• 24 Травня, 2022

Коаліція продовжує наступ на все українське

Створена з попранням Конституції парламентська капіталістично-комуністична коаліція продовжує здійснювати наступ на духовні основи української державності, на все українське в Україні.
Про це йдеться у заяві фракції «БЮТ-Батьківщина», озвученій народним депутатом Юрієм Гнаткевичем.

«Окремі члени коаліції погрожують ще до місцевих виборів, які мають відбутися 31 жовтня, ухвалити підготовлений проросійськими яструбами та підписаний керівниками фракцій Партії Регіонів, комуністів та представником фракції Блоку Литвина проект закону про мови. За їхніми словами, цей закон має нарешті розв’язати мовне питання в Україні шляхом законодавчого втілення двомовності, яка начебто історично склалася і є великим надбанням українців. Насправді, вона не склалася, а її склали національним гноблення в часи, коли Росія, за влучним висловом комуністичного вождя, була тюрмою народів. Її склали валуєвськими і емськими указами, які забороняли українську мову, розстрілами української інтелігенції на Соловках, закриттям українських шкіл, тотальним зросійщенням нашої вищої школи», – йдеться у документі.

«Мовна ситуація у нас є дійсно складною. Українська мова в Україні через її трьохсотлітнє нищення російським шовінізмом опинилася в ролі наймички у власній хаті. На двадцятому році Незалежності її витіснено з більшості сфер українського суспільного життя. Знищено українське кіно. Російські серіали і бойовики, що не сходять з екранів наших телеприймачів, українцям пропонують дивитися, читаючи щось там внизу написане маленькими літерами. Не тільки в українських Донецьку, Харкові, Миколаєві, а й у столиці України важко почути українське слово, купити українську книгу чи газету. Олігархи, що розікрали державні заводи і фабрики, витрачають позахмарні капітали на підтримку не державної української, а російської мови, яскравим свідченням чого є засилля російської мови у пресі, телебаченні, книговиданні, естраді. Україна на двадцятому році Незалежності не стала на незворотній шлях свого національного відродження», – наголошується у заяві.

За словами Гнаткевича, підготовлений у середовищі фракції Партії Регіонів законопроект у разі його прийняття знищить мотиви для опанування українською мовою молоддю і студентами, державними службовцями, призведе до увіковічення панівного становища російської мови в Україні.

«Запропоновані у законопроекті базові терміни «регіональні мови» і «мовні групи» є неконституційними і протизаконними. Наслідком надання регіональним мовам, а в реальному житті лише російській мові, статусу офіційної на певних територіях і в усіх сферах державного життя та надання місцевим радам права самим вирішувати, яка мова має бути визнана регіональною, будуть міжетнічні конфлікти та розпад української нації на окремі частини», – вважають у фракції.

«Антиукраїнські сили в парламенті, заохочені успіхами міністра Табачника у витісненні української мови з освіти, наважилися оприлюднити свій «мовний законопроект», який вони, поза сумнівом, будуть проштовхувати з такою ж зухвалістю, з якою вони ратифікували угоду про російський флот у Криму», – йдеться у документі.

«Фракція «БЮТ–Батьківщина» нагадує, що у фракції вже давно були підготовлені два базові варіанти закону про мови. Проте керівництво парламенту досі не знайшло за потрібне винести їх на розгляд. Відповідальність перед українським народом, пам\’ять про мільйони українців, що віддали життя за Україну, за гідність української нації, зобов’язує нас не допустити втілення в життя задумів її ворогів. Новітні плани російських шовіністів не пройдуть!», – резюмував Гнаткевич.

За інформацією www.byut.com.ua

Попередня

Депутатська фракція «Батьківщина» Козівського району ініціювала питання по висловленню недовіри голові Козівської РДА

Наступна

У Козові «бютівці» протистоять свавіллю влади