• 18 Січня, 2022

Іспанія висловлює свою «глибоку стурбованість» з приводу арешту Тимошенко

Іспанський Державний Секретар у Європейському Союзі Дієго Лопес Гаррідо заявив про «глибоку стурбованість» Уряду Іспанії з приводу арешту екс-прем’єр міністра та лідера української опозиції Юлії Тимошенко і висловив сподівання, що арешт «буде знято якнайшвидше».

Про це Лопес Гаррідо повідомив у заявах для інформагенції EFE після того, як український суддя Родіон Кірєєв наказав затримати Тимошенко.

Державний Секретар у Європейському Союзі запевнив, що «не торкаючись сенсу питання, яке має бути роз’яснено в судах», затримання Тимошенко до завершення суду є «диспропорційним».

До завершення розгляду справи, на думку Лопеса Гаррідо, для українського екс-прем’єр міністра «діє презумпція невинуватості».

«Крім того, цей арешт може зашкодити її праву на справедливий суд», – заявив Державний секретар Іспанії, який також сказав, що сподівається на «якнайшвидшу відміну» цього арешту і на те, що подальший судовий процес поважатиме всі гарантії.

Лопес Гаррідо зазначив, що у понеділок пізно ввечері він мав розмову з Державним секретарем з Європейських стосунків польського Уряду, який головує в Європейській Раді, Міколаєм Довгєлевичем, і його оцінка стосовно вищезгаданого «співпадає» з його власною.

Сполучені Штати Америки знову закликали владу України звільнити з ув`язнення екс-прем`єр-міністра країни Юлію Тимошенко.

«США хотіли б знову підтвердити позицію щодо арешту екс-прем`єра України… Ми вважаємо, що рішення про взяття Юлії Тимошенко під варту повинне бути переглянуте, і в результаті цього перегляду вона повинна бути звільнена», – сказав представник держдепартаменту США Марк Тонер на брифінгу у понеділок.

«Ми довели наше занепокоєння до відома уряду України і продовжимо пильно стежити за процесуальними діями щодо Тимошенко, а також інших опозиціонерів», – зазначив він.

Представник держдепартаменту наголосив, що арешт екс-прем`єра ставить питання про верховенство закону в Україні, а також свідчить про продовження використання урядом практики політично мотивованих судових процесів.

Інтернетогляд

Попередня

Влада може вдатися до силового знесення наметового містечка, – Турчинов

Наступна

Арешт лідера опозиції Юлії Тимошенко підштовхнув до діалогу політичні сили демократичного спрямування на Тернопіллі