• 5 Грудня, 2021

Юлія Тимошенко: «Цей процес є політично мотивованим, мій арешт є незаконним, а обвинувачення є надуманим»

У засіданні Печерського районного суду міста Києва з розгляду кримінальної справи екс-прем\’єр-міністра України, 7 вересня допит Юлії Тимошенко трив близько восьми годин.

Екс-прем\’єр відповіла на всі запитання представників державного обвинувачення, представника цивільного позивача НАК \”Нафтогаз України\”, захисників та головуючого у справі судді Кірєєва.

\”Цей процес є політично мотивованим, мій арешт є незаконним, а обвинувачення є надуманим. Сторона обвинувачення робить спробу підмінити поняття та замість аргументів вони роблять спробу нав’язати дискусії з пропагандистським ухилом. Це груба пропагандистська кампанія\”, – заявила Юлія Тимошенкоу судовому засіданні.

Судове засідання розпочалося з традиційної відмови судді Кірєєва у розгляді клопотання сторони захисту про відвід головуючому у справі. Суддя лише долучив заяву до матеріалів справи.

Після цього Юлія Тимошенко звернулася до суду з проханням свідчити у судовому засіданні. \”Я бажаю дати покази у справі\”, – сказала вона.

Головуючий у справі почав наполягати, щоб екс-прем\’єр давала покази стоячи, на що Юлія Тимошенко відповіла, що покази вона даватиме сидячи, що є формою протесту проти незаконності судового процесу.

\”Це форма мого протесту. Я хочу дати своє повне бачення того, що відбувається зараз і що відбувалося в 2009 році\”, – додала вона.

Крім того, лідер партії \”Батьківщина\” заявила про намір долучити до своїх письмових показів документи, які свідчать про відсутність в її діях складу злочину.

Після цього Кірєєв надав слово екс-прем\’єру.

Юлія Тимошенко під час допиту в Печерському райсуді повідомила, що перебуваючи на посаді Прем\’єр-міністра України «ні в січні 2009 року, ні в інші місяці не перевищувала свої посадові обов\’язки та діяла строго в межах закону».

«Про це свідчить закон про Кабінет Міністрів, який прямо дає мені право вести від імені уряду переговори, в тому числі з прем\’єр-міністром іншої держави. Тому переговори я мала право вести», – сказала вона.

«По-друге, я не втручалася в підписання контрактів між господарюючими суб\’єктами. По-третє, результати переговорного процесу я і оформила, як і вимагав Регламент Кабінету Міністрів України, своїм дорученням у вигляді директив, які, як і передбачено регламентом, я передала міністру палива та енергетики\”, – підкреслила екс-прем\’єр-міністр України.

Юлія Тимошенко додала, що навіть якби вона хотіла передати свої доручення безпосередньо НАК «Нафтогазу», то згідно статті 44 закону про Кабінет Міністрів вона б могла скористатися цим правом.

«Нічого страшного тут немає, ніякого перевищення немає», – підкреслила Тимошенко.

За її словами, «всі прем\’єр-міністри всіх урядів, всі чотири президенти завжди спілкувалися напряму з керівниками НАК «Нафтогазу», «Енергоатому», і це не було ніколи якоюсь екстраординарною подією».

«Завжди відбувалося спілкування керівництва країни з керівництвом «Нафтогазу», тому що це ключова монополія України. Монополія, в якій були безліч проблем, які так чи інакше відбиваються на питанні нацбезпеки держави, вони відбиваються на питаннях вирішення соціальних проблем. Всі показники балансу «Нафтогазу» прямо кореспондуються з показниками держбюджету», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко також зазначила, що державні монополії є найбільшими платниками податків, отримують дотації від держави для господарської діяльності.

Лідер партії \”Батьківщина\”, екс-прем\’єр-міністр Юлія Тимошенко вважає, що слідчі органи повинні встановити місце зберігання оригіналу директив, наданих нею делегації НАК \”Нафтогаз України\” на переговори з російським ВАТ \”Газпром\”.

\”Діловодство не входило в мою компетенцію, тому це мали встановити органи слідства, де зберігається цей документ. За правилами діловодства це мусило би зберігатися в Міністерстві палива та енергетики, але, враховуючи, що тепер міністр палива та енергетики має відношення до \”РосУкрЕнерго\”, я не знаю, який документ там може зберегтися\”, – відповіла Юлія Тимошенко на запитання представника державного обвинувачення прокурора Лілії Фролової щодо місця знаходження оригіналів директив.

