• 24 Травня, 2022

УГКЦ закликає йти на вибори, «не ховатися, не голосувати проти всіх»

Українська Греко-Католицька Церква закликає виборців прийти на виборчі дільниці 7 лютого та не голосувати проти всіх, а зробити свідомий вибір. Голосування за грошову винагороду чи певні привілеї Церква називає гріхом.

Блаженіший Любомир Гузар, глава УГКЦ, на спеціальній прес-конференції в Києві у четвер роз’яснив позицію Церкви, викладену у «Зверненні Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ до вірних Української Греко-Католицької Церкви та людей доброї волі з нагоди другого туру виборів Президента України».«Нашим бажанням єпископів є звернути увагу духовенства, мирян, членів нашої Церкви, але також і інших людей, які бажають цьому прислухуватися, на те, щоб взяти активну участь у виборах Президента. Не ховатися, не голосувати «проти всіх», а радше виразно, розсудливо, розумно, згідно із диктатом свого сумління, обрати когось із двох кандидатів», – заявив Блаженіший.


При цьому Владика підкреслив, що заяви політиків про намір голосувати «проти всіх» чи «проти обох» – це їхня справа, «але ми так не думаємо».


«Ми хочемо бачити, що кожен, хто голосує справді робить вибір. Бо нам здається, що не голосувати, або голосувати «проти всіх» – це властиво не є вибір. Це є втеча в певний спосіб, тому ми такої речі не схвалюємо».


Владика підкреслив, що люди йдуть на вибори, щоб вибрати і коли є нагода для цього всі повинні з неї користати. На думку керівництва УГКЦ, навіть голосування у першому турі президентських виборів проти всіх було не правильним.


«Ми, хто підписали звернення вважаємо, що на то ми йдемо на вибори, аби вибрати конкретну особу», – зазначив Владика.


«Могти голосувати без примусу, цілком вільно, є великим привілеєм, але рівночасно в державі незалежній , вільній є також святим обов’язком громадянина Він повинен подбати, щоби могти голосувати свідомо, передумати, перевірити, розглянути на кого бажає голосувати», – додав він.


Любомир Гузар зазначив, що це звернення є документом характеру церковного, духовного, а не політичного, і увага у ньому присвячується винятково культурі виборці, не намагаючись заторкати справу культури політиків.


«Стосовно Бога і щодо власного сумління ми зобов’язані чесно використати свою можливість вибирати. Гріхом є піддатися підступним задумам керувати нашим вибором за допомогою грошових винагород чи уявних привілеїв», – йдеться в документі.


Напередодні Патріарх Київський і всієї Руси-України, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет закликав «всіх, хто цінує свободу й незалежність України – в день 7 лютого обов’язково прийти на виборчі дільниці, взяти участь у голосуванні.


«Згідно до існуючого закону про вибори, – йдеться у спеціальному зверненні Святійшого, оприлюдненому 27 січня. – за наслідками голосування один з двох кандидатів в будь-якому разі стане Президентом нашої держави…. Не голосуйте «проти всіх», бо такого Президента не може бути у держави. Віддайте свій голос за ту особу, яка, на вашу думку, буде відстоювати українську незалежність, зміцнюватиме суверенітет, сприятиме духовному відродженню нашого суспільства».


Філарет закликав всіх «відповідально поставитися до свого громадянського обов’язку, проголосувати за Україну, за її незалежність та краще майбутнє!»

Попередня

Куди ідемо, ЯНИЧАРИ? Куди жадоба вас веде?

Наступна

Тарас Стецьків закликав галичан обирати демократичне майбутнє України – Юлію Тимошенко!