуватися, це голосування на дому без медичних довідок у день виборів. Друге – це в день виборів реєстрація на дільницях людей, які не внесені в електронні реєстри.


На жаль, це буде освячуватись повністю заангажованою і залежною ЦВК. Ківаловщина в чистому вигляді, при чому навіть брутальніша.


Я думаю, для кожної людини зрозуміло, що якщо людина з паспортом проходить по сотні дільниць за день і без реєстру по своєму паспорту голосує, то це не просто фальсифікація, а та фальсифікація, яку ми проходили в 2004 році. Тому називати це досягненням чесних і справедливих виборів я би не наважувалась, всупереч всім легковажним заявам, які сьогодні зроблені різними людьми і різними політиками.


Дуже показово, що саме Партія регіонів і її люди у Верховній Раді, а також її люди в ЦВК, відмовились приймати зміни до закону і відмовились прийняти роз’яснення ЦВК, які виключають ці два брутальних способи фальсифікації виборів. Я стверджую, що цим способом скористались під час першого туру на тільки частину планових завдань, тому що приберегли ці технології масштабні і брутальні на другий тур.»


 


Конституцію треба міняти обов’язково – ця створює лише хаос та некерованість


«Конституція в Україні обов’язково мусить бути змінена, тому що ті зміни до  Конституції України, які були внесені в 2005 р., зруйнували повністю систему управління країною. Країна 5 років пливе без руля і вітрил через ті зміни в  Конституцію, які були нашвидкуруч на догоду Кучмі внесені. Я не голосувала за ці зміни, фракція, яку я очолюю, не голосувала за ці зміни. Ми вважали ці зміни дійсно руйнацією системи управління державою. Зараз я так само вважаю. Саме тому я переконана, що зміни до  Конституції мусять бути внесені невідкладно, якщо ми хочемо, щоб наша держава була сильною і конкурентною в світі. Тому що в некерованому стані держава не може дати щастя ні своїм громадянам, ні продемонструвати свої високі результати на світовій арені.


Якщо ви пам’ятаєте, то послідовність дій, яку я пропонувала, була такою: спочатку або опитуванням, або референдум відносно того, яку форму правління хочуть бачити люди президентську або парламентську.  І після того знаходження необхідної більшості в парламенті для того, щоб Конституцію змінити. Це є той шлях, яким я буду пропонувати йти, але його потрібно проходити досить швидко.»

Попередня

Юлія Тимошенко: Україні потрібна мобілізація людей доброї волі

Наступна

Звернення Левка Лук’яненка до співвітчизників