Як відомо, сторона захисту неодноразово вказувала на відсутність в матеріалах справи оригіналу директив прем’єр-міністра на проведення газових переговорів у січні 2009 року.

Юлія Тимошенко у Печерському райсуді заявила, що її покази свідчать про відсутність жодного складу злочину у її діях під час врегулювання газової кризи.

Вона заявила, що діяла у суворій відповідності до законодавства.

«Збитків немає, справа повністю сфальшована, що підтверджують покази свідків та експертів», – сказала екс-прем’єр.

«Тоді виникає питання: про що кримінальна справа?»,- зазначила Юлія Тимошенко.

«Все, що я виклала в показах, це інформація щодо документів, які відбувалися щодо експертиз, це мої покази. Але враховуючи їх зміст, я прошу вважати їх заявою про закриття кримінальної справи у зв’язку з відсутністю у своїх діях складу злочину по пункту 6.2 Кримінально-процесуального кодексу. Я прошу це вважати клопотанням про закриття кримінальної справи», – сказала Юлія Тимошенко.

Лідер партії \”Батьківщина\” вважає, що покази свідків у суді були достатньою підставою для закриття її справи ще на стадії попереднього судового розгляду.

\”Під час досудового слідства і під час попереднього розгляду справи у суді справа мусила бути закрита за відсутністю будь-яких елементів складу злочину у моїх діях. Це очевидно для будь-якого правознавця\”, – сказала Юлія Тимошенко, пославшись на свідчення Олександра Турчинова, Юрія Продана, Тетяни Корнякової, Віктора Кудрявцева, Миколи Оніщука та інших свідків.

Крім того, за словами екс-прем\’єра, у матеріалах справи містяться письмові докази її невинуватості: лист тодішнього міністра юстиції Олександра Лавриновича, лист тодішнього заступника Генпрокурора Віктора Кудрявцева, в яких є підтвердження, що підписані нею директиви не можуть вважатися урядовим документом.

Не є доказом перевищення влади і надання доручень Юрію Продану.

\”Видання моїх доручень Міністру палива та енергетики у вигляді директив на переговори делегації НАК \”Нафтогаз\” не може вважатися перевищенням влади та службових повноважень\”, – підкреслила екс-прем\’єр.

\”В моїх директивах ви не побачите жодного пункту, в якому я зобов’язую когось укласти контракт, тому що це поза межами моєї компетенції\”, – додала вона.

Юлія Тимошенко крім того нагадала, що Кабінет міністрів не має повноважень видавати директиви на переговори між господарюючими суб’єктами, а лише директиви для укладення міжнародних договорів.

Вона також підкреслила, що як прем’єр-міністр не уповноважувала голову НАК \”Нафтогаз України\” Олега Дубину на підписання газових контрактів з Росією в 2009 році.

\”Я не порушувала у 2009 році жодної норми закону, і це прямо доведено нами під час судового розгляду\”, – резюмувала Юлія Тимошенко.

Екс-прем\’єр-міністр звернула увагу суду на неправдивість свідчень, які під час свого допиту у якості свідка зі сторони державного обвинувачення надав колишній президент Віктор Ющенко.

\”Покази Ющенка щодо його невтручання у переговорний процес по укладанню газових угод дає підтвердження того, що ним було надано неправдиві свідчення під присягою\”, – сказала Юлія Тимошенко в судовому засіданні під час дачі показів.

Екс-прем\’єр переконана, що саме через втручання Віктора Ющенка у газові переговори наприкінці 2008 року було зірвано можливість своєчасного підписання газових контрактів на постачання та транзит російського природного газу територією України.

\”Головною причиною так званої газової кризи, переведення газотранспортної системи в реверсний режим та її перебування на межі техногенної катастрофи, жорсткої позиції російської сторони щодо визначення ціни на газ є саме відкликання президентом України Віктором Ющенком Олега Дубини 31 грудня з переговорів в Москві\”, – підкреслила Юлія Тимошенко.

Екс-прем\’єр вважає, що суд повинен дати окрему оцінку факту відсутності в матеріалах справи оригіналу директив, які були видані нею голові НАК \”Нафтогаз України\” Олегу Дубині на проведення переговорів з ВАТ \”Газпром\” у 2009 році.

\”Коли головний документ, навколо якого ведуться всі перемовини і зараз формується вся кримінальна справа, взагалі не є оригіналом, що робила Генеральна прокуратура, чому не вилучила оригінал і не долучила до справи? Я хотіла би, щоб суд дав окрему оцінку\”, – сказала Юлія Тимошенко.

