• 23 Жовтня, 2021

Василь Деревляний поцікавився у Прокурора області долею понад 5 мільйонів

Народний депутат України Василь Деревляний звернувся до Прокурора Тернопільської області з депутатським зверненням, щодо долі Тернопільського аеропорту та значної суми коштів, що мали потрапити до місцевого бюджету…

У 2007 році Львівський апеляційний господарський суд розглядав апеляційну скаргу ПП „СЦ-Сервіс-Центр Стрий” на рішення господарського суду Тернопільської області від 21.09.2006 року у справі №1/151-3079, яким за позовом регіонального відділення Фонду державного майна України в Тернопільській області розірвано договір купівлі-продажу Тернопільського аеропорту від 09.06.2006 року і стягнуто з відповідача неустойку в сумі 5 млн. 401 тисяча гривень.

Повертаючись до подій 5-річної давнини, ще за каденції голови Тернопільської облради Анатолія Жукінського фірма ПП «Сервіс-центр-Стрий», співвласником якої є австрієць Крістіан Чернер, у січні 2006 року купила на аукціоні аеропорт (без зміни цільового призначення), що належить Тернопільській облраді. Проте пан Чернер не заплатив за нього і через рік подав документи на зміну цільового призначення, щоб на 165 га землі побудувати котеджі. За неофіційною інформацією, він був підставною особою. Нібито за ним стояла фігура скандально відомого будівельника Тернопільської області Зіновія Щепановського. Проте тоді провернути аферу з аеропортом не вдалося. Завдяки плідній роботі Тернопільської облради п’ятого скликання під керівництвом Михайла Миколенка, депутати партії ВО «Батьківщина» домоглися того, що господарський суд області за позовом Регіонального фонду держмайна розірвав договір купівлі-продажу аеропорту і наказав Чернеру сплатити 5 млн. 401 тисяча гривень неустойки, що становить 20% від суми, за яку було продану летовище – 32 млн. грн.

На захист власності громади області – Тернопільського аеропорту, став народний депутат України Василь Деревляний, а також депутати Тернопільської обласної ради п\’ятого скликання від партії ВО «Батьківщина» Володимир Бойко та Ігор Романків, що спеціально їздили до Львова на засідання Апеляційного суду, щоб відстояти комунальну власність області. І їм це вдалося. Львівський апеляційний господарський суд своїм рішенням залишив рішення господарського суду Тернопільської області без змін. Таким чином, Тернопільський аеропорт залишився у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, а ПП „СЦ-Сервіс-Центр Стрий” зобов’язане було сплатити неустойку в сумі 5 млн. 401 тисяча гривень. Ці кошти повинні були надійти у бюджет Тернопільської області. Очевидно, що ані на наступний день, ані через рік одразу вся сума коштів до бюджету не потрапила. Саме тому, вся діяльність по відновленню роботи аеропорту колишнім його керівником Юрієм Малецьким – до слова, також членом партії ВО «Батьківщина» (якого на Тернопільщині вважають одним із кращих управлінців), проводилася на ентузіазмі керівника, його підлеглих та лише незначному фінансуванні. Тепер на їхній праці «піаряться» депутати-«свободівці» нинішньої облради, які й пальцем не поворухнули, щоб хоч щось корисного зробити для аеропорту. Зуміли лише «загробити» відновлені авіарейси (це таким чином виконують свої передвиборчі обіцянки, якими переконували у тому, що аеропорт відновить свою роботу!).

Варто зазначити, що будучи головою комісії Тернопільської обласної ради з питань соціально-еокономічного розвитку, нині діючий мер Тернополя – Надал, також активно піарився на темі аеропорту та «годував» обіцянками тернополян. Результат бездіяльності та пустих балачок не заставив себе чекати: сьогодні ж, за даними Управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі, найбільшим боржником є власність обласної ради – підприємство «Тернопільавіаавтотранс». Його борг становить 393 тисячі гривень.

Плачевні «досягнення» свободівців у вигляді боргу можна було б перекрити результатом реальної роботою, яку ще у 2007 році провела партія «Батьківщина», відсудивши неустойку, але яка доля цих 5 з лишнім мільйонів, поки що не відомо…

Враховуючи вищенаведене, керуючись Законом України «Про статус народного депутата України», Василь Деревляний, 21 липня звернувся до Прокуратури області з вимогою: «перевірити чи сплатило ПП „СЦ-Сервіс-Центр Стрий” неустойку в сумі 5 млн. 401 тис.грн., чи надійшли ці кошти до бюджету Тернопільської області і на які цілі обласною радою вони були використані».

До вашої уваги копія депутатського звернення:

\"\"

Попередня

Василь Деревляний: «Влада відверто запустила процес руйнування Тернопільщини»

Наступна

Юлія Тимошенко: Янукович намагається заблокувати європейську перспективу України