• 20 Січня, 2022

Юлія Тимошенко закликає місцеву владу приєднатися до зусиль Уряду зробити так, щоб соціальні працівники відчували, що держава про них дійсно турбується

Витяги з селекторної наради під головуванням Прем’єр-міністра Тимошенко Ю.В. від 25 січня 2010 року

Вже зараз повністю відпрацьований алгоритм виплат підвищених зарплат працівникам соціально важливих сфер – бібліотекарям, освітянам та медикам


«Ми розглядаємо сьогодні одне питання, але воно надзвичайно важливе для всієї країни. Це питання – нової системи оплати праці з 1 січня для медичних працівників і для працівників системи освіти деяких рівнів акредитації. 


Я хочу розпочати з  того, щоб проінформувати всіх учасників селекторної наради про те, що  1 жовтня 2009 року прийнята постанова Уряду №1073, де передбачена надбавка у розмірі 50% від посадового окладу бібліотекарям за особливі умови роботи. Крім того, з 1 січня 2010 року прийнята також постанова Уряду №1130, яка передбачає з 1 січня 2010 року надбавку у розмірі 20% від посадових окладів вчителям, вихователям загальноосвітніх шкіл, викладачам і майстрам професійно-технічних училищ та технікумів, керівникам та їх заступникам з  числа педагогічних працівників за їхній вклад у виховання дітей. Це стосується загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ, технікумів, інтернатів і всіх закладів, які до них прирівняні. З 1 січня 2010 року саме для них згідно постанови №1130 мусять на 20% бути підвищені посадові оклади.


Крім того, медичним працівникам всіх медичних закладів країни постановою №1418, яка була прийнята 29 грудня 2009 року, з 1 січня 2010 року надбавка за стаж, передбачена, в залежності від стажу, в розмірі від 10 до 30% від посадових окладів.»


Введення доплат – це відновлення соціальної справедливості


«Насправді ці три постанови є відновленням, а вірніше – першим кроком до відновлення справедливості по оплаті медичним працівникам, працівникам освіти, а крім того, працівникам бібліотек. Я вважаю, що це один із важливих стратегічних напрямків сьогодні життя країни і дій влади.»


Вже в січні на збільшення зарплат було спрямовано на 1 млрд. грн. більше, ніж в минулому році


«Я також хочу поінформувати вас про те, що Центральне казначейство за дорученням Уряду по розрахунках, які ми маємо на сьогодні, додатково перераховує дотації в січні під ці цілі майже 1 млрд. грн., що на 1 млрд. більше, ніж в січні 2009 року. Це говорить про те, що саме так планувалися дотації для того, щоб можна було забезпечити виплати зарплат з такими надбавками, про які я зараз вам сказала.


Всі ці доплати передбачені в проекті бюджету на 2010 р., і це чітко передбачено Бюджетним кодексом, а також це мусить бути враховано в постанові Уряду про виконання бюджету 2010 р. до моменту прийняття бюджету парламентом.»


Юлія Тимошенко особисто контролюватиме своєчасність виплат прийнятих 20%-х надбавок


«Я прошу також в протоколі селекторної наради передбачити доручення Мінфіну встановити контроль за своєчасною виплатою зазначених нових надбавок у січні 2010 р. та надати інформацію мені особисто. Це питання буде знаходитись під моїм особистим контролем і я буду контролювати кожну область, район, місто для того, щоб ми змогли в січні вже започаткувати цей новий порядок доплат для освітян і медичних працівників.»


Юлія Тимошенко закликає місцеву владу приєднатися до зусиль Уряду зробити так, щоб соціальні працівники відчували, що держава про них дійсно турбується


«Вся команда, яка зараз знаходиться на селекторній нараді, усвідомлює, яким важким життям живе кожна родина, яка має освітян, яка має працівників системи охорони здоров’я, і всі ми знаємо, що крок, який ми зараз робимо для них, є довгоочікуваним і є справедливим.


І тому я закликаю всіх вас, як би важко не було, як би складно в кризу не забезпечувалися доходи бюджету, я прошу вас зробити крок назустріч медичним працівникам, освітянам, працівникам бібліотек, для того, щоб вони відчували, що влада держави про них турбується, і що крок за кроком ми все-таки  покращуємо їх соціальні умови життя.»

Попередня

У Тернополі побуває Леонід Кравчук

Наступна

13 авторитетних громадських діячів закликають підтримати Тимошенко на «референдумі щодо долі Української держави»