У статті З65 Кримінального Кодексу йдеться не про одноосібні, а про колегіальні дії, що суперечить змісту обвинувачення Генпрокуратури.

Про це заявила Юлія Тимошенко під час надання свідчень у Печерському райсуді.

«Уряд на засіданні 21 січня 2009 року схвалив не контракти, а схвалив дії урядової делегації, яку я очолювала. Схвалив всі ці дії, і ні в кого ніяких питань не виникло. Ці дії таким чином повністю були легітимізовані, це, по суті, відбулася ратифікація угоди», – наголосила Тимошенко.

Вона також підкреслила, що на цьому засіданні уряду була присутня заступник Генпрокурора Тетяна Корнякова, яка спостерігала за законністю проведення урядових засідань та законністю ухвалених рішень.

«Всі мої дії були законними, всі мої дії були прозорими. І саме головне, що заступник Генпрокурора в режимі он-лайн могла спостерігати, як приймалися документи…. і якщо пані Корнякова не висловила жодного зауваження, а більше того, за дорученням РНБО перевірила законність моїх дій як прем\’єр-міністра під час переговорів в Росії по врегулюванню газової кризи, і якщо вона написала документ, що немає ніяких порушень, що ще потрібно?!», – сказала Юлія Тимошенко.

«Невже не зрозуміло, що сьогодні це політичні репресії, політична розправа?!», – додала вона

«Про те, що на цьому урядовому засіданні відбулася легалізація дій урядової делегації під час владнання газової кризи підтвердили у своїх свідченнях Турчинов, Павленко, Куйбіда, Вінський, Вакарчук, Єхануров, Корнякова, Кудрявцев, Лівінський, Огризко», – зазначила екс-прем\’єр-міністр.

Юлія Тимошенко наголосила, що «ніяких директив Кабінету міністрів для переговорів НАК «Нафтогазу» не потрібно».

«А якщо не потрібно, то які повноваження я перевищила? Тобто прямо випадає склад 365-ої статті Кримінального Кодексу, де сказано, що таким перевищенням вважається одноособове прийняття дій або рішень, які беззаперечно знаходяться в компетенції колегіального органу. Складу 365 статті в моїх діях не має», – резюмувала вона.

Екс-прем\’єр зазначила, що в матеріалах справи немає оригіналу директив, на яких стоїть її особистий підпис.

\”Я не виключаю, що директиви, які є в матеріалах справи, не є сфальшованими. Це безпрецедентно, коли головний документ, навколо якого формується кримінальна справа, не долучено до справи\”, – зазначила вона.

Генпрокуратура свідомо переклала відповідальність за сфальшовану кримінальну справу на суд, оскільки слідчий Нечвоглод був інформований про відсутність збитків «Укртрасгазу» у 2009 році за транспортування газу, а в матеріалах справи відсутні будь-які докази вчинення злочину, перевищення повноважень та збитків.

«Слідчий Нечвоглод повністю володів цим питанням, тепер вони перекладають відповідальність на суд. Тому я прошу, коли ви будете аналізувати у нарадчій кімнаті, взяти до уваги акт КРУ, покази свідка Ільчук і зробіть висновки, що немає збитків за транспортування газу у 2009 році\”, – звернулася до Кірєєва Юлія Тимошенко.

Вона також висловила сподівання, що суд візьме до уваги аудит всесвітньовідомої міжнародної компанії «Ернст & Янг», у висновках якої йдеться про те, що 2009-ий фінансовий рік НАК «Нафтогаз» закінчив з прибутками, а не навпаки.

Юлія Тимошенко нагадала, що звинувачення нарахувало нібито збитки базуючись на комісійній довідці, а не на первинних фінансових документах НАК «Нафтогаз» та «Укртрансгазу», який здійснює транзит газу.

Екс-прем\’єр-міністр підкреслила, що договір про транспортування газу був укладений «Нафтогазом» та «Укртрансгазом» 17 грудня 2008 року, до підписання так званих газових угод.

За словами Юлії Тимошенко, «в основу розрахунків нібито збитків «Укртрансгазу» покладена помилкова ціна.

Також вона зазначила, що під час допиту експерт Галини Ільчук, посилаючись на ст. 9 закону \”Про бухгалтерський облік\”, наголосила, що \”підставами для бухгалтерського обліку є виключно первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи мають бути складені під час здійснення господарської операції».

