• 9 Грудня, 2021

Василь Деревляний: «Більшовицько-енкаведистські методи знищення високоморальних людей перейняв один в один нині діючий владний режим»

Сьогодні, 22 лютого народний депутат України, голова Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» Василь Деревляний виступив у Верховній Раді України.

\"\"

«Шановні жителі України!

Шановні народні депутати!

17 лютого цього року в родинному селі Заздрість Теребовлянського району що на Тернопільщині було відзначено 120 річницю від дня народження Духовного Провідника української нації та державника – Патріарха Йосифа Сліпого.

В своєму Заповіті Патріарх Йосиф писав: «…в юних роках, був я добровільним в’язнем Христа! Бо народився я і був вихований в українській християнській, хліборобській, глибоко віруючій родині…

Батьки, християнська родина – це основа здорового суспільства, народу, нації…».

Свої хрести мужньо і терпеливо ніс Митрополит Сліпий уже з першого дня свого перебування на престолі князя церкви.

Більшовицький режим боявся Митрополита, 11 квітня 1945 року Патріарха арештували і судили аж 4 рази: в 1946 році, 1953 р., 1957 р. і 1959 р.

Те що ці сфабриковані кримінальні справи були політичними репресіями сьогодні є фактом юридично підтвердженим.

Так 3 червня 1991 року прокуратура м. Києва прийняла рішення про «реабілітацію Сліпого Йосифа Івановича», а 11 вересня 1991 року судова колегія з кримінальних справ Верховного суду України прийняла «ухвалу» про реабілітацію керівників УГКЦ як «необґрунтовано засуджених»: а репресії до них застосовано як до керівництва УГКЦ з політичних мотивів…»

18-ти річне ув’язнення Патріарх пройшов через тайні судилища, безкінечні допити, моральні і фізичні знущання, катування, морення голодом. Тодішній режим робив все, щоб зламати, знищити Патріарха.

Більшовицько-енкаведистські методи знищення високоморальних людей перейняв один в один нині діючий владний режим, який робить все, щоб знищити лідера опозиції та партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко та інших політв’язнів.

В 1962 році один із кардиналів дав таку оцінку заслуг нашого Митрополита ісповідника: – «Із 40 років свого священства він провів 18 років у тюрмі. У довгій історії церкви є мало, якщо взагалі є, таких ісповідників і мучеників за віру, які так довго терпіли б. І молимося сьогодні за архієпископа Сліпого, одного з найбільших ісповідників за віру від початків християнства аж до сьогодні».

До 120 річчя від дня народження Патріарха Сліпого наша фракція БЮТ-Батьківщина з професором Володимиром Сергійчуком випустили двотомник, в якому вперше публікуються документи радянських спецслужб 1939-1987 років, в яких зафіксовано сторінки життя і діяльності Патріарха Йосифа Сліпого, Глави УГКЦ.

Сьогодні в Незалежній Україні ми повинні знати та шанувати свою історію та тих визначних людей які її творили.

Патріарх Йосиф Сліпий – це великий борець за Христову віру та Українську Державу.

Дякую».

Попередня

Лист керівників опозиційних фракцій до президента Януковича

Наступна

Опозиція вимагає виконати Резолюцію ПАРЄ