• 5 Грудня, 2021

Влада здійснює \”гуманітарний геноцид\”

В Україні триває процес русифікації, вважає народний депутат фракції \”БЮТ-Батьківщина\” Володимир Бондаренко.

\”Ідеться про політику нової влади. Хіба ця влада виконує положення Конституції, зокрема, статті, що стосуються мови? У ній написано, що держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах життя й на всій своїй території\”, – сказав В.Бондаренко.

\”Чи є ще де-небудь така країна у світі, яка буде піклуватися про розвиток нашої мови? Її немає. Тому наша нація повинна захищати й розвивати те, що є основним для будь-якої держави\”, – додав він.

Але сьогодні, за словами народного депутата, \”відбуваються процеси, які інакше як русифікація назвати не можна\”.

\”Українську мову, українську історію, українську науку витісняють зі всіх сфер життя. А школи – це основа держави. Якщо людей доводять до голодування, щоб мати можливість навчатися рідною мовою – це справжній гуманітарний геноцид\”, – заявив Володимир Бондаренок.

На думку В.Бондаренко, слова президента Віктора Януковича про те, що сьогодні всі конфесії, мови й національності в Україні рівні – неправда.

\”Сьогодні влада проводить політику русифікації. Потрібно розуміти, що сьогодні влада веде наступ на все українське\”, – заявив народний депутат.

\”Русифікація – процес безперебійний. Він в Україні ніколи не припинявся\”, – упевнений В.Бондаренко.

\”Хоча визначення російськомовного як не патріота – це неправильно. Приміром, Київ здебільшого говорить російською мовою, але голосує патріотично\”, – додав він.

21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови під егідою ЮНЕСКО.

Інтернетогляд

Попередня

СБУ намагалася вилучити сервери партії «Батьківщина», – Кожем’якін

Наступна

Юлія Тимошенко: хай кожен любить рідну мову нашої держави