Ціна газу, який використовувався для транзиту, в 2009 році складала 1382 гривні згідно договору 118- 438 між НАК «Нафтогазом» та «Укртрансгазом». При офіційному курсі долара до гривні – в 7,7 ціна складала 179 дол. США, так само як і у 2008 році, а не $232, як рахувало обвинувачення.

Тимошенко нагадала, що на транспортування використовувався не імпортований газ, а той, який був у підземних сховищах.

«В матеріалах справи є реальний акт КРУ, де детальним чином до коми розкладено: звідки та по якій ціні брався газ та написано, що збитків за транзит газу у роботі НАК у 2009 році не було», – підкреслила Юлія Тимошенко.

За її словами, в експертизі «Альтернативи» вирахувана середньомісячна ціна транзитного газу у 2008 та 2009 роках, яка згідно технічних актів склала у 2008 році $204, а в 2009 році – $156.

Екс-прем\’єр підкреслила, що до розрахунків не бралися сандальні 11 млрд. кубометрів газу, «які нинішнім урядом були повернуті РУЕ».

Податкові документи, які є у сторони захисту, також свідчать про те, що у 2009 році у «Укртрансгазу» були прибутки, а не збитки.

«Всьому є межа, і сторона звинувачення має про це знати», – зазначила Тимошенко.

Юлія Тимошенко заявила, що не мала жодного відношення до укладення контрактів між НАК «Нафтогазом» та РАО «Газпром».

«Жодним доказом у справі не доведено тих обставин, що мною, як прем\’єр-міністром України, забезпечувалось, я просто цитую: «забезпечувалось укладення контрактів між НАК «Нафтогаз» та РАО «Газпром» купівлі-продажу природного газу…». Я не мала ніякого відношення до укладання цих контрактів. Я це підтверджую і підкреслюю чітко. Немає ніякого причинно наслідкового зв\’язку», – сказала вона.

Юлія Тимошенко наголосила, що провела переговори з прем\’єр-міністром Росії, так як передбачено угодою, ратифікованою у 2001 році.

«Я дуже чітко умови, які я досягла, довела до Міністерства палива та енергетики. На мій погляд, вигідні, ефективні, перспективні для України. І меморандум, який ми підписали, на той час вже діяли і на сьогодні ними треба керуватися – там знижка на три роки передбачена», – сказала екс-прем’єр.

«Дійсно, 17-18 січня мною, як прем\’єр-міністром України, в місті Москва були проведені переговори з прем\’єр-міністром РФ. За наслідками цих переговорів мені вдалося досягти вигідної для України рамкової ціни на російський природний газ», – зазначила вона.

Лідер партії «Батьківщина» уточнила, що за наслідками політичних переговорів ціна на газ у 2009 році складала 232,8 дол. США за тис. кубометрів та була нижче запропонованої російською стороною ціни до кризи (235 дол. США).

«Результати моїх переговорів з керівником уряду РФ були в належний спосіб доведені до керівництва НАК «Нафтогаз». Після цього я, як прем\’єр-міністр, ніякого відношення до підготовки названих контрактів не мала. І про це свідчення усіх свідків, які мали до цього відношення, тому що компетенція НАК «Нафтогаз» готувати документи. Я не знаю технічних умов, не знаю платіжних систем, які використовуються між «Нафтогазом» та «Газпромом» і не могла цього знати», – заявила вона.

«Протягом 18-19 січня контракти готувалися, обговорювалися та складалися уповноваженими керівниками НАК «Нафтогаз» в місті Москва, я в цій час перебувала в Києві і прибула до Москви лише на церемонію підписання контрактів», – наголосила Тимошенко.

Вона також додала, що 19 січня прибула до Москви лише після того, як голова НАК Олег Дубина повідомив, що тексти контракти повністю погоджені з російською стороною.

Екс-прем\’єр-міністр Юлія Тимошенко попросила суд при винесенні вироку врахувати фінансові документи, які підтверджують відсутність завдання збитків державі її діями на посаді прем’єр-міністра.

\”Яка логіка була в діях слідчого, який однією рукою підшиває (до матеріалів справи) висновок Міністерства юстиції і Генеральної прокуратури, де спростовується обвинувачення, а другою підписує обвинувачення?\” – сказала Юлія Тимошенко в судовому засіданні під час дачі показів.

\”Тому я, пане суддя, прошу: коли ви будете в нарадчій кімнаті аналізувати все, обов’язково візьміть до уваги, по-перше, том 7, сторінка 81-95 одночасно с показами Галини Петрівни Ільчук, яка сказала, що згідно з Законом \”Про бухгалтерський облік\” для фінансової звітності використовуються виключно бухгалтерські документи, візьміть до уваги акт КРУ пані Рубан, яка підписала 21.08.2010. І я прошу просто: зробіть висновок, що немає збитків при використанні технічного газу в 2009 році\”, – звернулася Юлія Тимошенко до головуючого у справі.

Зокрема, Юлія Тимошенко зазначила, що документи фінансової звітності \”Укртрансгазу\” за 2009 рік свідчать про прибутковість підприємства в тому році.

\”Якби були збитки, вони б обов’язково відображалися в підсумках фінансової звітності \”Укртрансгазу\” за 2009 рік. Ця бухгалтерська підсумовуючи звітність за 2009 рік здається в Податкову адміністрацію, і там зазначено – ми взяли з Податкової адміністрації всі документи – там зазначено, що \”Укртрансгаз\” в 2009 році напрацював в прибуток. Скажіть, будь ласка, про які збитки говорить обвинувачення і за що вони просять для мене від 7 до 10 років позбавлення волі якщо цього не було?\” – поцікавилася вона.

Лідер партії \”Батьківщина\” Юлія Тимошенко також заявила, що під час судового слідства представники державного обвинувачення не змогли довести наявність особистих інтересів екс-прем\’єра під час підписання газових угод у 2009 році.

\”В обвинувальному висновку державне обвинувачення стверджує про те, що \”прем’єр-міністр, діючи в особистих інтересах\”, що категорично не доведено, суд не отримав доказів наявності умислу, і я хотіла би, щоб під час дебатів суд навів докази та мотиви\”, – сказала Юлія Тимошенко.

Вона назвала \”бредовими інсинуаціями, які в хаотичному порядку викладені в обвинувальному висновку\”, заяви Генеральної прокуратури про те, що вона під час газової кризи 2009 року нібито діяла в особистих інтересах.

Екс-прем\’єр переконана і у безпідставності заяв представників державного обвинувачення про те, що вона всупереч усвідомленню необґрунтованості вимог російської сторони погодилася підписати газові угоди.

\”Це набір слів, який жодного доказу у справі не має. Це твердження є голослівним і безпідставним\”, – зазначила вона.

Юлія Тимошенко заявила, що законність газових угод 2009 року було підтверджено на етапі юридичного визнання їх чинності, зокрема, їх ратифікацією Верховною Радою України.

\”Угоди, які підписані тоді НАК \”Нафтогазом України\”, я підкреслюю – НАК \”Нафтогазом\”, а не мною особисто, і НАК \”Нафтогазом\” розроблялися, і НАК \”Нафтогазом\” запроваджені – вони ратифіковані тричі. Перше – правлінням НАК \”Нафтогазу\”, який підписував їх, друге – урядом 21 січня 2009 року, третє – ратифіковані Верховною Радою України\”, – сказала Тимошенко.

Екс-прем\’єр також зазначила, що на обговоренні газових угод на засіданні Кабінету міністрів 21 січня 2009 року була присутня заступник Генерального прокурора Тетяна Корнякова, і ухвалення урядом угод проходило за умов відкритості та прозорості.

\”Уряд України у легітимний спосіб схвалив дії урядової делегації, яку я очолювала, і ні в кого тоді не виникло питань. Це була ратифікація угод урядом. І тоді заступник Генерального прокурора не висловила сумнівів у законності дій прем’єр-міністра\”, – додала Юлія Тимошенко.

Лідер партії \”Батьківщина\” також назвала абсурдом звинувачення Генеральної прокуратури в тому, що вона через підписання невигідних для України газових угод намагалася створити собі \”позитивний імідж ефективного керівника держави, який зміг розв’язати газову кризу\”.

\”Я абсолютно чітко працювала для того, щоб держава нормально жила, щоб люди забезпечували свої потреби, щоб державні корпорації нормально працювали. Я дуже посилено працювала як політик, щоб внаслідок своєї діяльності як прем’єр-міністр створити собі позитивний імідж. І це абсолютно нормально для кожного політика. Це не може бути мотивом злочину, не може бути умисною дією незаконного характеру\”, – підкреслила Юлія Тимошенко.

За словами екс-прем\’єра, слідчі Генеральної прокуратури, які розслідували її кримінальну справу, та перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін, який підписав обвинувальний висновок, повинен нести відповідальність за те, що \”нахомутали в цій справі\”.

\”Я вважаю, що все, що відбувається, загнало і країну, і діючого президента в глухий кут, загнало всю систему правосуддя, і з цього треба вийти\”, – підсумувала Юлія Тимошенко.

«Очевидним підтвердженням того, що у моїх діях як прем\’єр-міністра України під час надання особистих директив не було жодних ознак перевищення повноважень – є підписання у 2010 році так званих \”харківських угод\”, – наголосила Юлія Тимошенко.

Екс-прем\’єр-міністр під час надання свідчень по сфальшованій проти неї справі заявила, що «сторона обвинувачення робить спробу підміни понять».

«У суду на цю хвилину немає жодного доказу порушення мною закону», – наголосила вона.

За її словами, проти неї режимом, за допомогою прокуратури, ведеться «груба, чорна, пропагандистська кампанія».

Юлія Тимошенко звернула увагу на дивні процесуальні дії та темпи фальшування справи з боку владного режиму: в один день, 17 червня, було пройдено процедуру, яку в усіх інших справах проходять місяцями.

«В той день, коли незаконно був складений обвинувальний вирок, в той самий день справу передали до суду, в той самий день нібито автоматично справа потрапила до судді Кірєєва, який лише місяць указом Януковича як був призначений суддею в Печерський суд», – підкреслила Тимошенко.

За словами лідера парії «Батьківщина», вона так і не отримала чіткого та зрозумілого пояснення, в чому вона звинувачується.

«Мені так і не змогли в простій, зрозумілій формі пояснити суть мого злочину. Суддя Кірєєв після двогодинної спроби сформулював, що я достеменно знала, що потрібні були директиви уряду для укладання контрактів між господарюючими суб\’єктами», – сказала Юлія Тимошенко.

За її словами, ГПУ так і не довела необхідність прийняття урядових директив для того, щоб суб\’єкти господарювання, навіть з державною формою власності, могли укладати контракти.

Юлія Тимошенко також підкреслила, що таких вимог не містилося в чинному на момент укладання контрактів законі \”Про Кабінет Міністрів\”.

«Мене звинувачують не в тому, що контракти неефективні, а в тому, що підписувала директиви», – зазначила Тимошенко.

«Я не зобов’язана доводити свою невинуватість, ГПУ мала надати беззаперечні докази того, що для роботи господарюючого суб\’єкту потрібні урядові директиви», – резюмувала екс-прем’єр-міністр.

В обвинувальному висновку немає доказів, які б доводили скоєння нею злочину на посаді голови уряду в 2009 році.

\”Обвинувальний висновок у кримінальній справі, яка проти мене сфальшована, не містить всупереч Кримінально-процесуальному кодексу будь-яких даних та доказів, які підтверджують скоєння мною злочину, будь-якого порушення закону, не кажучи вже про злочин, який передбачений частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу України\”, – сказала Юлія Тимошенко під час надання показів.

Екс-прем\’єр звернула увагу суду на безпрецедентну \”оперативність\”, з якою кримінальну справу було передано до суду: у той же день, коли обвинувальний висновок був складений і підписаний першим заступником Генерального прокурора Ренатом Кузьміним, його було передано до суду, у цей же день справу було розподілено на суддю і було відкрито провадження.

Головуючий у справі суддя Кірєєв зробив зауваження Юлії Тимошенко, що вона «зловживає» своїм правом давати покази в суді.

Лідер партії \”Батьківщина\” Юлія Тимошенко заявила, що за сфальшовану проти неї справу та ганебний судовий процес мають понести персональні відповідальність слідчий Нечвоглод та заступник Генпрокурора Кузьмін, які «нахомутали цю справу».

Юлія Тимошенко підкреслила, що вони знали про те, що «в матеріалах справи відсутні будь-які докази вчинення злочину».

З матеріалами справи гарно ознайомлені професійні кола, громадські та правозахисні організації, які зробили багато гучних заяв про відсутність у діях Юлії Тимошенко на посаді прем\’єр-міністра складу злочину.

За інформацією персонального сайту Юлії Тимошенко та www.byut.com.ua

 

Попередня

Фракція «БЮТ-Батьківщина» вимагає від влади звільнити Юлію Тимошенко

Наступна

Президент Української федерації карате висловив подяку народному депутатові Василеві Деревляному